Наглядова рада НСТУ обрала Ірину Славінську членом редакційної ради ПАТ «НСТУ»

Наглядова рада НСТУ обрала Ірину Славінську членом редакційної ради ПАТ «НСТУ»

19:09,
18 Вересня 2018
4859

Наглядова рада НСТУ обрала Ірину Славінську членом редакційної ради ПАТ «НСТУ»

19:09,
18 Вересня 2018
4859
Наглядова рада НСТУ обрала Ірину Славінську членом редакційної ради ПАТ «НСТУ»
Наглядова рада НСТУ обрала Ірину Славінську членом редакційної ради ПАТ «НСТУ»
18 вересня на черговому засіданні наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України обрала продюсерку радіо «Культура», радіоведучу Ірину Славінську членом редакційної ради Суспільного мовлення.

16 квітня 2018 року журналістка, літературний оглядач, культурний менеджер та ведуча політичних ефірів на «Громадському радіо» Ірина Славінська стала продюсеркою третього суспільного каналу «Українського радіо» – «Культура».

У жовтні 2017 року наглядова рада НСТУ обрала рейтинговим голосуванням п’ять членів редради. Ними стали  Анна Строкань («UA:Культура»), Тетяна Рихтун («UA:Крим»), Ольга Вакало (Запорізька філія), Владислав Грузинський («UA:Перший») і Юлія Марковська («UA:Суми»). У серпні 2018 року Юлія Марковська пішла у декретну відпуску. На її місце обрали Ірину Славінську.

Наразі після скорочень у філіях НСТУ доукомплектовані редакційні ради, у жовтні заплановані збори, на яких оберуть представників у редакційну раду НСТУ замість тих, хто потрапив під скорочення.  

Нагадаємо, що у статуті НСТУ вказано, що «редакційна рада формується з числа працівників Телерадіокомпанії у складі 15 осіб, з них п’ять осіб, які призначаються наглядовою радою, п’ять осіб, які обираються загальними зборами творчого колективу Телерадіокомпанії, і п’ять осіб, які призначаються на конференції редакційних рад відокремлених структурних підрозділів Телерадіокомпанії».  

Згідно з Статутом НСТУ, на редакційну раду покладається:

«1) розроблення та подання на затвердження наглядовій раді редакційного статуту Телерадіокомпанії;

2) контроль за дотриманням телерадіожурналістами редакційного статуту;

3) контроль за дотриманням прав телерадіожурналістів, вимог щодо заборони цензури і втручання у редакційну та професійну діяльність Телерадіокомпанії;

4) внесення на розгляд наглядової ради питання про відсторонення посадових осіб від управління Телерадіокомпанією або її окремими підрозділами осіб, які порушували редакційний статут та/або вимоги законодавства щодо прав телерадіожурналістів, заборони цензури і втручання у редакційну та професійну діяльність Телерадіокомпанії, про призначення службового розслідування і звільнення цих осіб відповідно до закону та цього Статуту в разі підтвердження наявності зазначених порушень». 

 До 31 серпня 2017 року кожна з філій Національної суспільної телерадіокомпанії України обрала у себе в регіоні на загальних зборах по три члени редакційної ради. 1 вересня члени правління НСТУ затвердили ще по 3 члени редакційних рад для кожної філії, як цього вимагає закон і статут НСТУ. Редакційні ради мають складатися винятково з творчих працівників НСТУ, адже це спеціальний наглядовий орган в складі органів управління, який, згідно з Законом про Суспільне мовлення, має право вносити на розгляд наглядової ради НСТУ питання про відсторонення посадових осіб від управління Телерадіокомпанією або її окремими підрозділами осіб, які порушували редакційний статут та/або вимоги законодавства щодо прав телерадіожурналістів, заборони цензури і втручання у редакційну та професійну діяльність Телерадіокомпанії. 

4 жовтня 2017 року у київському телецентрі відбулася конференція редакційних рад 25 філій Суспільного мовлення, телеканалів «Центральний канал» та «Культура» а також «Українського радіо», на якій обрали п’ять членів до редакційної ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Першими п’ятьма членами редакційної ради НСТУ стали директор ТВО «Служба інформації» Волинської філії Костянтин Лоцман, старший редактор телебачення ТВО інформаційних програм Луганської філії Наталія Войнова, головний редактор ТВО телепрограм Тернопільської філії Ігор Берцал, головний редактор творчого об’єднання «Новий сезон» «Українського радіо» Юлія Шелудько, головний редактор культурологічних і наукових програм, автор журналістських розслідувань Сумської філії Олена Адаменко

11 жовтня 2017 року у Будинку звукозапису на загальних зборах творчого колективу Національної суспільної телерадіокомпанії України у результаті рейтингового голосування було обрано 5 членів редакційної ради НСТУ, а саме: заступник директора ТВО «Служба інформації» Чернівецької філії Павло Токар (58 голосів), заступник завідувача редакції ТВО «Студія експеримент» Закарпатської філії Мирослав Поляковський (53 голоси), завідувач відділу міжнародного співробітництва Львівської філії Зоряна Тивін (42 голоси), завідувач редакції телебачення Вінницької філії Марина Тепленко-Дідик (41 голос), головний редактор ТВО телебачення Львівської філії Оксана Клим (38 голосів).

7 листопада 2017 року головою редакційної ради Національної суспільної телерадіокомпанії України стала Ольга Вакало, секретарем – головний редактор творчого об’єднання «Новий сезон» «Українського радіо» Юлія Шелудько.

28 лютого 2018 року наглядова рада НСТУ затвердила Редакційний статут ПАТ «НСТУ», який розробила редакційна рада Суспільного мовника.

31 серпня 2018 року члени редакційної ради ПАТ «НСТУ» ухвалили рекомендації Редради щодо висвітлення подій на тимчасово окупованих територіях

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
suspilne.media
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду