Суспільне мовлення вперше стало інформаційним партнером TEDxKyiv
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Суспільне мовлення вперше стало інформаційним партнером TEDxKyiv
Національна суспільна телерадіокомпанія вперше стала інформаційним партнером TED (Technology Entertainment Design) — всесвітньо відомої ініціативи з поширення і впровадження ідей, що змінюють світ. Про це повідомляє прес-служба НСТУ.
«На конференції працюватиме виїзна студія “Українського радіо”. Також організатори нададуть Суспільному чотири лекції-промови для подальшого використання в ефірі. Крім того, НСТУ надасть технічну підтримку організаторам заходу», – зазначила у коментарі сайту «Суспільне. Детектор медіа» директорка департаменту зв'язків із громадськістю та ЗМІ Національної суспільної телерадіокомпанії України Вікторія Сидоренко.
Цьогорічна конференція присвячена побудові майбутнього як спадку для наступних поколінь: творенню нових сенсів, інновації і трансформації людини, швидкості та енергії змін, освіті й науці, активному довголіттю, мистецтву й технологіям.
TEDxKyiv — це 1,5 денна програма й 21 виступ із надзвичайними спікерами, арт-виставами, а також інші сюрпризи.
Серед спікерів конференції Денис Бігус – автор та ведучий програми антикорупційних розслідувань «Наші гроші», кореспондент міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP, автор проекту BIHUS.info, що включає в себе групу антикорупційних та інформаційних проектів, створених громадськими організаціями «ТОМ 14» і «Канцелярська сотня». Також спікером заходу стане Олесь Петрів – інженер із розробки систем машинного навчання, який раніше займався розробкою автоматизованих систем аналітики соціальних медіа, розробляв системи computer vision для кіностудій, що дозволяли розпізнавати образи у відеопотоці. У 2016 році почав роботу над деталізованою багатовимірною картою простору всіх можливих образів чи ідей, у якому будь-яка концепція — реальна чи потенційна — матиме свої прогнозовані координати. Наразі займається дослідженням і розробкою систем video super-resolution (покращення якості та роздільної здатності відео), а також систем репрезентації та модифікації рис людського обличчя за допомогою штучних нейромереж.
Серед спікерів TEDxKyiv Олександра Матвійчук – голова організації «Центр громадянських свобод» та координатор громадської ініціативи «Євромайдан SOS», яка була створена у відповідь на розгін студентської демонстрації та захищала від переслідувань учасників протестів під час Революції Гідності. Ініціаторка кампаній #LetMyPeopleGo та #SaveOlegSentsov для звільнення українських політв’язнів. Має низку нагород за правозахисну діяльність, зокрема була першою у світі, хто отримав нагороду Democracy Defender Award ОБСЄ (2016) та стала першою жінкою-випускницею Ukrainian Emerging Leaders Program, Stanford, CDDRL (2017).
«Враховуючи ситуацію в Україні і досвід наших попередніх TEDx подій, ми зрозуміли, що нові контексти часто дозволяють подивитися на звичні речі під новим кутом і побачити необхідні рішення. Завдяки ліцензії другого рівня, ми перші в Україні, хто має легальне право проводити конференцію півтора дні. Сподіваємось, що цього часу нам вистачить, щоб увібрати всю мудрість та натхнення від людей навколо, адже ми не бачились цілий рік», — розповів ліцензіат TEDxKyiv Владислав Грезєв.