Заява Руху «Стоп Цензурі!» щодо прискорення процесу створення суспільного мовника в Україні

15:09,
8 Жовтня 2014
1763

Заява Руху «Стоп Цензурі!» щодо прискорення процесу створення суспільного мовника в Україні

15:09,
8 Жовтня 2014
1763
Заява Руху «Стоп Цензурі!» щодо прискорення процесу створення суспільного мовника в Україні
Рух «Стоп цензурі!» висловлює занепокоєння щодо затягування процесу створення суспільного мовлення в Україні. Закон України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» було ухвалено ще 17 квітня 2014 року, однак Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ) досі не створено, що ставить під загрозу фактичну реалізацію цього закону.

Ми нагадуємо, що законом не передбачено відстрочення реалізації його положень. З огляду на це рух «Стоп цензурі!» закликає владу здійснити невідкладні кроки щодо реалізації положень закону та створення суспільного мовника в Україні.

З метою прискорення процесу формування суспільного мовлення рух «Стоп цензурі!» закликає Кабінет Міністрів України активізувати процес ухвалення статуту Національної суспільної телерадіокомпанії України та визначити кінцеву дату, до якої процес створення суспільного мовника має бути завершеним.

Положення Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення «Про порядок проведення конференцій всеукраїнських громадських об’єднань, обрання членів наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України та припинення їхніх повноважень» було зареєстроване Міністерством юстиції України 22 вересня 2014 року і набере чинність одразу після публікації в офіційних виданнях. Водночас рух «Стоп цензурі!» звертає увагу на те, що процес формування наглядової ради суспільного мовника не залежить від створення НСТУ як юридичної особи і може розпочатися відразу після ухвалення регулятором процедури. З огляду на це, рух «Стоп цензурі!» закликає Національну раду відразу після набуття чинності Положення розпочати процес формування наглядової ради НСТУ. Насамперед, рух «Стоп цензурі!» закликає ініціювати проведення конференцій всеукраїнських громадських об’єднань з метою обрання членів наглядової ради від всеукраїнських громадських об’єднань.

Ми вважаємо, що саме ці кроки сприятимуть швидкій та ефективній, злагодженій реалізації закону та завершенню процесу створення суспільного мовника в Україні.

Нагадаємо, Мін’юст зареєстрував Положення про порядок проведення конференцій всеукраїнських громадських об’єднань, обрання членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України та припинення їхніх повноважень.

«Суспільне мовлення»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
vybory.detector.media
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду