Для Вікторії Сюмар зменшення фінансування НСТУ стало несподіванкою
Для Вікторії Сюмар зменшення фінансування НСТУ стало несподіванкою
«Ми подавали правку про повне дофінансування. За попередніми даними бюджетний комітет частково враховув і довів фінансування до суми 990 млн грн. Ніхто з народних депутатів у залі так і не зрозумів, коли з‘явилося ще додаткове зменшення фінансування, оскільки прямо це не було озвучено. Для мене це теж стало несподіванкою. Очевидно, що це суттєво ускладнює реформування суспільного мовлення», – зазначила вона.
Народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Григорій Шверк сказав сайту «Суспільне мовлення», що не вважає недофінансування НСТУ на 50% тиском, а скоріше недооцінкою важливості Суспільного як з боку Кабміну, так і значної кількості народних депутатів.
Як писав сайт «Суспільне мовлення», 4 грудня Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради доопрацьований до другого читання проект закону про державний бюджет на 2018 рік. На суспільне мовлення уряд пропонував виділити 990 млн грн. – на 213,5 млн грн. більше, ніж пропонував у проекті до першого читання. Але це все одно менше гарантованої законом для суспільного мовника суми, яка у 2018 році мала б становити 1,5 млрд грн.
6 грудня посли 20 країн Європи та США, які перебувають із дипломатичною місією в Україні, звернулися з листом до уряду України, Верховної Ради України, голів депутатських фракцій та груп щодо належного фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України.
7 грудня Верховна Рада України ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік» (законопроект №7000), згідно з яким зрізала фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України до 776 млн. грн. Парламент підтримав в ІІ читанні та в цілому проект Держбюджету-2018 з урахуванням пропозицій, викладених у листі-висновку бюджетного комітету, головою якого є заступник голови депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка» Андрій Павелко.