У Суспільного буде нова адреса

Про це повідомляє прес-служба Київської міської ради.

Таким чином, тепер адреса ПАТ «НСТУ» – Київ, вул. Іллєнка, 42.

Перейменування пройшло громадські обговорювання на єдиному веб-порталі територіальної громади в рубриці Е-МІСТО. Зміну назви вулиці Мельникова підтримали 1490 громадян. Це 67% тих, хто долучився до голосування.

Кінорежисер, оператор, сценарист, продюсер, народний артист України Юрій Іллєнко народився 9 травня (за іншими джерелами, 18 липня) 1936 року в Черкасах. Навчався у ВДІКу на операторському факультеті, який закінчив в 1960 році (майстерня Гальперіна) і того ж року як оператор дебютував у фільмі Якова Сегеля «Прощайте, голуби».

У 1960-1963 роках працював оператором-постановником Ялтинської кіностудії, з 1964 року - оператором, режисером Київської кіностудії ім. Олександра Довженка.

Світове визнання його операторської майстерності прийшло в 1964 році після фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Через рік відбувся його режисерський дебют фільмом «Криниця для спраглих».

Один із кращих фільмів режисера – «Білий птах з чорною ознакою» (1971, головний приз Московського кінофестивалю).

У 2002 році Іллєнко зняв «Молитву за гетьмана Мазепу», обрану для показу на Берлінському міжнародному кінофестивалі 2003 року.

Є автором лібрето балетів, монографії «Парадигма кіно», документального фільму про Сергія Параджанова, знімався як актор, завідував кафедрою кінорежисури в Київському державному інституті театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого, був академіком Академії мистецтв України. Відзначений багатьма професійними та урядовими нагородами.

Помер після тривалої хвороби 15 червня 2010 року у селі Прохорівці на Черкащині.

Нагадаємо, що 20 вересня 2017 року комісія з питань найменувань КМДА підтримала низку перейменувань вулиць і об’єктів у столиці. Зокрема - ініціативу перейменування у Києві вулиці Мельникова на честь Юрія Іллєнка. Пропозицію було відправлено на громадські обговорення.

comments powered by Disqus