Команда Суспільного виграла пітчинг Держкіно з фільмом про міста-привиди

10 жовтня Рада з державної підтримки кінематографії затвердила перелік переможців Дванадцятого конкурсного відбору кінопроєктів, серед яких є фільм «Україна за кадром», поданий командою Суспільного мовлення. Про це повідомляє сайт «UA: Суспільне мовлення».

До команди ТОВ «Бозонфілм», яка подавала кінопроєкт на творчий конкурс, увійшли продюсер фільму виконавчий продюсер «UA: Культура» Лук’ян Галкін, виконавча продюсерка «UA: Суспільне мовлення», продюсерка фільму Олександра Костіна та головний режисер телеканалу «UA: Культура», режисер фільму Владислав Васильченко.

Стрічка «Україна за кадром» складатиметься із серії новел-спостережень про українські міста-привиди, які припиняють розвиватися через закриття підприємств. Кожна із семи новел розповідатиме про різні міста: Цукроварів, Красногорівку, Прип’ять та Орбіту, Любеч-1, острів Первомайський, Степногірськ і Буркут.

Головними героями стануть мешканці міст, які демонструють оптимізм та іронію.

Владислав Васильченко розповів, що жанр фільму — іронічна комедія, у якій ітиметься не про негаразди, а про їхнє подолання.

«Це моя перша режисерська робота, що виграла пітчинг. Конкурувати цьогоріч довелося із чималою кількістю досвідчених режисерів, і висока оцінка нашого проєкту довела, що кропітка підготовча робота, яка тривала понад пів року, не була марно», – сказав він.

За словами режисера, «фільм буде в ефірі Суспільного, адже його теми й проблематика близькі до місії Суспільного: ми розкриваємо та досліджуємо залаштунки України. Життя мешканців міст, яких немає на мапі, через телеекрани буде донесене до кожного регіону країни».

Пізніше творці планують зробити телесеріальну версію фільму та випустити фотокнигу в межах проєкту. Продюсери презентуватимуть проєкт на індустріальних платформах міжнародних кінофестивалів.

За результатами другого етапу конкурсного відбору, до переліку кінопроєктів-переможців були включені кінопроєкти, які за результатами оцінювання експертів отримали середній бал не менш як 35 балів.  Переможцями Дванадцятого конкурсного відбору стали 34 проєкти.

«Детектор медіа» детально описував проєкти, представлені у першийдругийтретійчетвертий та п'ятий дні 12-го пітчингу.

фото: Андрій Чернега, сайт gazeta.ua

comments powered by Disqus