Сьогодні фінал «Євробачення-2021»: все про представників 26 країн
Сьогодні фінал «Євробачення-2021»: все про представників 26 країн
22 травня о 22:00 за київським часом у Роттердамі в Нідерландах відбудеться фінал 65-го міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2021». Фінал транслюватимуть наживо платформи Суспільного мовлення та комерційний канал СТБ.
«Детектор суспільного мовлення» пропонує ознайомитися з біографіями фіналістів та конкурсними піснями.
Як голосувати за фіналістів, де дивитися і слухати читайте тут.
Кіпр: Елена Цагріну — «El Diablo»
Співачка Елена Цагріну – одна з найвідоміших естрадних зірок Греції та Кіпру. Музикою займається з дитинства. У 14 років стала півфіналісткою шоу «Греція має таланти» і з того часу розпочалася її популярність. Була солісткою поп-групи Other View, після чого розпочала сольну кар’єру.
Її виступ у півфіналі з композицію El Diablo («Диявол») з еротичними танцями та в сексуальній сукні. У березні 2021 року синод Православної церкви Кіпру засудив вибір пісні «Диявол», яка, на його думку, закликає поклонятися дияволу. Представники церкви вимагали, щоб Кіпр відмовився від участі в конкурсі.
Албанія: Анджела Перістері — «Karma»
Анджела Перістері – відома албанська співачка, авторка пісень і модель. У 2021 році вона намагалася потрапити на «Євробачення», взявши участь у фестивалі Albanian Song Festival. Була учасницею місцевих талант-шоу на зразок «X Factor». Представницею Албанії на «Євробаченні-2021» її обрали у 2020 році.
Ізраїль: Еден Алене — «Set Me Free»
Еден Алене в Єрусалимі, в сім'ї ефіопських євреїв.Із дитинства займалася балетом, в 11 років почала співати.
У 2019 році співачка брала участь у сьомому сезоні ізраїльського реаліті-шоу «Rising Star», ставши переможницею. За перемогу отримала право представляти Ізраїль на «Євробачення-2020», але конкурс скасували через пандемію COVID-19. Ізраїльський мовник підтвердив, що співачка представлятиме країну на «Євробачення-2021».
Бельгія: Hooverphonic — «The Wrong Place»
Бельгійська група Hooverphonic на сцені протягом 25 років. У 2018 році група з молодою солісткою Лукою Крейсбергс (Luka Cruysberghs) перемогла в бельгійському варіанті телешоу «Голос». Через рік групу оголосили представниками на «Євробаченні-2020». Бельгія вирішила не змінювати представника після скасування конкурсу. У листопаді 2020 року у групу повернулася колишня солістка Гейке Арнаерт і уже в первозданному вигляді група написала конкурсну пісню, яка вийша у фінал «Євробачення-2021».
Росія: Маніжа — «Russian Woman»
Маніжа народилася в Душанбе (Таджикистан). У 1994 році в ході громадянської війни в Таджикистані в будинок сім'ї влучив снаряд. Маніжа з сім'єю переїхала до Москви, де займалася музикою і вокалом. Брала участь у різних конкурсах і фестивалях, отримала Гран-прі міжнародного конкурсу молодих виконавців «Rainbow Stars» у Юрмалі.
Маніжа також відома як громадська діячка у сфері боротьби з домашнім насильством, амбасадорка благодійного фонду «Подаруй життя», перший російський посол доброї волі Агентства ООН у справах біженців. Представляти Росію на «Євробаченні» її обрали у березні 2021 року за підсумками глядацького голосування.
Мальта: Дестіні — «Je Me Casse»
Дестіні перемогла у дитячому «Євробаченні» у 2015 році з піснею «Не моя душа». З того часу мріяла иступити на великій сцені «Євробачення» і принести країні перемогу. Була фіналісткою X Factor Malta.
