«UA: Перший» покаже фільм-розслідування «Таємний ізолятор СБУ»

«UA: Перший» покаже фільм-розслідування «Таємний ізолятор СБУ»

11:23,
10 Квітня 2018
2656

«UA: Перший» покаже фільм-розслідування «Таємний ізолятор СБУ»

11:23,
10 Квітня 2018
2656
«UA: Перший» покаже фільм-розслідування «Таємний ізолятор СБУ»
«UA: Перший» покаже фільм-розслідування «Таємний ізолятор СБУ»
У вівторок, 10 квітня, о 19:30, суспільний телеканал «UA: Перший» покаже фільм журналістів «Громадського телебачення» про незаконне утримання в ізоляторі Харківського управління СБУ.

Про це йдеться  на сайті телеканалу.

Фільм-розслідування «Таємний ізолятор СБУ» зняли журналісти «Громадського телебачення» Анастасія Станко, Анна Тохмахчі та Анастасія Канарьова.
«Журналісти "Громадського" поспілкувалися із п’ятьма особами, які стверджують, що більше року утримувалися в ізоляторі Харківського управління СБУ без суду та слідства. Вони розповіли про деталі тюремного побуту, які неможливо було дізнатися з відкритих джерел. Зі свого боку представники українських силових відомств заперечують будь-який факт існування таємного ізолятора СБУ у Харкові», – анонсують на «UA: Першому».

Журналісти «Громадського телебачення» записали у фільмі свідчення Віктора Ашихміна, Миколи Вакарука та Юрія Іллюхіна, які живуть у містечку Українськ на Донеччині.

«Вони стверджують, що провели в харківському слідчому ізоляторі СБУ понад півтора року – від грудня 2014-го до липня 2016-го. Віктора Ашихміна затримали за допомогу представникам "ДНР" у проведенні референдуму. Миколу Вакарука силовики схопили за те, що у травні 2014-го він вивішував на одній із будівель у тому таки Українську прапор "ДНР". Юрія Іллюхіна підозрювали в тому, що стояв на блокпості з бойовиками. Нікому із затриманих, як вони самі стверджують, не висунули жодних звинувачень. Після кількох допитів у Краматорську із застосуванням сили Ашихміна, Вакарука та Іллюхіна, за їхніми ж словами, відправили до управління харківського СБУ», – йдеться у повідомленні каналу.

Знімальна група «Громадського телебачення» побувала в ізоляторі і перевірила свідчення чоловіків. Вони також побували у харківській лікарні, в яку, за твердженням одного із чоловіків, його вивозили з ізолятора на операцію – під вигаданим ім’ям, у супроводі СБУ.

Авторка фільму Настя Станко вважає, що саме українські журналісти мають говорити про такі проблеми. «Є ризик, що ми не переможемо, якщо будемо старатися щось приховати чи брехати. А права людини завжди мають бути захищені, навіть коли йдеться про осіб, які вчиняли неправильні вчинки. Немає прав для правильних людей і прав неправильних людей. Є рівні права для всіх», – сказала вона.  

Виконавча директорка «Громадського ТБ» Катерина Горчинська зазначила: «Таємне утримування людей — це пряме порушення міжнародних та українських правових норм. Крім того, це відбувається за рахунок платників податків. Ще один елемент — людей, які самі визнають скоєння злочинів, просто відпустили замість того, щоб притягти до відповідальності або обміняти на українських полонених. Про  таємний ізолятор СБУ взагалі відверто брехало — тож виникає питання щодо довіри спецслужбам та інформації, яку вони оприлюднюють. І найбільше питання — чи діяльність СБУ, про яку йдеться, справді покращила нашу безпеку? Тобто, чи виконала СБУ свою основну функцію?»

Нагадаємо, у березні 2018 року «UA:Перший» показав документальний фільм журналістів «Громадського телебачення» Наталі Гуменюк та Олександра Назарова про екологічну ситуацію в зоні українсько-російського конфлікту «Зона відчуження Донбас».

Фото: скріншот відео

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду