Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт щодо призначення та звільнення членів наглядової ради НСТУ

18 грудня Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" щодо усунення колізії в питанні призначення та звільнення членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України депутатськими фракціями і групами».

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Проєкт Закону зареєстровано за № 4413. Під час пленарного засідання про проєкт Закону доповіла заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Вона розповіла, що законопроєктом пропонується врегулювати правову невизначеність процедури призначення членів наглядової ради депутатськими фракціями і групами, виклавши статтю 8 у новій редакції.

Зокрема, у проєкті пропонують збільшення строку повноважень членів наглядової ради з чотирьох до п’яти років, який відповідатиме строку повноважень парламенту. Зміни до частини п’ятої зазначеної статті, передбачають, що депутатська фракція і група у разі дострокового припинення повноважень свого представника у наглядовій раді НСТУ, може делегувати іншого, одначе «строк повноважень такого члена визначається в межах невідбутого строку повноважень члена, що достроково припинив повноваження, з урахуванням положень цієї частини».

Євгенія Кравчук доповіла також рішення Комітету щодо цього законопроєкту та альтернативного за №4413-1. Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти законопроєкт №4413 за основу і в цілому з урахуванням пропозиції Комітету: «По тексту законопроєкту, де мова йде про представництво депутатських фракцій і груп у наглядовій раді Національної суспільної телерадіокомпанії України, слова "делегують»", "делегованого", "делегування" замінити відповідно на слова "обирають", "обраного", "обрання", а проеєт №4413-1 - відхилити».

За результатами голосування законопроєкт 260 голосами прийнято за основу.

Нагадаємо, 16 грудня Комітет гуманітарної та інформполітики підтримав проєкт щодо призначення та звільнення членів наглядової ради НСТУ. 

Додамо,  проєкт Закону №4413, авторами якого є Євгенія Кравчук, Ірина Констанкевич, Микита Потураєв, Олександр Абдуллін, Тетяна Циба та інші народні депутати, зареєстровано в парламенті 23 листопада 2020 року. А 8 грудня Юрій Павленко зареєстрував альтернативний  законопроект №4413-1 «Про внесення змін до Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" щодо усунення колізій в питанні призначення та звільнення членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України».

comments powered by Disqus