Португалія: гурт The Black Mamba — «Love Is On My Side»
Гурт заснований у 2010 році, гастролював по всій земній кулі. Представники Португалії вперше на «Євробаченні» виконали пісню повністю англійською мовою.
Сербія: Hurricane — «Loco Loco»
Група Hurricane, до складу якої входять Саня Вучич, Іванна Ніколич і Ксенія Кнежевич, створена у 2017 році. Коментатор «Євробачення-2021» на Суспільному Тімур Мірошниченко порівняв гурт із українською «Віа Грою».
Саня Вучич представляла Сербію на «Євробаченні» 2016 із піснею «Goodbye (Shelter)» і вийшла у фінал. Ксенія Кнежевич теж виходила на сцену «Євробачення» у 2015 році на бек-вокалі у свого батька Кнеза, який представляв Чорногорію. Івана Ніколич – професійна танцівниця, яка перемагала в багатьох національних та європейських танцювальних конкурсах.
Велика Британія: Джеймс Ньюман — «Embers»
Співак отримав премію «Бріт» (Brit), автор пісень «Греммі».
Греція: Стефанія — «Last Dance»
Грецько-нідерланська співачка, актриса та ютубер Стефанія у 2016 році представляла Нідерланди на дитячому «Євробаченні» як учасниця дівчачої групи Kisses. Після цього розпочала сольну кар’єру, брала участь у телешоу.
Швейцарія: Gjon'sTears — «Tout l’Univers»
Співак Гьон Мухарремай взяв собі творче псевдо Сльози Гьона. Займається музикою з раннього дитинства, брав участь у талант-шоу в Албанії, Швейцарії та Франції.
Ісландія: Daðiog Gagnamagnið — 10 Years
Гурт Daðiog Gagnamagnið не буде виступати у фіналі. У другому півфіналі у прямому ефір показали запис репетиції, яка відбулася 13 травня. Один із учасників гурту захворів на коронавірус, вся група тепер перебуває на самоізоляції в готелі.
Група мала представляти Ісландію і в 2020 році. Хоча конкурс скасували, та їхня пісня була досить популярна, її переглянули 70 мільйонів разів. Фішка номера групи, що кожен із них одягнений у светр із власним зображенням.
Гурт Gagnamagnið можна назвати сімейним. До складу гурту входять вокаліст Даді Фрейр Петурссон, його дружина, сестри та друзі гурту.
Іспанії: Блас Канто — «Voy A Quedarme»
Змалку мріяв співати на «Євробаченні», змагався у нацвідборах на дитяче «Євробачення».У 2011 році Блас Канто брав участь у «Євробаченні» у складі бойбенду Auryn.
Молдова: Наталія Гордієнко — «Sugar»
Наталія Гордієнко здобула головний приз на Міжнародному фестивалі мистецтв «Слов’янський базар» у Білорусі, заслужена артистка Молдови. Її участь в «Євробаченні-2021» продюсує Філіп Кіркоров. Після номера у другому півфіналі її виступ порівнюють із номером Ані Лорак, яку теж продюсував Філіп Кіркоров.
Німеччина: Єндрік — «I Don't Feel Hate»
Єндрік Зігварт, також відомий як Єндрік – німецький співак, музичний виконавець і театральний актор. Підлітком він навчався грі на фортепіано і скрипці, чотири роки вивчав мюзикли і вокальну педагогіку в музичному інституті Оснабрюкського університету. Він пише свої власні пісні, які публікує на YouTube. Грає на укулеле. У 2021 році його оголосили представником на «Євробачення». Зігварт живе в Гамбурзі зі своїм бойфрендом Яном.
Фінляндія: Blind Channel — «Dark Side»
Пост-хардкорний гурт з Оулу, Фінляндія. Гурт визначає свій музичний стиль як «жорстокий поп». Вони брали участь у фінському національному відборі на Євробачення 2021 з піснею ню-метал «Dark Side» і виграли.
