Зураб Аласанія не впевнений, що Верховна Рада проголосує законопроект, який дозволить створити Суспільне мовлення

mediananny.com

Також Аласанія не зміг сказати, коли суспільне телебачення зможе реально запрацювати. Про це очільник НТКУ повідомив  17 лютого під час круглого столу, повідомляє«Укрінформ».

«Вісім місяців все, що ми робимо, робимо як суспільне телебачення. Розгляд закону (№1357 - ТК) в другому читанні буде у березні. Проте, незважаючи на те, що документ ретельно опрацьований, в ньому враховані всі поправки, відчувається, що серед депутатів концентрується негатив. Навіть фіфті-фіфті немає. І немає відчуття, що він пройде. Якщо у березні його таки проголосують, то за процедурою минуть шість-сім місяців, доки просто буде створено підприємство (публічне державне акціонерне підприємство "Національна суспільна телерадіокомпанія України")», - повідомив пан Аласанія.

За його словами, у березні на Першому національному буде запроваджено зміни - нову графіку, нові програми, новий сайт. Формально це не означатиме початку роботи суспільного телебачення, і стосуватиметься тільки Першого національного, хоча НТСУ має об'єднувати 31 компанію. 

Водночас Зураб Аласанія заявив, що громадяни України не готові платити за суспільне телебачення, тому що не вірять у нього.

«Ми вже звикли платити за інтернет, фактично в кожній оселі є інтернет, за який платять 70-100 гривень на місяць. Але навіть 10 гривень за суспільне телебачення вони платити не будуть, допоки ми їм не покажемо, що воно таке, допоки вони не зрозуміють, що це їм потрібно. А я думаю, що це можна довести їм за чотири роки», - заявив Зураб Аласанія.

Нагадаємо, Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики,  врахувавши повністю або частково поправки до другого читання, рекомендував парламенту ухвалити в цілому проект закону № 1357 «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України», що був внесений усіма членами Комітету. Таке рішення було ухвалене на черговому засіданні Комітету 11 лютого одноголосно.

13 січня Верховна Рада прийняла за основу в першому читанні законопроект № 1357 «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України», внесений 10 грудня Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики. Законопроект було проголосовано за основу, щоб до другого читання були враховані пропозиції Миколи Томенка, повідомив голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

comments powered by Disqus