Депутати хочуть змінити порядок приєднання «Укртелефільму» до суспільного мовника

Тексту законопроекту № 4232 на сайті Верховної Ради наразі немає.

За даними «Суспільного мовлення», суть законопроекту полягає в зміні порядку приєднання студії «Укртелефільм» до суспільного мовника. Вони пропонують приєднати «Укртелефільм» до публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (НСТУ), яке буде створене з Національної телекомпанії України (НТКУ).

За чинним законодавством, «Укретелефільм», Національна радіокомпанія України, державна телерадіокомпанія «Культура» та всі обласні й регіональні державні телерадіокомпанії мають спершу приєднатися до НТКУ, після чого на їхній базі має бути створено НСТУ.

Нині вже всі суб’єкти реформування приєдналися до НТКУ, крім «Укртелефільму». Фактичний саботаж «Укртелефільмом» процесу приєднання до НТКУ призвів до неможливості створити ПАТ «НСТУ».

Ухвалення запропонованих Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики змін до закону дасть можливість нарешті утворити суспільного мовника, після чого – приєднати до нього «Укртелефільм».

Нагадаємо, про ідею законодавчо розблокувати реформу суспільного мовлення нещодавно повідомляв народний депутат Григорій Шверк.

comments powered by Disqus