Маріна Мусхелішвілі: «Політична воля державних органів може бути важливішою за закон»

16:08,
2 Липня 2014
1680

Маріна Мусхелішвілі: «Політична воля державних органів може бути важливішою за закон»

16:08,
2 Липня 2014
1680
Маріна Мусхелішвілі: «Політична воля державних органів може бути важливішою за закон»
2 липня на конференції «Від державного мовлення до суспільних медіа» член наглядової ради суспільного мовника грузії GPB Маріна Мусхелішвілі заявила, що у створенні СМ політична воля влади може бути важливішою за формальні положення, прописані в законі.

Пані Мусхелішвілі додала, що жоден закон не може врахувати всі особливості й аспекти соціально-політичних обставин у державі.

Також вона відзначила, що Грузія й Україна схожі різнобарвністю соціальних груп, що створює певні труднощі у процесі створення такого інституту, як суспільне мовлення. При цьому, на її думку, в цьому контексті в Україні цей процес має відбутися легше, оскільки тут, на відміну від Грузії, соціальні відмінності різних груп населення є більш зрозумілими та вже визначеними – вони базуються на географічному принципі.

Таким чином, експерт вважає, що для ефективної роботи наглядової ради Національної телерадіокомпанії України в ній мають бути належним чином представлені регіони.

Також вона, як і всі інші експерти, вважає, що дуже важливо не зволікати зі створенням суспільного мовлення, оскільки процес формування буде довгим, і чим раніше розпочати, тим краще.

«Я не знаю, коли ви завершите [процес формування СМ]. Можливо, ніколи не завершимо ані ми в Грузії, ані ви в Україні. Але принаймні не можна втрачати оптимістичні надії», – каже пані Мусхелішвілі.

Під час конференції також виступав інший експерт із Грузії – Звіад Корідзе, який детальніше розповів про досвід GPB.

Міжнародна конференція «Від державного мовлення до суспільних медіа» розпочала свою роботу 1 липня у Києві і триватиме два дні. У конференції  беруть участь представники іноземних мовників та вітчизняної державної телерадіокомпанії. Фахівці обговорюють організаційно-правові аспекти реформи НТКУ, питання структури та фінансування. Вчора під час конференції виступили прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, генеральний директор Європейської мовної спілки Інгрід Делтенре, гендиректор НТКУ Зураб Аласанія, заступник голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Лариса Мудрак та інші.

Джерело: Суспільне мовлення

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Андрій Шматов/Детектор медіа
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду