«Євробачення-2021» виграла Італія: Україна у топ-5 (фото, відео)

«Євробачення-2021» виграла Італія: Україна у топ-5 (фото, відео)

01:50,
23 Травня 2021
8639

«Євробачення-2021» виграла Італія: Україна у топ-5 (фото, відео)

01:50,
23 Травня 2021
8639
«Євробачення-2021» виграла Італія: Україна у топ-5 (фото, відео)
«Євробачення-2021» виграла Італія: Україна у топ-5 (фото, відео)
Італійський гурт Måneskin з піснею «Zitti E Buoni» набрав найбільше балів серед 26 конкурсантів із різних країн.

22 травня у Роттердамі відбувся фінал 65-го міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2021», на якому переміг італійський гурт Måneskin з піснею «Zitti E Buoni».

Гурт Måneskin набрав найбільше балів серед 26 конкурсантів із різних країн –  524 бали (національні журі дали 206 балів, глядачі дали 318 балів) і вперше з 1990 року приніс Італії перемогу на «Євробаченні».

Представник України гурт Go_A отримав від національних журі 97 балів і від глядачів 267 балів, посівши п'яте місце.

Фото: фейсбук-сторінка Євробачення

В Україні «Євробачення» транслював Суспільний мовник (на «UA: Першому», радіо «Промінь» і цифрових платформах коментував Тімур Мірошниченко) та комерційний канал СТБ (коментував Сергій Притула).

У результаті голосування підсумовувалися оцінки національних журі 39 країн, які голосували на генеральній репетиції, та глядачів, які надсилали SMS-повідомлення. Україна не могла голосувати за гурт Go_A. Наприкінці шоу кожна з країн у прямому включенні оголошувала бали нацжурі.

Ведучими були Шанталь Янзен, Едсилія Ромблі та Ян Сміт, Ніккі де Ягер

Фаворитами журі стали Швейцарія – Gjon's Tears з піснею «Tout l’Univers» (267 балів), Франція – Барбара Праві з піснею «Voilà» (248 балів) і Мальта – Дестіні з піснею  «Je Me Casse» (208 балів).

Україна отримала від національного журі Ізраїлю 4 бали, від Мальти – 5 балів, від Естонії – 4 бали, від Азербайджану – 6 балів, від Норвегії – 3 бали, від Італії – 1 бал, від Греції – 1 бал, від Латвії – 7 балів, від Ірландії – 6 балів, від Бельгії – 10 балів, від Німеччини – 5 балів, від Австралії – 5 балів, від Португалії – 2 бали, від Ісландії – 3 бали, від Румунії – 5 балів, від Грузії – 7 балів, від Литви – 12 балів, від Швеції – 8 балів і від Нідерландів – 3 бали.

У результаті гурт Go_A отримав від національних журі 97 балів і посів 9-те місце. Національне журі України дало 12 балів Італії.

Глядачі найбільше балів дали Італії – гурт Måneskin з піснею «Zitti E Buoni» (318 балів).

Україна отримала від глядачів 267 балів, загалом 364 бали і посіла п'яте місце.

Учасники гурту  Måneskin вокаліст Даміано, басистка Вікторія, гітарист Томас і ударник Ітан знайомі з середньої школи, але створили Måneskin у 2015 році. Брали участь в  шоу X-Factor.

Загальні бали журі і глядачів

Бали національних журі 39-ти країн 

Бали національного журі України, оголошувала співачка Tayanna 

 Бали глядачів України

Через карантинні обмеження у концертний зал Ahoy Arena допуслити 3 500 тисячі глядачів, продали 20% квитків тільки тим, хто купував на шоу у 2020 році. У залі фани перебували без масок і не всі дотримувалися дистанції у 1,5 метра. Згідно з умовами, всі відвідувачі повинні мати негативний тест на коронавірус, зроблений не раніше ніж за добу до події; глядачів просили пройти ще один (безкоштовний) тест через п'ять днів після заходу; перед відвідуванням конкурсу глядачі мали відповісти на питання через спеціальний додаток. Ті, у кого є симптоми коронавірусу, мали залишатися вдома; у залі мали були лише сидячі місця, розташовані з дотриманням соціальної дистанції; глядачів просили приходити на конкурс і йти з нього згідно зі спеціально встановленими часовими інтервалами; відвідувачі мали носити маски, коли залишали свої місця в залі (наприклад, якщо йшли до вбиральні).

Всі конкурсанти натомість мусили бути у масках до виходу на сцену. Закордонним учасникам «Євробачення-2021» рекомендували дотримуватися карантину протягом 5 днів перед вильотом до Нідерландів, і вони повинні були надати негативний тест на COVID-19 щонайбільше за 72 години до польоту.

У Нідерландах делегації повинні були перебувати у своєму готелі і могли відвідувати лише репетиції, живі шоу та інші заходи, пов'язані з програмою, які відбуватимуться в арені Ahoy в Роттердамі. При тому двоє учасників гурту з Ісландії захворіли на коронавірус, через що не виступали наживо, у другому півфіналі та у фіналі транслювали запис репетиції. Також негативний тест отримав переможець «Євробачення-2019» Данкан Лоренс.

Нагадаємо,  «Євробачення» відбувалося щорічно з 1956 року, через пандемію коронавірусу конкурс 2020 року скасували. Україну мав представляти гурт Go_A з піснею «Соловей». Більшість із країн-учасниць залишили своїх представників на 2021 рік. Національна суспільна телерадіокомпанія України вирішила, що Go_A залишиться представляти країну у 2021. Гурт написав нову конкурсу пісню «Shum».

У першому півфіналі «Євробачення-2021» перемогли артисти з Азербайджану, Бельгії, Ізраїлю, Кіпру, Литви, Мальти, Норвегії, Росії, України та Швеції. Завершився конкурс для представників Австралії, Ірландії, Північної Македонії, Румунії, Словенії та Хорватії. У статті «"Євробачення", перший півфінал: оце так рівень» Борис Бахтєєв зробив огляд виступів та занурився в історію конкурсу.

У другому півфіналі фіналістами стали представники з з Албанії, Болгарії, Греції, Ісландії, Молдови, Португалії, Сан-Марино, Сербії, Фінляндії та Швейцарії. За бортом залишилися представники Австрії, Грузії, Данії, Естонії, Латвії, Польщі та Чехії. Борис Бахтєєв вважає, що другий півфінал «Євробачення» спокійніший й ліричніший за перший. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
EBU
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду