Комітет свободи слова проконтролює реформування Суспільного мовлення: структурні трансформації  та  контент

Комітет свободи слова проконтролює реформування Суспільного мовлення: структурні трансформації та контент

17:08,
17 Липня 2018
2779

Комітет свободи слова проконтролює реформування Суспільного мовлення: структурні трансформації та контент

17:08,
17 Липня 2018
2779
Комітет свободи слова проконтролює реформування Суспільного мовлення: структурні трансформації  та  контент
Комітет свободи слова проконтролює реформування Суспільного мовлення: структурні трансформації  та  контент
Це питання в плані роботи на дев’яту сесію Верховної Ради восьмого скликання в переліку тих, які розглядаються Комітетом у порядку контролю за виконанням законів, постанов Верховної Ради, власних рішень.

Комітет з питань свободи слова та інформаційної діяльності запланував розглянути у жовтні 2018 року питання «Реформування Суспільного мовлення: структурні трансформації  та  контент». Про це зазначено в плані роботи Комітету на період 9-ї сесії Верховної Ради України восьмого скликання, який був ухвалений 11 липня 2018 року.

Крім того, у розділі «Підготовка проектів законодавчих актів на розгляд Верховної Ради України», де Комітет є головним, йдеться про те, що восени на розгляд парламенту буде винесено два законопроекти, які пропонують зміни до закону про Суспільне мовлення. А саме проекти: № 8538 про внесення змін до статті 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», внесений народними депутатами України Павлом Унгуряном, Оксаною Продан, Юрієм Мірошниченком та ін. (вересень); № 6681 про внесення змін до статті 18 Закону України «Про Суспільне телебачення та радіомовлення України» (щодо висвітлення діяльності органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб в засобах масової інформації України), внесений народними депутатами України Максимом Бурбаком, Миколою Федоруком (листопад).

Нагадаємо, проект №8538 пропонує обрати до наглядової ради НСТУ представника Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, а проект №6681 – повернути в ефір Суспільного 20 прямоефірних хвилин для висвітлення діяльності народних депутатів.

Нагадаємо, Комітет свободи слова цього року вже розглядав питання про стан реформування державного мовлення в суспільне, і рекомендував підготувати формати телепрограм, де депутати-мажоритарники могли б прозвітувати про свою діяльність. Крім того, рекомендував відхилити проект Бурбака-Федорука.

Раніше народні депутати скаржилися на те, що не отримували свої звичні 20 хвилин ефіру на регіональних філіях ПАТ «НСТУ», колишніх ОДТРК. Експерти пояснили, що відповідно до закону про Суспільне мовлення  НСТУ не зобов’язана висвітлювати діяльність органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб. Зобов’язання Суспільного телебачення і радіомовлення України щодо поширення повідомлень органів влади визначаються виключно Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» і обмежується екстреними повідомленнями і новорічним привітанням.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду