Частина співрозмовників відмовилися від участі у вечірньому спецвипуску про підсумки собору на «UA: Першому»

Частина співрозмовників відмовилися від участі у вечірньому спецвипуску про підсумки собору на «UA: Першому»

16:14,
17 Грудня 2018
2515

Частина співрозмовників відмовилися від участі у вечірньому спецвипуску про підсумки собору на «UA: Першому»

16:14,
17 Грудня 2018
2515
Частина співрозмовників відмовилися від участі у вечірньому спецвипуску про підсумки собору на «UA: Першому»
Частина співрозмовників відмовилися від участі у вечірньому спецвипуску про підсумки собору на «UA: Першому»
На «UA: Першому» перед вечірнім ефіром спецвипуску «Тема дня» про ухвалені Всеукраїнським об’єднавчим собором рішення щодо української автокефальної церкви частина запрошених гостей не вийшли на зв'язок або відмовилися від участі.

Цю інформацію підтвердила сайту «Детектор медіа» Христина Стебельська, ведуча спецвипуску, який вийшов в ефір двох суспільних каналів «UA: Першого» та «UA: Культура» 15 грудня о 21:25.

«Після Собору багато співрозмовників не доїхали до студії, хтось банально не відповів на дзвінки, хтось побоявся запитань, які просив завчасно. Не прибув отець Кирило Говорун (УПЦ МП) – філософ, який підтримав собор, приїхав цими днями до Києва з США. Його монах-викладач з Афін писав текст Томосу для України. Проте перед ефіром він перестав відповідати на дзвінки гостьовим.  Ввечері перед ефіром відмовився Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук). Напередодні собору мені обіцяли у прес-службі, що у спецвипуску візьме участь предстоятель Української автокефальної православої церкви, митрополит Макарій, але з ефірного ранку до вечора ніхто з них не вийшов на зв'язок», – розповіла вона.

Менеджерка суспільно-політичного напряму і керівник спецпроекту Олександра Очман пояснила «ДМ», що Кирило Говорун ввечері все таки відповів гостьовим редакторам «UA: Першого», вибачався за те, що не зміг під‘їхати на ефір, оскільки мав зустрічі і невідкладні справи після собору.

Ведуча зазначила, що у вечірньому ефірі планували включення з Софійської площі, де враженнями мали поділитися молодіжні молитовні гурти і товариства з регіонів. Проте перед початком спецвипуску телефони їхніх представників були поза зоною.

Христина Стебельська розповіла, що у зв’язку з зірваним планом довелося імпровізувати  в ефірі.

«Спецпроект тривав значно більше, ніж планувалося, було більше включень. Бракувало оперативно змонтованих кадрів з найбільш знакових моментів дня у вечірньому ефірі. Я вже бачила, що того не буде, тому наспіх згадувала про Дмитра Павличка, синхрон якого біля Софії був у нас вдень. Я не з лякливих, але в душі заболіло. Пригод, які закономірні для живого ефіру, можна розказати на увесь детектив», – додала вона.

Вечірній спецвипуск «Тема дня» під назвою «Підсумки Об’єднавчого Собору» тривав 47 хвилин, гостями у студії були завідувач відділом філософії та історії релігії Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович, директор департаменту у справах релігій та національностей міністерства культури України Андрій Юраш, на Скайп-зв’язку був директор Центру Європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія» та науково-видавничого об'єднання «Дух і Літера» Костянтин Сігов.

Нагадаємо, 15 грудня  суспільні  телеканали «UA: Перший» та «UA:Крим» і частково «UA: Культура», а також «Українське радіо» висвітлюють заходи, присвячені об’єднавчому собору українських православних церков, який проходить у Софійському соборі в Києві. Об’єднавчий собор усіх православних церков України розпочався зранку 15 грудня в Софії Київській. Церковні ієрархи створили незалежну українську православну церкву та обрати її предстоятеля митрополита Епіфанія.

Генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін і міністр культури Євген Нищук вели урочисті заходи з концертом та мітингом на Софійській площі, де зібралися люди зі всієї України в очікуванні рішення Всеукраїнського православного об'єднавчого Собору православних церков.

Додамо, 11 жовтня на каналах і в соцмережах Суспільного транслювали спецпроект «Томос: що далі?», в рамках якого були прямі включення зі Стамбула (Туреччина). Тоді ведучою спецвипуску теж була Христина Стебельська.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду