У фіналі нацвідбору на «Євробачення-2020» перемогла група Gо-A з піснею «Соловей»

У фіналі нацвідбору на «Євробачення-2020» перемогла група Gо-A з піснею «Соловей»

22:27,
22 Лютого 2020
8071

У фіналі нацвідбору на «Євробачення-2020» перемогла група Gо-A з піснею «Соловей»

22:27,
22 Лютого 2020
8071
У фіналі нацвідбору на «Євробачення-2020» перемогла група Gо-A з піснею «Соловей»
У фіналі нацвідбору на «Євробачення-2020» перемогла група Gо-A з піснею «Соловей»
Автори:
22 лютого відбувся фінал національного відбору учасника від України на міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2020», на якому судді і глядачі обрали переможцем групу Gо-A з українською піснею «Соловей» (12 балів, 6 – від глядачів, 6 – від журі). Тепер Національна суспільна телерадіокомпанія України після підписання договору з групою надасть її учасникам фінансову підтримку під час підготовки номера, поїздки у Роттердам й перебування на конкурсі у травні.

Шоу в прямому ефірі транслювали два загальнонаціональні канали «UA: Перший» і СТБ.

У фіналі взяли участь шестеро виконавців Krutь із піснею «99», Jerry Heil із піснею Vegan, Gо-A з піснею «Соловей», David Axelrod із піснею Horizon, Khayat із піснею Callforlove і Tvorchi з піснею Bonfire.

Члени журі Андрій Данилко, Тіна Кароль та Віталій Дроздов дали 1 бал – Jerry Heil із піснею Vegan, 2 бали – Tvorchi з піснею Bonfire, 3 бали – David Axelrod із піснею Horizon, 4 бали – Khayat із піснею Callforlove , 5 балів –  Krutь із піснею «99» і 6 балів – Gо-A з піснею «Соловей».  

Представниця від аудиторської компанії PwC Україна Олена Волкова передала ведучому Сергію Притулі результати голосування глядачів. Вони дали 1 бал – Jerry Heil із піснею Vegan,2 бали – David Axelrod із піснею Horizon, 3 бали – Tvorchi з піснею Bonfire, 4 бали – Krutь із піснею «99», 5 балів –  Khayat із піснею Callforlove, 6 балів – Gо-A з піснею «Соловей».

Якщо два учасники нацвідбору набирають однакову кількість балів, то перевагу отримує той, за кого проголосувало більше глядачів. У результаті голосування глядачів (50%) і суддів (50%) переможцем став гурт Gо-A з піснею «Соловей».

Солістка гурту Gо-A Катерина Павленко співає автентичним вокалом. Вона сказала у фіналі, що хотіла б представити на «Євробаченні-2020» українську культуру та щоб завдяки її участі у конкурсі українська народна пісня стала більш популярна в Україні. 

Гурт Go-A існує з 2012 року. У перекладі з англійської go — йти, а буква А являє собою давньогрецьку букву «Альфа», тобто першопричину всього світу. Тому сама назва гурту «Gо-A» означає повернення до витоків. До його складу входять: Катерина Павленко (вокалістка), Тарас Шевченко (мультиінструменталіст), Ігор Діденчук (сопілкар) і Іван Григоряк (гітарист).

Це електро фолк-гурт, що поєднує у своїй творчості український автентичний вокал, сучасні танцювальні біти, африканські барабани та потужний гітарний драйв у вибухову музичну суміш, пише «Вікіпедія».

«Ми взагалі не планували йти на Євробачення і не планували випускати пісню "Соловей". Просто в мене з’явилась ідея в голові, я прийшла до Тараса і сказала "дивись, є така пісня, ми можемо зробити її на Євробачення, а можемо просто зробити і в нас буде класна пісня"», – сказала в ефірі радіо «Промінь» солістка гурту Катерина Павленко.

Катерина Павленко їздила у фольклорні експедиції по селах і записувала пісні від бабусь, яким було під 90. Наразі вона є керівником аматорського хору ветеранів «Вересень життя» у місті Березань Київської області. Під час першого півфіналу вона сказала, що тепер ветерани самі приносять їй давні народні пісні. У нацвідборі вона співала автентичним вокалом.

Загалом, у нацвідборі брали участь 16 виконавців. 8 лютого у першому півфіналі перемогли Jerry Heil з піснею Vegan (13 балів, з яких 7 балів від журі, 6 дали глядачі), гурт Gо-A з піснею «Соловей» (13 балів, з яких 6 балів дали судді і 7 балів дали глядачі) і Krutь з піснею «99» (16 балів, і судді, і глядачі дали по 8 балів).

15 лютого у другому півфіналі перемогли гурт Tvorchi з піснею Bonfire (по 8 балів від суддів і глядачів),  співак Khayat з піснею Call for love (по 7 балів від суддів і глядачів) і співак David Axelrod із піснею Horizon (6 балів від суддів і 5 балів від глядачів).

Переможці двох півфіналів зустрілися у фіналі 22 лютого.

Як писав «Детектор медіа»,«UA: Перший» та СТБ проводитимуть разом нацвідбір на «Євробачення» до 2021 року.

У 2020 році музичний продюсер національного відбору — Руслан Квінта. Ведучий прямих ефірів — Сергій Притула. Креативна продюсерка — Наталя Франчук. Члени журі  —  Андрій Данилко, Тіна Кароль та Віталій Дроздов

«Євробачення-2020» відбудеться 12, 14 та 16 травня 2020 року в Роттердамі, Нідерланди. У 2020 році фінансову підтримку переможцю національного відбору під час підготовки, поїздки й перебування на конкурсі надає Суспільне мовлення. Витрати, пов'язані з кастингом і телевізійною частиною Національного відбору, бере на себе телеканал СТБ.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду