У День пам'яті жертв Бабиного Яру «UA: Перший» покаже спецефір
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У День пам'яті жертв Бабиного Яру «UA: Перший» покаже спецефір
29 вересня суспільний телеканал «UA: Перший» покаже спецефір, присвячений 80-им роковинам від початку масових розстрілів у Бабиному Яру, спецпроєкт Суспільного мовника «Голокост. Засвідчений злочин» і документальний фільм «Іспит на людяність».
Про це повідомила пресслужба Суспільного.
О 9:45 – спецефір «Суспільної студії» — 80-ті роковини від початку масових розстрілів у Бабиному Яру. У прямому ефірі студії працюватиме ведучий Анатолій Єрема, до якого впродовж ефіру долучатимуться гості: історик, директор Інституту вивчення Голокосту в Східній Європі Андрій Руккас, голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович, один зі свідків трагедії Бабиного Яру Михайло Сідько та інші. Також в ефірі покажуть включення із заходів, які проходитимуть у Києві у Бабиному Яру, на Хмельниччині та в інших областях України.
О 12:00 — хвилина мовчання.
О 14:00 – спецпроєкт Суспільного мовника «Голокост. Засвідчений злочин». У проєкті режисерки-документалістки Сніжани Потапчук розкриваються історії людей, які під час Другої світової війни та нацистської окупації України були дітьми. Вони вижили в гетто, стали свідками масових розстрілів, у кожного з них загинули близькі люди: брати, сестри, батьки, кохані. В кожного було єдине завдання в ці страшні роки — вижити. Зібрана у фільмі мозаїка страшних спогадів — це частини історії про виживання.
О 15:20 – документальний фільм «Іспит на людяність» про часи нацистської окупації Вінниці у 1941–1944 роках. 1943-го нацисти намагалися виправдати злочини Голокосту, звинувативши так званих «єврейських агентів» НКВС у знищенні репресованих українців під час Вінницької трагедії 1937–1941 років. Крізь призму страшних подій перед глядачами постане питання — що таке людяність: звідки вона береться та чому руйнується.
Нагадаємо, 29 вересня об 11:45 регіональні телеканали Суспільного мовлення покажуть першу серію документально-історичного циклу «За покликом серця». Проєкт про тих, хто допомагав рятуватися жертвам Голокосту, геноциду ромів та Волинської трагедії.