Суспільний мовник Німеччини ARD має 80% довіри глядачів і слухачів
Суспільний мовник Німеччини ARD має 80% довіри глядачів і слухачів
Про це повідомили 23 січня 2018 року представники ARD – найбільшого у Німеччині телерадіоконсорціуму суспільних мовників, що складається з 9 каналів – на зустрічі з українською делегацією, до якої входили голова наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Тетяна Лебедєва та заступниця голови Світлана Остапа.
Як відомо, суспільні мовники Німеччини фінансуються за рахунок плати з домогосподарств. Розмір плати встановлюється спеціальною комісією на 4 роки, і наразі становить 17,50 євро. 3 млн домогосподарств звільнені від сплати. 4,32 євро з цієї плати йде на фінансування іншого суспільного мовника Німеччини ZDF. Загалом фінансування складається: 85 % - це сплата з домогосподарств, 6% реклама і спонсорство та інше. Загалом бюджет ARD за 2016 рік становив 7,98 млрд євро.
За словами представників ARD, їхні 9 мовників (всього 17 каналів ТБ і 64 програми радіо, 170 бюро і студій, та 31 закордонне бюро), які мовлять в 16 землях, мають дуже високі рейтинги. Приміром, в Берліні RBB (Rundfunk Berlin-Brandenburg – місто-земля Берлін, земля Бранденбург, редакції: Берлін, Потсдам) до 35% має телебачення і до 50% радіо. Найбільш рейтинговими є інформаційні програми та кримінальний серіал власного виробництва. Усі мовники і бюро дуже тісно співпрацюють.
Приватні канали в Німеччині виникли тільки в 1984 році. Але суспільні від них відрізняються тим, що мають надавати суспільно важливий контент, різноманітний, який збагачує суспільство, як в освітньому, так і в культурному плані, доступний для кожного громадянина. Суспільне не має права концентруватися на одній цільовій аудиторії.
За словами представників ARD, найбільше коштів з плати (2 євро) йде на виробництво політичного та інформаційного контенту. 80% їхніх працівників працюють над створенням контенту. Приміром на RBB працює 1900 працівників, а ще майже стільки ж як фрілансери.
На суспільному мовнику використовують журналістські стандарти та соцопитування для оцінки суспільного контенту.
Поїздка здійснена за сприяння Організації з безпеки і співробітництва в Європі.
Нагадаємо, система суспільного мовлення Німеччини є одним із найкращих прикладів успішного функціонування мережі регіональних громадських мовників. Вона складається з двох мовників – ARD і ZDF.
Як писав сайт «Суспільне мовлення», за сприяння Ради Європи було проведено дослідження, результати якого показали скільки опитаних довіряє Суспільному в Україні і знає про нього. Презентація дослідження, за словами голови правління НСТУ Зураба Аласанії, відбудеться пізніше.