На «UA: Перший» повертається проект «#ВУкраїні» про унікальні місця та людей

На «UA: Перший» повертається проект «#ВУкраїні» про унікальні місця та людей

16:14,
9 Березня 2018
2926

На «UA: Перший» повертається проект «#ВУкраїні» про унікальні місця та людей

16:14,
9 Березня 2018
2926
На «UA: Перший» повертається проект «#ВУкраїні» про унікальні місця та людей
На «UA: Перший» повертається проект «#ВУкраїні» про унікальні місця та людей
Автори:
З 29 березня 2018 року на телеканалі «UA: Перший» стартує другий сезон проекту «#ВУкраїні». Це 25-хвилинна програма про унікальні місця та надзвичайних людей України, яку спеціально для «UA: Першого» виробляють спільно «Радіо Свобода» та телеканал «Настоящее время». Перший сезон виходив на «UA: Першому» в листопаді-грудні 2017 року.

Автор документального циклу, журналіст «Радіо Свобода» Антоніна Маровді розповіла «Детектору медіа», що проект виходитиме щочетверга о 19:00 на «UA: Першому» українською мовою, а також щосереди цю ж саму програму можна буде побачити російською мовою на телеканалі «Настоящее Время», який запустили «Радіо Свобода» і «Голос Америки». «Настоящее Время» націлений на російськомовну аудиторію в 22 країнах світу, у тому числі – і в Україні.

У новому сезоні проект «ВУкраїні» вестимуть по черзі двоє ведучих – Антоніна Маровді, яка вела перший сезон, і Сергій Іванов – кореспондент «Радіо Свобода», автор проекту «Історії з Європи», який виходить на ICTV. На сьогодні відзнято п’ять випусків. За словами Антоніни Маровді, у другому сезоні планується 21 випуск програми «#ВУкраїні». Над кожним випуском команді доводиться працювати по три-чотири тижні. У цьому сезоні до складу команди входить шестеро людей, з яких двоє авторів (працюють по черзі), оператор і водій виїжджають у відрядження, у редакції працюють продюсер Мар’яна Ясниська та режисер монтажу.  

Перший випуск матиме назву «Карабазівка – маленький український Кувейт».

«У Полтавській області є село Карабазівка, поруч із яким за останні 50 років з’явилося 38 газових вишок. При тому жителі села, на жаль, без газу. Вони ведуть нелегку боротьбу, намагаються газифікувати своє село. У Карабазівці нереальна ситуація, яка на голову не налазить. Щоб ви розуміли, 95-річна бабуся починає свій ранок із того, що рубає дрова. Це село є частиною амбіційної програми газифікації України 2020, згідно з якою Україна має сама себе забезпечити газом, але жителі змушені опалювати домівки дровами. Через видобування село прийшло в жахливий стан: вирубують ліс, забруднюють воду», – сказала Антоніна Маровді.

Другий епізод під назвою «Селменці розділені кордоном» відзняв Сергій Іванов. Це історія про прикордонне село на Закарпатті, яке практично посередині було розділено «залізною радянською завісою» 50 років тому. Частина села перейшла до Словаччини, інша – до України.  Розділені кордоном родини, живучи в одному селі, лише сьогодні почали між собою спілкуватися. «У селі панує контрабанда, яку ми не оминули, знімаючи програму. Ці дві частини села кардинально відрізняються між собою, починаючи від соціального забезпечення, закінчуючи рівнем життя людей», – додала пані Маровді.

У ще одному епізоді «#ВУкраїні» буде висвітлена історія про високогірне село Яворів, де люди вироблять ліжники. «Не зважаючи на те, що їхній труд мало ціниться, люди продовжують цим займатися, бо іншого заробітку немає. Ми показуємо весь процес, розповідаємо про проблеми, з якими стикається Яворів. Нині в горах майже не залишилося овець, тому яворівці змущені закуповувати шерсть у Молдові, перетинаючи кордон», – пояснила авторка проекту.

Антоніна Маровді зазначила, що кожне відрядження – це незабутня пригода. Наприклад, щоб зняти епізод про Яворів, знімальна група пройшла 27 км по гірських вершинах. «Сказати, що важко, коли по пояс снігу, це нічого не сказати», – коротко описала умови праці журналістка.

Команда проекту «#ВУкраїні» ставить перед собою ціль показати те, про що ніхто не показує і не пише в інтернеті. Навіть якщо про унікальні місцевості є десь згадки, то в проекті «ВУкраїні» ці історії подадуть з іншого боку, про який ніхто не знає. «Зважаючи на те, що ми працюємо уже над другим сезоном, часто люди нас самі знаходять і розповідають про особливі місця», – додала Антоніна Маровді.

За її словами, проект не залишає нікого байдужим. Іноземні глядачі, які бачили «#ВУкраїні» на телеканалу «Настоящее Время», обговорюють, чи є в них аналогічні проблеми або ж співчувають героям проекту. 

Нагадаємо, спільний документальний проект «Радіо Свобода» і телеканалу «Настоящее Время» під назвою «#ВУкраїні» стартував на «UA: Першому»  стартував на «UA: Першому» 16 листопада 2017 року. Перший епізод був про «Бобринецьких ковбоїв».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду