«UA: Перший» покаже фільм «Школа №3»  про дітей на Донбасі

«UA: Перший» покаже фільм «Школа №3» про дітей на Донбасі

17:19,
28 Травня 2020
3137

«UA: Перший» покаже фільм «Школа №3» про дітей на Донбасі

17:19,
28 Травня 2020
3137
«UA: Перший» покаже фільм «Школа №3»  про дітей на Донбасі
«UA: Перший» покаже фільм «Школа №3»  про дітей на Донбасі
Документальний фільм «Школа №3» про учнів із містечка Миколаївка, що на Донеччині, дебютував на Берлінале 2017 року й здобув Гран-прі міжнародного журі Generation KPlus.

У неділю, 31 травня, напередодні Дня захисту дітей суспільний телеканал «UA: Перший» покаже фільм-монолог спільного виробництва України та Німеччини «Школа №3»  режисерів-постановників Ґеорґа Жено та Єлизавети Сміт.  

Початок сеансу о 22:00, повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

«Школа №3» – це історія тринадцятьох школярів з Миколаївки, які стали свідками бойових дій в рідному місті. Фільм складається з їх монологів.

В основу «Школи №3» лягла документальна вистава «Моя Миколаївка» Наталії Ворожбит та Ґеорґа Жено.

Наталія Ворожбит – український драматург, представниця напрямку «нова драма», режисер, сценарист, співзасновниця «Театру переселенця». Наталія також є сценаристом стрічки «Кіборги» та фільму «Ворошилівград» за однойменним романом Сергія Жадана.

Ґеорґ Жено – співзасновник та куратор документального театрального проекту «Театр.doc», автор більш ніж 80 театральних проектів у Східній Європі.

Ліза Сміт – випускниця міжнародних кіномайстерень, автор кількох короткометражних робіт. «Школа №3» – її дебютний повнометражний фільм.

Світова прем’єра фільму відбулася в рамках 67-го Берлінського кінофестивалю: «Школа №3» була нагороджена Ґран-прі секції Generation 14plus, присвяченої фільмам про дітей та для дітей. Разом із премією автори фільму отримали 7 500 євро. Бажаючи підтримати розвиток Миколаївки, автори «Школи №3» – Tabor Production у співпраці з Театром Переселенця та Платформою сучасного мистецтва Playground.DOС оголосили конкурс на отримання ґранту в розмірі 20 000 грн для соціально-культурних проектів. Взяти участь у конкурсі можуть усі бажаючі: для цього потрібно мати ідею та заповнити заявку.

В Україні фільм вперше побачили гості Одеського кінофестивалю. Київська прем'єра стрічки відбулася восени в рамках фестивалю «Нове німецьке кіно».

Нагадаємо, щотижня у вихідні «UA: Перший» показує якісні українські та закордонні фільми.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду