Комітет свободи слова просить Парубія ухвалити законопроект щодо трансляції Кубку світу FIFA 2018

Комітет свободи слова просить Парубія ухвалити законопроект щодо трансляції Кубку світу FIFA 2018

15:07,
22 Березня 2018
3079

Комітет свободи слова просить Парубія ухвалити законопроект щодо трансляції Кубку світу FIFA 2018

15:07,
22 Березня 2018
3079
Комітет свободи слова просить Парубія ухвалити законопроект щодо трансляції Кубку світу FIFA 2018
Комітет свободи слова просить Парубія ухвалити законопроект щодо трансляції Кубку світу FIFA 2018
Комітет з питань свободи слова та інформації звернувся до голови Верховної Ради України Андрія Парубія з проханням якнайшвидше ухвалити у першому читанні та в цілому законопроект № 7299 «Про внесення змін до Закону України " Про телебачення і радіомовлення" щодо інформаційної безпеки та протидії пропаганді держави-агресора». Цей законопроект пропонує надати Національній суспільній телерадіокомпанії України право не транслювати заходи, у тому числі спортивні або розважальні, які проводяться на території держави-агресора (держави-окупанта), а також має на меті надати Міністерству інформаційної політики право замовляти телерадіокомпаніям виробництво контрпропагандистських програм для поширення на тимчасово окупованих територіях України та в інтернеті.

Таке рішення було прийнято на черговому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, яке відбулося 21 березня 2018 року. Від НСТУ виступила член правління Інна Гребенюк.

За її словами, публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (ПАТ «НСТУ») відповідно до прав, наданих  Federation Internationale de Football Association/Європейською мовною спілкою (FIFA/ЄМС), має зобов’язання щодо трансляції Кубку світу FIFA 2018, який безпосередньо відбудеться в Росії. Трансляція Кубку світу FIFA 2018 повинна здійснюватися з 12 стадіонів у 11 містах Російської Федерації. Вона може нести загрозу інформаціній безпеці безпеці України та/або іншим чином порушувати інтереси України.

Пані Гребенюк пояснила, що зобов’язання, які покладені на ПАТ «НСТУ» щодо умови трансляції та висвітлення сигналу, передбачають незмінність трансляції сигналу, який буде надаватись із території держави-агресора, а також обов’язковість висвітлення додаткових подій навколо Кубку світу FIFA 2018, що в свою чергу буде пов’язано із висвітленням відповідних цінностей держави-агресора, та/або інформації щодо керівників чи інших осіб в Російській Федерації, які є відповідальними за військову агресію на території України та підтримують збройну агресію на території України.

«Прикладом, що підтверджує твердження та наявність загрози інформаційній безпеці України може слугувати порядок проведення церемонії жеребкування групового етапу Кубку світу FIFA 2018, що відбувалось у Кремлівському палаці з’їздів у Москві 1 грудня 2017 року. Зокрема, цей захід проводився за участі президента Росії Володимира Путіна, який повідомив, що під час заходу та трансляції всі учасники зможуть познайомитись із культурою та цінностями Росії, її історією, а також традиційною відкритістю та душевністю. При цьому у вказаному заході взяли участь чисельні представники міжнародних організацій (ФІФА тощо), відомі в минулому спортсмени, які зокрема висловлювалися, що «Росія – це дружня та миролюбна країна», – йдеться у поясненні НСТУ, яке компанія надіслала Комітету.

Інна Гребенюк зазначила, що трансляція Кубку світу FIFA 2018, який проводиться у Росії, може бути додатковим інструментом російської пропаганди, а сама ймовірність такої пропаганди є неприпустимою.

Нагадаємо, 16 листопада 2017 року народні депутати з Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, Олена Кондратюк і Ольга Червакова зареєстрували законопроект № 7299 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо інформаційної безпеки та протидії пропаганді держави-агресора». Автори пропонують надати Національній суспільній телерадіокомпанії України право за рішенням правління НСТУ не транслювати заходи, у тому числі спортивні або розважальні, які проводяться на території держави-агресора (держави-окупанта), якщо така трансляція може містити елементи пропаганди та нести загрозу інформаційній безпеці України. У законопроекті йдеться також про те, щоб надати право Міністерству інформаційної політики замовляти телерадіокомпаніям виробництво контрпропагандистських програм для поширення на тимчасово окупованих територіях України та в інтернеті.

У грудні 2017 року Верховна Рада України не включила законопроект у порядок денний. У березні 2018 року законопроект  № 7299  включено до порядку денного.

Додамо, у лютому 2018 року голова правління НСТУ Зураб Аласанія заявив, що загальнонаціональний суспільний канал «UA: Перший» відмовився транслювати Чемпіонат світу з футболу, який відбудеться влітку 2018 року в Росії. Права на показ було куплено ще у 2013 році.

1 лютого Федерація футболу України офіційно підтвердила, що не проводитиме акредитації українських журналістів для висвітлення фінальної частини ЧС-2018 у Росії. Водночас деякі українські журналісти отримали акредитацію на Чемпіонат світу 2018 року з футболу в Росії безпосередньо через FIFA.

Також НСТУ відмовилася від трансляції жеребкування групового етапу Чемпіонату Світу з футболу-2018, яка відбулася 1 грудня.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду