Громадська комісія з питань проведення конференцій ВГО для обрання членів наглядової ради відсіяла частину організацій

Громадська комісія з питань проведення конференцій ВГО для обрання членів наглядової ради відсіяла частину організацій

13:35,
17 Листопада 2014
2139

Громадська комісія з питань проведення конференцій ВГО для обрання членів наглядової ради відсіяла частину організацій

13:35,
17 Листопада 2014
2139
Громадська комісія з питань проведення конференцій ВГО для обрання членів наглядової ради відсіяла частину організацій
Громадська комісія з питань проведення конференцій ВГО для обрання членів наглядової ради відсіяла частину організацій
Громадська комісія, розглянувши 13 листопада пакети документів всеукраїнських громадських документів, що подали заяви на участь у конференціях для обрання членів наглядової ради, рекомендувала Нацраді частині з них відмовити через невідповідність вимогам законодавства.

Нагадаємо, до 28 жовтня надійшло всього 37 заяв. Опісля того, як термін подання заяв від всеукраїнських громадських об’єднань для участі в конференціях з обрання членів Наглядової ради суспільного мовника було продовжено, надійшло ще три заяви від організацій, що діють у сфері захисту інтересів дітей та молоді, місцевого самоврядування і творчості. Цієї кількості недостатньо для проведення конференцій, оскільки з кожної сфери має бути мінімум 5 ВГО.

Після розгляду заяв і обговорення члени громадської комісії рекомендували Нацраді

допустити до участі у конференціях із обрання наглядової ради суспільного мовника: МГО «Асоціація журналістів, видавців і мовників християн «Новомедіа»; ВГО «Незалежна асоціація телерадіомовників»; МГО «Європейська Медіа Платформа»; Національну спілку журналістів України; Всеукраїнську професійну спілку «Незалежна медіа-профспілка України»; ВГО «Асоціація правників України», Громадську спілку Українська Гельсінська спілка з прав людини, ВГО «Асоціація українських правників»; ГО «Автомобільна федерація України»; Всеукраїнську спортивну організацію «Федерація стрільби України»; Всеукраїнську молодіжну організацію «СВІМ» (рекомендувати організації змінити сферу діяльності на захист інтересів дітей та молоді); Всеукраїнську молодіжну  громадську  організацію  «Молодь Демократичного Альянсу»; Всеукраїнську спілку молодіжних громадських організацій «Християнська Асоціація Молодих Людей України»; ВГО «Всеукраїнська рекламна коаліція», Національну спілку кінематографістів України; ВГО «Національна Асамблея інвалідів України», ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»; ВМГО «Українська асоціація студентського самоврядування», Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентська республіка», ВГО «Союз гагаузів України».

Водночас рекомендували відмовити в участі у конференціях із обрання наглядової ради суспільного мовника: Міжнародному благодійному фонду «Академія української преси»,  Асоціації «Незалежні регіональні видавці України», Всеукраїнському благодійному фонду «Журналістська ініціатива», тому що їхній статус не відповідає ВГО. Також рекомендують відмовити ГО «Центр Громадянських Свобод» (статус не відповідає ВГО), Львівській обласній громадській організації «Слава нації» (статус не відповідає ВГО, зареєстровано у 2014 р.); ВГО «Зібрання романської культурної спадщини» (не діє 3 роки, статус не відповідає ВГО); ГО «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан» (не діє 3 роки), ГО «Міжнародний конгрес із захисту прав та свобод громадян «ЩИТ» (статус не відповідає ВГО), Благодійний фонд «Пацієнти України» (статус не відповідає ВГО); ВГО «Дитинство» (не діє 3 роки), Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд Гарних справ» (статус не відповідає ВГО, не діє 3 роки).

Крім того, члени громадської комісії вирішили розглянути документи ВГО «Відділення адвентистського агентства допомоги та розвитку євро-азіатського дивізіону «Адвентистське агентство допомоги та розвитку в Україні» та Львівського обласного осередку всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – уСІ»; МГО «Фонд якісної політики»; Всеукраїнської громадської  молодіжної організації  «Фундація Регіональних Ініціатив»; ВГО «Спілка буровиків України» після звернення до керівництва організації для з’ясування деяких обставин.

Голова Нацради Юрій Артеменко звернувся до членів громадської комісії з проханням закликати всеукраїнські громадські організації подавати заяви для участі в конференціях. «Я вважаю, що законодавчі норми недосконалі, тому пропоную членам громадської комісії продумати наступні кроки щодо  процедура обрання наглядової ради. Чи знову продовжувати прийом заяв, чи обирати з тих, що надійдуть?», – сказав Юрій Артеменко.

Голова громадської ради при Нацраді Катерина  М’ясникова зазначила, що громадськість виявилася не готовою до активної участі у створенні суспільного мовника. Вона запропонувала виступити з пропозиціями щодо перегляду та внесення змін до чинного законодавства та Положення про порядок проведення конференцій ВГО.

Член громадської комісії Ольга Большакова ознайомила присутніх з юридичним висновком, відповідно до якого міжнародні громадські організації та творчі спілки мають статус ВГО, а благодійні фонди не мають.

На думку члена громадської ради при Держкомтелерадіо Світлани Остапи, зважаючи на малу кількість заяв від освітянських та наукових ВГО, ці дві сфери варто би об’єднати, внісши відповідні зміни до закону про суспільне мовлення. Прозвучали також пропозиції ввести до переліку сферу фінансистів.

Заступник начальника управління – начальник відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськістю та громадськими організаціями Тамара Кравченко зауважила, що треба зняти вимогу про статус громадських об’єднань як всеукраїнських, бо багато достойних і активних організацій не мають такого статусу і відповідно не можуть брати участь у цьому процесі.

Члени громадської комісії вирішили ухвалити рішення про допуск ВГО до участі у конференціях із обрання наглядової ради суспільного мовника після розгляду всіх поданих заяв. Провести наступне засідання громадської комісії з питань проведення конференцій ВГО 24 листопада о 15.00.

«Суспільне мовлення»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду