Дитяче «Євробачення-2020»: як проходитиме, де дивитися, як голосувати?

Дитяче «Євробачення-2020»: як проходитиме, де дивитися, як голосувати?

10:36,
27 Листопада 2020
7546

Дитяче «Євробачення-2020»: як проходитиме, де дивитися, як голосувати?

10:36,
27 Листопада 2020
7546
Дитяче «Євробачення-2020»: як проходитиме, де дивитися, як голосувати?
Дитяче «Євробачення-2020»: як проходитиме, де дивитися, як голосувати?
Ми зібрали всю інформацію про дитячий пісенний конкурс «Євробачення-2020», який пройде 29 листопада. Уже з 27 листопада ви можете підтримувати представника від України Олександра Балабанова.

У неділю, 29 листопада, у Варшаві відбудеться дитячий пісенний конкурс «Євробачення-2020», який наживо транслюватиме суспільний канал «UA: Перший». Україну представлятиме 14-річний Олександр Балабанов із піснею «Відкривай».

Сайт «Детектор Суспільного мовлення» відповідає на найпоширеніші запитання, які виникають щодо дитячого «Євробачення», особливо в час карантину.

Як проходитиме шоу?

Уперше конкурс відбудеться два роки поспіль в одній і тій же країні. У травні 2020 року, через пів року після перемоги 12-річної Вікі Ґабор із Польщі, Європейська спілка мовників (ЄМС) оголосила, що дитячий конкурс знову пройде у Варшаві.

Через пандемію COVID-19 шоу відбудеться в онлайн-режимі. Сцену облаштували у студії-5 у телецентрі польського суспільного мовника Telewizja Polska, на ній працюватимуть ведучі Іда Новаковська, Рафал Бжозовський і Малгожата Томашевська. У прямому ефірі з Варшави транслюватимуть виступи ведучих, антракти й голосування.

Вперше за історію дитячого «Євробачення» учасників не запрошують у країну, яка приймає конкурс. Вони братимуть участь у шоу дистанційно, а їхні пісні звучатимуть у записі. На початку листопада Олександр Балабанов разом із командою з Суспільного їздили до Польщі записувати конкурсну пісню «Відкривай» (Open Up) на сцені дитячого «Євробачення-2020» Саме цей запис покажуть 29 листопада.

На цій самій сцені у студії Telewizja Polska свої пісні записали конкурсанти ще з трьох країн — Мальти, Польщі та Сербії. Решта учасників записували свої виступи вдома. Усім конкурсантам надали рівні умови, використовуючи аналогічний сценарій і ті ж технічні ресурси.

Де під час прямого ефіру буде представник України?

29 листопада Олександр Балабанов буде в Києві. Під час прямого ефіру він перебуватиме у студії Суспільного, де в ці дні завершують облаштовувати грінрум. До речі, реквізит для нього надійшов від польських організаторів, розповіли «Детектору Суспільного мовлення» в Національній суспільній телерадіокомпанії України.

Коли виступатиме Олександр Балабанов?

23 листопада в Польщі в онлайн-режимі відбулася церемонія відкриття дитячого «Євробачення-2020», під час якої провели традиційне жеребкування. Тоді стало відомо, що представник України Олександр Балабанов виступить під номером 11.

Скільки країн беруть участь у конкурсі?

Загалом у конкурсі мали взяти участь 13 учасників. До дитячого «Євробачення» вперше приєдналася Німеччина. Буквально в останню мить Вірменія відмовилася від участі в конкурсі, бо не змогла належно підготуватися у зв'язку із запровадженням воєнного стану в результаті конфлікту в Нагірному Карабасі. 5 листопада стало відомо, що 29 листопада пролунають пісні 12 учасників.

Конкурсанти виступатимуть у такій послідовності: 1) Susan (Німеччина), 2) Karakat Bashanova (Казахстан), 3) Unity (Нідерланди), 4) Petar Aničić (Сербія), 5) Arina Pehtereva (Білорусь), 6) Ala Tracz (Польща), 7) Sandra Gadelia (Грузія), 8) Chanel Monseigneur (Мальта), 9) Sofia Feskova (Росія), 10) Soleá (Іспанія), 11) Oleksandr Balabanov (Україна) і 12) Valentina (Франція).

Під час церемонії відкриття всі конкурсанти мали прямі включення. Кожен із них говорив привітання рідною мовою. Олександр Балабанов привітав усіх на фоні Майдану Незалежності.

