30 листопада – онлайн-дискусія «Вибори незалежної та професійної наглядової ради та її роль для успіху Суспільного мовника»

30 листопада – онлайн-дискусія «Вибори незалежної та професійної наглядової ради та її роль для успіху Суспільного мовника»

16:25,
24 Листопада 2020
5310

30 листопада – онлайн-дискусія «Вибори незалежної та професійної наглядової ради та її роль для успіху Суспільного мовника»

16:25,
24 Листопада 2020
5310
30 листопада – онлайн-дискусія «Вибори незалежної та професійної наглядової ради та її роль для успіху Суспільного мовника»
30 листопада – онлайн-дискусія «Вибори незалежної та професійної наглядової ради та її роль для успіху Суспільного мовника»
Метою заходу є обговорити функції та роль незалежної наглядової ради Суспільного мовника та нагадати критерії для обрання членів наглядової ради закріплені в Законі України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» та міжнародних стандартах.

30 листопада з 14:00 до 16:20 відбудеться онлайн-дискусія щодо виборів наглядової ради Суспільного мовника.

Про це повідомляють на сайті проєкту «Європейський Союз та Рада Європа працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні»

Організовує обговорення Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики та Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення за підтримки проєкту «Європейський Союз та Рада Європа працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

У найближчі місяці вперше в історії України відбудеться перезавантаження частини першого складу Наглядової ради Суспільного мовника. В кінці грудня заплановане переобрання 5 членів Наглядової ради від громадських організацій. Також, незабаром парламентські групи і фракції делегуватимуть своїх кандидатів.

Метою заходу є обговорити функції та роль незалежної Наглядової ради Суспільного мовника та нагадати критерії для обрання членів Наглядової ради закріплені в Законі України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» та міжнародних стандартах.

До участі в обговоренні запрошені народні депутати України, представники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Комітету Верховної  Ради України з з питань гуманітарної та інформаційної політики, Міністерства культури та інформаційної політики України,  іноземних посольств, Європейської мовної спілки, міжнародні  та українські експерти та інші.

Спікери та спікерки:

  • Микита Потураєв, голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики;
  • Євгенія Кравчук, з аступниця Голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики;
  • Матті Маасікас, посол, голова Представництва Європейського Союзу в Україні (ТBC)
  • Олена Литвиненко, заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні;
  • Світлана Остапа, голова наглядової ради АТ «НСТУ»;
  • Зураб Аласанія, Голова правління АТ «НСТУ»;
  • Ольга Герасим`юк, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення;
  • Радка Бетчева, голова з відносин з членами в Центральній та Східній Європі, Європейська мовна спілка (ТВС);
  • Вадим Міський, секретар Наглядової ради АТ «НСТУ», обраний громадськими організаціями у сфері захисту дітей та молоді;
  • Євген Глібовицький, член наглядової ради АТ «НСТУ», обраний громадськими організаціями у творчій сфері;
  • Дарія Карякіна, членкиня наглядової ради АТ «НСТУ», обрана у сфері забезпечення прав національних меншин (ТВС);
  • Олексій Панич,  член наглядової ради АТ «НСТУ», обраний у сфері освіти і науки;
  • Олександр Павліченко, член наглядової ради АТ «НСТУ», обраний у правозахисній сфері;
  • Ів Соломон, міжнародна консультантка Ради Європи (Великобританія).

Для участі необхідно зареєструватися до 27 листопада включно за посиланням. Підтвердження участі буде надіслано електронним листом із запрошенням та технічними деталями.

Довідково

Наглядова рада визначає основні напрями та стратегії розвитку Суспільного мовника, затверджує  редакційний статут, обирає на конкурсних засадах голову та  за його/її поданням членів правління, визначає ключові показники ефективності компанії, формує ревізійну комісію тощо.

Відповідно до Рекомендації No R (96) 10 Комітету міністрів державам – членам Ради Європи про гарантії незалежності суспільного мовлення, правові норми, які визначають склад Наглядової Ради, повинні убезпечувати наглядові органи від ризику політичного або іншого втручання і повинні  гарантувати, щоб члени наглядових органів:

  • призначалися за допомогою відкритої і плюралістичної процедури;
  • колективно представляли інтереси суспільства в цілому;
  • не могли б отримувати жодного доручення або наказів від будь-якої особи чи органу;
  • не могли б бути звільнені, тимчасово відсторонені від виконання обов’язків або заміщені протягом терміну їхніх повноважень;
  • унеможливлювали конфлікт інтересів членів з функціями у наглядовому органі.

Проєкт «Європейський Союз і Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні», що фінансується ЄС і Радою Європи, має на меті зміцнити роль медіа, їхню свободу та безпеку. Слідкуйте за новинами Проєкту на Фейсбуці.

За додатковою інформацією звертайтесь до Оксани Тотовицької: +380632617405, oksana.totovytska@coe.int 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду