Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
На «UA: Культурі» покажуть концерт пам’яті Мирослава Скорика
Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.
Суспільний мовник записав концерт за участі Мирослава Скорика на початку 2020 року
«Символічними є фінальні кадри концерту, коли після завершення останнього твору під оплески зали Національної опери Мирослав Скорик виходить на сцену та дякує всім виконавцям і слухачам. Прощання маестро на тлі звучання його безсмертних мелодій назавжди залишиться в пам’яті глядачів», – зазначили на Суспільному.
Мирослав Скорик — відомий український композитор і музикознавець, Герой України, лауреат Шевченківської премії. Автор симфоній, концертів для камерних оркестрів, музики до опери та балету, а також творів для фортепіано й вокалу. Найвідомішим його твором став концерт «Мелодія» для скрипки з оркестром.
Трансляція концерту також буде доступна на сайті каналу і в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.
Нагадаємо, на «UA: Культурі» виходив проєкт «Музlove», десятий випуск якого присвячений творчості Мирослава Скорика.
Лейтмотивом випуску став найвідоміший твір композитора під невибагливою назвою «Мелодія», точніше, як сказала Люба Морозова, вона називається «Мелодія ля-мінор», про це пише у своїй статті для «Детектора медіа» Інна Долженкова.
«І йшлося в цій програмі про безмежний діапазон творів Мирослава Скорика — від хітових, у голлівудському стилі, до якого співавтори програми відносять ту саму "Мелодію ля-мінор" (саунд-трек, кажучи сучасною мовою, до абсолютно радянського фільму 1981 року «Високий перевал»), музику до мультфільму "Як козаки куліш варили", до дуже складної опери "Мойсей" за поемою Івана Франка. Поставленої з допомогою Папи Римського Івана Павла Другого на честь його першого і єдиного візиту в Україні 2001 року.
У цьому випуску Люба Морозова та Юрій Макаров роблять усе, аби спонукати глядача або ж купити квитки на філармонічний концерт Мирослава Скорика, або ж, щонайменше — прослухати його академічну музику, бодай пролог до опери "Мойсей", на ютубі, чи — ще краще — скачати всі твори українського класика для прослуховування. Бо вони того варті», – зазначила авторка у статті про проєкт «Музlove».