Де дивитися дитяче «Євробачення»?

29 листопада о 18:00 дитяче «Євробачення» наживо транслюватиме суспільний канал «UA: Перший». Також трансляція мовою оригіналу буде доступною на каналі Junior Eurovision Song Contest на YouTube.

Як голосувати?

Правила голосування під час дитячого «Євробачення» відрізняються від дорослого. Насамперед тим, що Україна може голосувати за свого представника. Безкоштовно!

Голосування триватиме три дні: з 21:00 27 листопада й закінчиться 29 листопада перед прямою трансляцією о 18:00. Після завершення всіх виступів лінії голосування відкриють ще раз на 15 хвилин.

Голосувати потрібно на офіційному сайті дитячого «Євробачення» junioreurovision.tv, де можна переглянути всі пісні конкурсантів і віддати свій голос за трьох виконавців без жодних абонплат.

Голоси глядачів визначають 50 % результату, другу половину — вирішує журі. У суботу о 18:00 виступи учасників нададуть членам журі, які виставлять свої оцінки.

Переможе один із 12 учасників, який набере найбільшу кількість балів. Переможця конкурсу оголосять у неділю, 29 листопада.

Хто такий Олександр Балабанов?

Олександру Балабанову 14 років. Він — переселенець із Донецька. У 2014 році, коли йому було вісім років, разом із батьками переїхав до Києва. З дитинства захоплюється вокалом, у Києві почав навчатися естрадного вокалу та вступив до школи мистецтв на музичне відділення.

Хлопець вільно говорить англійською мовою й вивчає німецьку та турецьку. Він є переможцем і лауреатом майже сорока міжнародних і всеукраїнських вокальних конкурсів і фестивалів.

Участь у дитячому «Євробаченні» була його мрією. Двічі він був фіналістом національного відбору, який проводила НСТУ. 2020-й був останнім роком, коли Олександр міг узяти участь у дитячому «Євробаченні» (за віком). На третій раз він переміг із-поміж 11 фіналістів.

Конкурсну пісню «Відкривай» Олександр Балабанов написав спільно із саундпродюсером, засновником гурту Adam Михайлом Клименком.

Наразі Олександр Балабанов навчається у приватній київській школі Meridian International School, яку хоче закінчити на відмінно.

Хто готував номер для представника України?

Суспільне провело мистецький конкурс для відбору ідеї постановки номера учасника від України на дитячому «Євробаченні-2020» та її реалізації. Переміг Олександр Братковський, із яким НСТУ вже співпрацювала. Він організовує театральні й концертні заходи повного циклу виробництва — від ідеї до постановки. Олександр Братковський уже ставив номери для дорослих учасників «Євробачення»: виступів переможниці «Євробачення-2016» Джамали, представника України Меловіна (2018) та представника Азербайджану Чингіза Мустафаєва (2019).

Номер Олександра Балабанова Олександр Братковський ставив разом із хореографом-постановником Костянтином Томільченком.

Перед поїздкою до Варшави Олександр Балабанов два тижні відпрацьовував номер на імпровізованій сцені. Під час запису пісні на сцені він був один, у руках тримав кулю-сяйво.

Хто працював над кліпом представника України?

Кліп на пісню Олександра Балабанова «Відкривай» (Open Up) оприлюднили на офіційному сайті junioreurovision.tv із переходом на YouTube-канал Junior Eurovision Song Contest. В Україні його презентували 13 жовтня. Над створенням відео працював директор департаменту маркетингу та реклами Суспільного Сергій Кривошея.

Героїнею кліпу стала Аугустина Тю, з якою за сценарієм в Олександра Балабанова зав’язалися дружні (а можливо, і більше) стосунки. Знімальна група побувала на 15 локаціях. Основні зйомки відбулися на Подолі, у центрі Києва й на Київському водосховищі.

Де відбудеться наступне дитяче «Євробачення»?

Країна, яка прийматиме конкурс у 2021 році, залишиться сюрпризом і 29 листопада, коли стане відоме ім’я переможця. Якщо в дорослому «Євробаченні» переможець везе конкурс у свою країну, то на дитячому «Євробаченні» це правило не працює. Зазвичай Європейська спілка мовників оголошує країну, де відбудеться дитяче «Євробачення», у травні наступного року під час дорослого пісенного конкурсу. І щоразу їхнє рішення досить непередбачуване.

Фото: пресслужби НСТУ

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду