На Суспільному знімають телесеріал «Колапс: як українці зруйнували імперію зла»

На Суспільному знімають телесеріал «Колапс: як українці зруйнували імперію зла»

12:09,
19 Березня 2021
3995

На Суспільному знімають телесеріал «Колапс: як українці зруйнували імперію зла»

12:09,
19 Березня 2021
3995
На Суспільному знімають телесеріал «Колапс: як українці зруйнували імперію зла»
На Суспільному знімають телесеріал «Колапс: як українці зруйнували імперію зла»
Автором сценарію серіалу є редактор дирекції телебачення Суспільного мовлення, письменник та історик Олександр Зінченко.

Суспільний мовник спільно з кінокомпанією «Ессе Продакшн Хаус» розпочали зйомки телесеріалу «Колапс: як українці зруйнували імперію зла».

Про це повідомив корпоративний сайт Суспільного.

Прем’єра серіалу про розпад Радянського Союзу та роль українців у цьому процесі запланована до 30-річчя незалежності України.

У документальному серіалі спробують розібратися — чи справді саме українці зруйнували колишню найбільшу східноєвропейську імперію.  

Автором сценарію серіалу є редактор дирекції телебачення Суспільного мовлення, письменник та історик Олександр Зінченко.

«Кілька років тому у Варшаві мене нагороджували премією за книжку “Година папуги”. Усі 3,5 години церемонії нагородження переді мною сидів Станіслав Шушкевич. Він очолював Білорусь і разом із Кравчуком та Єльциним у грудні 1991 року виписав СРСР “свідоцтво про смерть” у Біловезькій Пущі. Серед інших нагороджених я був наймолодшим, і по обличчях присутніх було ясно, що моя промова має бути дуже і дуже короткою. Моя “оскарівська промова” була дуже короткою. Я швидко подякував польською усім причетним і додав: “Користуючись із присутності тут пана президента Шушкевича, хотів би окремо подякувати саме йому: Спасибо, что розвалили СССР! Зала вибухнула сміхом. Але Станіслав Станіславович потім підійшов і скромно сказав: “Я був на других ролях насправді. СРСР розвалили ви – українці та Кравчук!”» — розповів Олександр Зінченко.

Олександр Зінченко зазначає, що настав час переосмислити історію руйнації та розпаду СРСР.

«Прийшов час відкрити й порівняти колись секретні документи, свідчення і спогади, перепрочитати й переосмислити цю історію. Можу точно пообіцяти, що кілька міфів буде зруйновано. Можу точно пообіцяти, що багато хто з наших глядачів уперше дізнається про деякі колись секретні факти. Можу точно пообіцяти, що деякі загальновідомі факти будуть повністю переоцінені», — додав пан Зінченко.  

У перших зйомках взяли участь журналіст і письменник Віталій Портніков та письменниця й поетеса Оксана Забужко. Виробництвом телевізійного серіалу за сценарієм Суспільного мовника займається переможець мистецького конкурсу Суспільного кінокомпанія «Ессе Продакшн Хаус». Режисером став Сергій Лисенко, який знімав український історичний бойовик «Екс». Операторами – Сергій Михальчук (лауреат кінофестивалів у Берліні і Сан-Себастьяні, зняв фільми «Мамай», «Поводир», «Екс», «Дике поле») та Дмитро Санін («Тільки диво»).

Додамо, член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Ярослав Лодигін сказав, що серіал про незалежність викликав велику зацікавленість в ЄМС (Європейська спілка мовників. – Ред.).

«Ми розглядаємо його як можливість зробити глобальну історію, яку побачать не тільки в Україні, але й у багатьох країнах»сказав він.

Нагадаємо, на «UA: Першому» виходила історична програма «Розсекречена історія» Олександра Зінченка. Також на цифрових платформах Суспільного виходив диджитал-проєкт «Дивацька історія України».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду