Уряд доручив Держкомтелерадіо створити НСТУ у формі публічного акціонерного товариства

24daily.net

Зокрема, уряд доручив Держкомтелерадіо підготувати всі необхідні документи і зареєструвати Національну суспільну телекомпанію України як Публічне акціонерне товариство (100% акцій держави).

Також на засіданні уряду обговорювався статут НСТУ, але оскільки до нього були внесені правки, його ухвалення перенесли.

«Урядовий портал» також повідомив, що Кабінет Міністрів України прийняв рішення про утворення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Згідно з відповідною постановою, 100% ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» належить державі.

«Також установлено, що статутний капітал товариства формується за рахунок майна Національної телекомпанії, Національної радіокомпанії, Державної телерадіокомпанії Всесвітня служба “Українське телебачення і радіомовлення”, Державної телерадіокомпанії “Культура”, обласних державних телерадіокомпаній, Державної телерадіомовної компанії “Крим”, державних організацій “Київська державна регіональна телерадіокомпанія”, “Севастопольська регіональна державна телерадіокомпанія”, Криворізька регіональна державна телерадіокомпанія “Криворіжжя”, “Новгород-Сіверська регіональна державна телерадіокомпанія “Сіверська” та Української студії телевізійних фільмів “Укртелефільм”, які ліквідуються. Повноваження з управління корпоративними правами держави стосовно товариства здійснює Державний комітет телебачення і радіомовлення», – йдеться на «Урядовому порталі».

Нагадаємо, 5 листопада прем’єр-міністр Арсеній Яценюк під час чергового засідання уряду розкритикував запропоновану відповідно діючого законодавства організаційно-правову форму «державна установа». На його думку, якщо НСТУ буде державною установою, то матиме мало фінансової незалежності. Він вважає, що кращою формою для суспільного мовлення буде публічне акціонерне товариство (100% акцій у власності держави).

Арсеній Яценюк дав доручення до п’ятниці 7 листопада підготувати нові пропозиції і розглянути це питання на позачерговому засіданні Кабміну.

«Суспільне мовлення»

comments powered by Disqus