Проект «Суспільного телебачення Києва» суперечить законодавству – департамент Київської міськради

«Автор при розробці проекту Статуту взяв за основу Закон України Про суспільне телебачення та радіомовлення України. Суть Закону полягає в об’єднанні НТКУ та обласних державних телекомпаній в мережу суспільного мовлення. Телекомпанія “Київ” є комунальним підприємством. Автор проекту Статуту змінює назву підприємства, але по суті вводить нові органи управління та нагляду (контролю) за цим підприємством.

Автор при розробці Статуту не врахував норми Цивільного та Господарського кодексів, а також Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до яких утворюються підприємства. Окрім того, постійна комісія Київської міської ради з питань інформаційної політики та реклами не може бути “уповноваженим органом”, оскільки це суперечить Положенню про постійні комісії Київської міської ради, затвердженому рішенням Київської міської ради від 19.06.2014 № 9/9 », - йдеться у висновку Департаменту суспільних комунікацій.

Нагадаємо, ініціатива щодо перетворення телеканалу «Київ» на «Суспільне телебачення Києва» належала депутату Київської міської ради від УДАРу Рені Назаровій. Наразі ця ініціатива, за словами Рени Назарової, зависла в повітрі. «Постійна комісія Київської міської ради з питань інформаційної політики та реклами не проводить засідань і не розглядає поправки до проекту, її голову Олена Матузко обрали народним депутатом, а нового голову Київрада ще не затвердила. Днями оберуть голову комісії і, я думаю, що проблема зніметься сама собою», - повідомила у коментарі «Телекритиці» Рена Назарова.

Нагадаємо, що голова постійної комісії Київської міської ради з питань інформаційної політики та реклами, прес-секретар 5 каналу Олена Матузко була обрана до Верховної Ради за списком «Блоку Петра Порошенка» (№64).

Як писав сайт «Суспільне мовлення» робочу групу з підготовки рішення Київради «Про створення суспільного телебачення Києва» було створено при постійній комісії Київської міської ради з питань інформаційної політики та реклами. До складу групи увійшли 17 осіб. Серед них дев'ять депутатів Київради, сім представників громадськості, а також депутат Верховної Ради Юрій Стець. Очолила робочу групу депутат Рена Назарова.

У ході засідання робочої групи з підготовки рішення Київради «Про створення суспільного телебачення Києва» учасниками було ухвалено відповідний проект.

У липні постійна комісія Київради з питань інформаційної політики та реклами підтримала проект рішення «Про створення суспільного телебачення Києва», відповідно до якого  пропонувалось змінити назву комунального підприємства Київради «Телекомпанія "Київ"» на КП «Суспільне телебачення Києва» (без створення нової юридичної особи) і затвердити статут суспільного мовника.

За інформацією «Суспільного мовлення», перша версія проекту спиралась на закон про суспільне мовлення. В оновленому статуті СТК зникло посилання на закон про суспільне мовлення, але форма власності нового мовника залишалася б комунальною. Незважаючи на те, що оновлений канал теж мав фінансуватися з міського бюджету, мав би оновлене  програмне наповнення, за яке відповідала б новообрана наглядова рада.

«Суспільне мовлення»

comments powered by Disqus