Болгарія: Вікторія — «Growing Up Is Getting Old»
Вікторія Георгієва — болгарська співачка та авторка пісень. Почала свою творчу кар'єру після участі в четвертому сезоні талант-шоу X Factor Bulgaria. Мала представляти Болгарію на «Євробаченні-2020». Брала участь у талант-шоу X Factor Bulgaria.
Литва: гурт The Roop — «Discoteque»
Попрок-гурт мав представити Литву на скасованому через пандемію коронавірусу пісенному конкурсі «Євробачення 2020» з піснею «On Fire». The Roop був створений у листопаді 2014 року у Вільнюсі. Всі три учасники раніше мали досвід роботи в музичній індустрії.
Україна: Go_A — «Shum»
Електро-фольк гурт Go_A у 2012 році заснував Тарас Шевченко. З початку створення склад гурту змінювався 14 разів. Go_A мав представляти Україну на «Євробаченні-2020» із піснею «Соловей». Для конкурсу у 2021 році вокалістка Катерина Павленко написала нову пісню «Шум» за мотивами веснянки.
Франція: Барбара Праві — «Voilà»
Французька співачка, авторка пісень і актриса написала пісню «J'imagine» для Valentina, яка перемогла на дитячому «Євробаченні-2020». Її пісня у тому ж стилі.
Азербайджан: Ефенді — «Mata Hari»
Саміра Азер кизи Ефендієва здобула популярність в Азербайджані після участі в співочих конкурсах. Із 2017 року виступає під псевдонімом Ефенді. Азербайджанська телекомпанія İTV оголосила, що Ефенді буде представляти Азербайджан на пісенному конкурсі «Євробачення 2020».
Норвегія: Tix — «Fallen Angel»
Андреас Андресен Хокеланд, більш відомий під сценічним ім'ям Тікс, — норвезький співак, продюсер і автор пісень. Має синдром Туретта, стан, що характеризується мимовільними рухами, тіками. У дитинстві через це зазнавав булінгу, діти кликали його «тіки» (tics), з часом Андреас перетворив це на своє сценічне ім'я. Він також є захисником психічного здоров’я та ділиться своїм досвідом страждань від синдрому Туретта, самотності та думок про самогубство.
Нідерланди: Жангю Макроой— «Birth Of A New Age»
Жангю Макроой почав займатися музикою у 13 років. Разом зі своїм братом-близнюком Ксілланом він створив музичний дует. Однак його мистецькі амбіції виявилися більшими, ніж сцена в його рідному Суринамі. Він переїхав до Нідерландів у віці 20 років, де продовжив музичну кар’єру.
Італія: гурт Måneskin — «Zitti E Buoni»
Учасники гурту вокаліст Даміано, басистка Вікторія, гітарист Томас і ударник Ітан знайомі зі школи, але створили Måneskin у 2015 році. Брали участь в шоу X Factor.
Швеція: Tusse — «Voices»
Тусін Майкл Чіза більш відомий як Туссе — конголезсько-шведський співак. Народився у Демократичній Республіці Конґо 1 січня 2002. 2015 року в 13-річному віці приїхав до Швеції як біженець, де почав жити з родиною в селі Куллсбьоркен. 2018 року брав участь в шведському талант-шоу Talang 2018. 2019 року Туссе був фіналістом шведського «Ідолу», у якому переміг.
У 2021 році виграв у шведському пісенному конкурсі «Melodifestivalen» із піснею «Voices» і завдяки цьому став представником Швеції на Євробаченні 2021 року в Роттердамі.
Сан-Марино: Сеніт
Сеніт Задік Задік відома також як Сеніт — італійська співачка еритрейського походження. Вона представляла Сан-Марино на пісенному кокурсі «Євробачення» у 2011 році з пісню «Stand By» та у 2020-му мало знову представити країну з піснею «Freaky!». 16 травня 2020 року SMRTV оголосив, що Сеніт представлятиме Сан-Марино на «Євробаченні 2021» з піснею «Adrenalina».
Фото: сайт eurovision.tv