Представництво ЄС в Україні вітає заплановане внесення змін до закону про Суспільне мовлення

forbes.ua

Про це йдеться у коментарі Представництва ЄС щодо створення суспільного мовлення в Україні.

У Представництві наполягають, що створення суспільного мовлення залишається головним предметом дискусії між Україною і Євросоюзом як одного з пріоритетів порядку денного реформ в Україні. Згідно з коментарем, Україна залишається однією з останніх країн у Європі, яка схвалить закон про суспільне мовлення.

«Телекритика» друкує коментар повністю:

«Коментар Представництва ЄС щодо створення суспільного мовлення в Україні

Ми вітаємо заплановане на наступний тиждень (четвер, 19 березня) ухвалення Парламентом Закону про суспільне мовлення. Ми раді, що експерти Ради Європи загалом позитивно оцінили запропонований проект закону.

Ухвалення Закону про суспільне мовлення, до якого були внесені зміни, стане початком такого довгоочікуваного процесу створення суспільних ЗМІ в Україні. Досвід будь-де у Європі свідчить: створення суспільних медіа, яким довіряють, відіграє важливу роль у консолідації демократичних реформ та є ключовим стовпом демократичних спільнот. Також суспільні ЗМІ здатні сприяти суспільному згуртуванню - особливо, у часи кризи.

Створення суспільного мовлення залишається головним предметом дискусії між Україною і Євросоюзом як одного з пріоритетів порядку денного реформ в Україні. ЄС разом з Радою Європи та іншими міжнародними партнерами підтримував створення суспільного мовлення в Україні протягом кількох років; у такий спосіб ухвалення нового закону означатиме позитивний крок Києва у напрямі процесу реформ.

Україна залишається однією з останніх країн у Європі, яка схвалить закон про суспільне мовлення. У чинному важкому контексті, у якому знаходиться Україна, особливо важливим є те, що Київ створює незалежного, добре фінансованого та якісного суспільного мовника, якому довіряють громадяни по всій країні.»

Нагадаємо, Верховна Рада України планує 19 березня розглянути законопроект № 1357 про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телерадіомовлення в Україні». Уже є висновки експертів Ради Європи щодо цього законопроекту. Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити цей проект в другому читанні і в цілому.

comments powered by Disqus