Правління Суспільного затвердило Редакційні засади інформаційного мовлення
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Правління Суспільного затвердило Редакційні засади інформаційного мовлення
Рішення правління і сам текст опубліковані у протоколі засідання від 27 липня 2020 року, які оприлюднені на корпоративному сайті Суспільного.
Одночасно із затвердженням документу правління НСТУ прийняло рішення «визнати такими, що втратили чинність, Стандарти інформаційного мовлення ПАТ "НСТУ", затверджені рішенням правління ПАТ "НСТУ" від 02.10.2017 № 19».
«Редакційні засади застосовуються до будь-якого інформаційного мовлення Суспільного, створеного та опублікованого на будь-якій платформі – телебачення, радіо чи цифрових платформах», – зазначено у документі.
У компанії ці засади розробили для того, аби допомогти журналістам і редакторам Суспільного ухвалювати рішення в складних редакційних ситуаціях.
«Ці засади встановлюють професійні та етичні зобов’язання, які іноді можуть "йти далі закону": так, певний контент з точки зору закону може бути цілком придатним для ефіру чи публікації, але створювати репутаційні чи етичні ризики для Суспільного та аудиторії. За таких обставин пріоритетом Суспільного буде насамперед етична поведінка», – зазначено у засадах.
Редакційні засади інформаційного мовлення складаються з наступних розділів: «Основні засади виробництва новин ПАТ "НСТУ"», «Стандарти подачі інформації в ефірі», «Етичні принципи подачі інформації в ефірі ПАТ "НСТУ"», «Особливості застосування редакційних засад при висвітленні військових конфліктів, зокрема, пов’язаних із сепаратизмом на сході України і з військовою агресією Росії», «Висвітлення виборів», «Інформаційне мовлення в соціальних мережах», «Використання контенту, створеного користувачами соцмереж».
У Редакційних засадах інформаційного мовлення велику увагу приділяють цифровим платформам та роботі з соціальними мережами. Наприклад, журналістам і редакторам рекомендують, щоб будь-яка новина, підтверджена в належний спосіб, подається насамперед на цифрових платформах Суспільного – там, де аудиторія швидше її побачить, на телебаченні та радіо – у найближчому випуску новин.
Варто зазначити, що у засадах детально описані професійні стандарти та етика інформаційної журналістики, про що неодноразово проводили тренінг для новинарів Суспільного Ігор Куляс та Олександр Макаренко.
Нагадаємо, раніше у філіях Суспільного мовлення новинарів навчали працювати як єдиний інформаційний організм.
Фото: корпоратвиний сайт Суспільного