«UA:Перший» покаже фільм про імовірну екологічну катастрофу на Донбасі (ВІДЕО)

«UA:Перший» покаже фільм про імовірну екологічну катастрофу на Донбасі (ВІДЕО)

08:40,
15 Березня 2018
2133

«UA:Перший» покаже фільм про імовірну екологічну катастрофу на Донбасі (ВІДЕО)

08:40,
15 Березня 2018
2133
«UA:Перший» покаже фільм про імовірну екологічну катастрофу на Донбасі (ВІДЕО)
«UA:Перший» покаже фільм про імовірну екологічну катастрофу на Донбасі (ВІДЕО)
15 березня о 19:00 «UA:Перший» покаже документальний фільм журналістів «Громадського телебачення» Наталі Гуменюк та Олександра Назарова про екологічну ситуацію в зоні українсько-російського конфлікту «Зона відчуження Донбас».

Знімальна група «Громадського телебачення» побувала в копальнях на лінії зіткнення в Донецькій і Луганській області, зокрема й тих, що сполучені під землею з тими, що знаходяться на окупованих територіях. Редакція зібрала дані про ситуацію з затопленням шахт на непідконтрольних територіях, про це повідомляє «Громадське талебачення».

«Ми довго слідкували за темою, вивчили дослідження, які проводили українські та міжнародні науковці у 2016 році, і зрозуміли, що ситуація катастрофічна. Затоплення шахт, наприклад, загрожує технологічними землетрусами, зараженнями річок. Зокрема, Сіверського Донця, а з нього беруть воду 90% жителів Донецької та 30% жителів Луганської областей. Поспілкувавшись на місцях із шахтарями, геологами, спеціалістами з води, можемо переконливо говорити, що почався незворотній процес. Немає офіційної статистики скільки шахт не працює на непідконтрольній території і у якому вони взагалі стані. Цю ситуацію складно змінити, не будучи там на місцях. Проблему треба вирішувати і на підконтрольній, і на непідконтрольній території теж», — сказала авторка фільму Наталя Гуменюк.

Отримавши дослідження від низки українських та міжнародних організацій, «Громадське телебачення» провело паралельні експерименти, зокрема, аналіз води у декількох лабораторіях. Крім цього журналісти спілкувалися з українськими чиновниками на різних рівнях. Зв’язавшись з фахівцями з Німеччини та Британії дізналися, які технології використовують колишні шахтарські регіони, щоб захистити власне населення.

Програмний директор Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Дар’я Юровська зазначила, що Суспільне мовлення постійно в пошуку якісного українського документального кіно різних форматів.

«На щастя, зараз в Україні, порівняно з кількома роками до того, з'являється все більше такого продукту, на жаль — дуже багато фільмів не є професіональними або за редакторською, або за телевізійною складовою. Фільм Наталки Гуменюк, в якомусь сенсі, є виключенням, серед загального поля документального журналістського кіно. По-перше, вона взялася за дуже важливу, але непопулярну серед журналістів тему. По-друге, у фільмі гідно витриманий баланс та нема спекуляцій, від яких, розповідаючи про події пов'язані з війною, іноді не втримуються і найкращі з журналістів. Сподіваюсь, що це лише перший фільм, та Наталка продовжуватиме досліджувати цю тему», – додала вона.

Прем'єра фільму відбулася 1 березня на «Громадському телебаченні». Наразі стрічка доступна на YouTube. 

Нагадаємо,  у щорічному звіті за 2017 рік  про діяльність НСТУ зазначено, що у новому сезоні «UA: Перший» показуватиме Miners go to Hollywood – соціальне ріаліті-шоу про адаптацію шахтарів із закритих шахт зі зйомками в Польщі, (фінансування USAID/Кімонікс Інтернешнл Інк., бюджет: 120 тис. євро). Зйомки розпочалися в грудні 2017 року. Проте, у плані НСТУ на 2018 рік вказано, що запуск 6 серій реаліті «Шахтарі змінюють професію» варто очікувати на третю декаду вересня.

Фото: скріншот відео

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду