Із восьми кандидатів на посаду виконавчого директора УКФ на дебати на Суспільне прийшов один
Із восьми кандидатів на посаду виконавчого директора УКФ на дебати на Суспільне прийшов один
23 березня у Київському хабі Академії Суспільного мовлення у приміщенні Українського радіо на Хрещатику, 26 відбулася публічна дискусія між кандидатами на посаду виконавчого директора Українського Культурного Фонду. Із 8 кандидатів на дебати прийшов один.
Суспільний мовник організував дебати напередодні засідання наглядової ради Українського культурного фонду з конкурсного добору на посаду виконавчого директора УКФ. Співбесіди з кандидатами і голосування наглядової ради відбудуться 24 березня о 12:00 за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16, у режимі відеоконференції.
У другий тур пройшли 10 кандидатів, двоє зняли свої кандидатури. Участь у доборі візьмуть: В'ячеслав Жила, Станіслав Которобай, Леся Миськів, Сергій Міранков, Анастасія Рагімова, Жанна Румко, Юлія Савостіна, Олег Соснов. Юлія Федів і Вікторія Шторм відмовились від участі в конкурсі.
На дебати прийшов лише В'ячеслав Жила — директор-художній керівник театру «Актор», театральний продюсер.
Із ним вели дискусію модераори події – ведуча «Суспільної студії» Дарія Гірна і співведучий токшоу «Зворотний відлік» та редактор проєкту VoxCheck Максим Скубенко та експерти – головний редактор дирекції телебачення Суспільного мовлення Юрій Макаров, засновниця і директорка «Дикого театру» Ярослава Кравченко, директор Довженко-Центру Іван Козленко, кінопродюсерка та співзасновниця Української кіноакадемії Юлія Сінькевич. У дискусії також взяла участь начальниця відділу комунікації УКФ Анастасія Герасимова.
В'ячеслав Жила презентував свою програму, розповів про те, як бачить розвиток УКФ і співпрацю з колективом, та відповів на ряд незручних запитань.
За словами Максима Скубенка, не у всіх кандидатів вийшло долучитися до дискусії, «дехто відмовився, що дуже некрасиво».
На думку Івана Козленка, Суспільний мовник мав би узгодити проведення таких дебатів із працівниками УКФ. Він сказав, що знає, щовідбувається всередині колективу і що працівники відчувають себе кинутими на призволяще. Пан Козленко зазначив, що колектив УКФ мав би про такі дебати дізнатися одним із перших, а не з фейсбуку, та сама ідея блискуча.
Юрій Макаров вважає, що ті, хто не прийшли на дебати, не були переконані у добрих намірах Суспільного мовника. «Ми ще не довели, що це безпечний і толерантний майданчик, де тебе не надурять і не підставлять», – сказав пан Макаров.
За словами Юлії Сінькевич, вона за таку ідею і хоче, щоб подібні дебати під час конкурсів стали традицією.
Дебати наживо транслювали на телеканалі «UA: Культура» та на цифрових платформах Суспільного — Фейсбук і Ютуб Суспільне Культура.
Також 23 березня на радіо «Культура» відбувся двогодинний спецефір, присвячений конкурсу на посаду очільника УКФ. Його провів Вадим Карп'як. Ведучий розповів, що за день до ефіру 7 кандидатів підтвердили свою участь у розмові, однак перед ефіром ситуація змінилася. До розмови приєдналися В'ячеслав Жила та Юлія Савостіна. Станіслав Которобай сказав, що немає можливості долучитися до ефіру, Леся Миськів сказала, що її не буде на зв’язку, Сергій Міранков пояснив свою відсутність непередбачуваними обставинами, Анастасія Рагімова не змогла взяти участь в ефрі за сімейними обставинами, Жанна Румко сказала, що не готова взяти участь у цій розмові, а Олег Соснов не приєднався до ефіру за станом здоров’я.
Нагадаємо, 8 лютого 2021 року УКФ повідомив, що у виконавчої директорки Українського культурного фонду Юлії Федів, яка обіймала цю посаду з 2018 року, завершився контракт. Вона продовжить виконувати свої обов’язки поки проводять конкурс. Того ж дня Наглядова Рада УКФ оголосила конкурс на посаду виконавчого директора установи.
10 березня 2021 року Спілка концертних індустрій України звинуватила УКФ у непрозорому використанні коштів. Причому саме в той час, коли триває прийом документів на конкурс виконавчого директора УКФ. На цю посаду планує переобратися діюча директорка Юлія Федів.
Український культурний фонд відповів на звинувачення у непрозорості фінансування проєктів. На думку УКФ, невідомий автор припускається помилки, переконуючи, що порядок використання бюджетних коштів визначається наказом Фонду, а отже посадові особи Фонду одноосібно приймають рішення щодо розподілення коштів. Це не так, адже Фонд не є приватною структурою.
У Міністерстві культури та інформаційної політики зазначили, що «поділяють занепокоєння спільноти можливими порушеннями при розподілі коштів», та звинуватили УКФ у недостовірній інформації.
17 березня міністр культури Олександр Ткаченко сказав, що аудиторська перевірка УКФ не повинна впливати на вибори виконавчого директора установи.
Український ПЕН підтримав проведення дебатів кандидатів у виконавчі директори УКФ задля обрання найбільш фахової та компетентної особи на цю посаду.