«UA: Крим» та «UA: Перший» покажуть телемарафон та спецпроект до Дня спротиву Криму російській окупації

«UA: Крим» та «UA: Перший» покажуть телемарафон та спецпроект до Дня спротиву Криму російській окупації

12:23,
26 Лютого 2018
3986

«UA: Крим» та «UA: Перший» покажуть телемарафон та спецпроект до Дня спротиву Криму російській окупації

12:23,
26 Лютого 2018
3986
«UA: Крим» та «UA: Перший» покажуть телемарафон та спецпроект до Дня спротиву Криму російській окупації
«UA: Крим» та «UA: Перший» покажуть телемарафон та спецпроект до Дня спротиву Криму російській окупації
Сьогодні, 26 лютого, до Дня спротиву Криму російській окупації, на двох телеканалах Національної суспільної телерадіокомпанії України в ефір вийдуть телемарафон, спецпроект та документальні фільми.

Про це йдеться на сайтах «UA: Першого» та suspilne.media.

О 15:15 на «UA: Крим» стартує телемарафон і триватиме біля семи годин. Це спільний проект трьох каналів – «UA: Крим», ATR та «Еспресо».

У студії телеканалу ATR протягом усього телемарафону працюватимуть шестеро ведучих: Осман Пашаєв та Лариса Волошина представлятимуть телеканал «UA: Крим», Ельвіна Сейтаблаєва та Айдер Муждабаєв – телеканал ATR, Василь Зима та Віталій Портников – телеканал «Еспресо».

Під час телемарафону ведучі говоритимуть на нагальні та подеколи дуже болючі теми, зокрема: про продаж житла на півострові і отримання пільгових житлових кредитів на материковій Україні, працевлаштування кримчан, оформлення пенсій та проблему персональних даних тощо. Підніматимуться проблеми визнання кримців і переселенців резидентами для усунення дискримінації під час здійснення банківських операцій; адміністративної процедури оформлення народження, смерті, укладання/розірвання шлюбу, оформлення українського паспорту; евакуації майна з окупованого Криму; примусового призову до російської армії тощо.

Протягом телемарафону у студію завітають: заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз; міністр юстиції України Павло Петренко; голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров; народний депутат України, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та інші гості.

«Я дуже скептично ставлюся до питання: як повернути Крим в Україну. І не вірю, що на це питання може відповісти якась телевізійна програма. Наше завдання, як суспільного медіа у даному випадку – розповідати про Крим Україні, а Криму – про Україну. Ми хочемо поговорити про ті речі, на які люди просто не звертають уваги, а уряд і чиновники мовчать. У нас якесь гібридне ставлення до власних громадян. І саме ці та багато інших неприємних питань ми підніматимемо упродовж нашого телемарафону», –сказав виконавчий продюсер Кримської філії суспільного мовлення «UA: Крим» і один із ведучих телемарафону Осман Пашаєв.

«UA: Перший» упродовж дня показуватиме документальні фільми про Крим, зокрема «Есе про Крим» виробництва волинської філії НСТУ о 16:55. Фільм розповідає про життя кримських татар, які зараз проживають на Волині. Один з героїв – одинадцятикласник Луцької спеціалізованої загальноосвітньої школи №5 Руслан Халітов переміг на Всеукраїнському конкурсі учнівських есе із темою «Права людини і сучасні виклики України».

О 17:20 – стрічка «Крим. Спротив» про те, як іноземний дослідник Джеймс приїхав на півострів вивчати багатонаціональні етноси і випадково став свідком окупації півстрова Росією.

О 19:00 стартує спецефір до Дня спротиву Криму російській окупації. Ведучі – Данило Мокрик та Анастасія Рінгіс. Основні теми, на які говоритимуть протягом цього двогодинного телемарафону: як Україна втрачала Крим, хто і як протистояв окупації, як живуть ті, хто залишився на окупованій території, хто і як бореться за Крим зараз, і як та коли Україна повертатиме Крим назад? Під час ефіру на ці та інші запитання відповідатимуть гості студії – українські чиновники, представники Меджлісу кримських татар, а також українці, які живуть в окупації (через Skype-включення). Зокрема, до телемарафону приєднаються: постійний представник Президента в Криму Борис Бабін; заступниця Міністра інформаційної політики Еміне Джеппар; заступник міністра юстиції, який забезпечує представництво України в Європейському суді із прав людини Іван Ліщина; правозахисниця, президент Фундації «Відкритий діалог» Людмила Козловська; голова ревізійної комісії Курултаю кримськотатарського народу Алі Озенбаш включиться із Криму. Також під час ефіру глядачі побачать ексклюзивні інтерв’ю з високопосадовцями.

Нагадаємо, телеканал «UA: Крим», який Нацрада додала в універсальну програмну послугу по всій Україні, областях і обласних центрах, а також має супутникове мовлення, запустив новини кримськотатарською  мовою.

Зазначимо, у 2014 році Севастопольська регіональна державна телерадіокомпанія і державна телерадіокомпанія «Крим» після тимчасової анексії півострова призупинила мовлення. У серпні 2014 році державну українську компанію, яка підпорядковувалася Держкомтелерадіо, перереєстрували в автономну некомерційну організацію «Телерадіокомпанія Крим».

12 липня 2016 року тоді ще генеральний директор Національної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія створив філію НТКУ «UA:Крим», яка мала увійти в майбутнє суспільне мовлення. Держкомтелерадіо погодив створення філії. Компанію очолив Михайло Смуток. Тоді йшлося, шо в рамках філії «UA:Крим» незабаром буде створено Севастопольську редакцію.

20 жовтня 2016 року Севастопольська регіональна державна телерадіокомпанія і державна телерадіокомпанія «Крим» останніми зі всіх державних ТРК припинили реєстрації як юридичні особи в статусі ДТРК. Після цього розпочалася підготовка до переходу НТКУ у публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (ПАТ «НСТУ»), яке зареєстрували 19 січня 2017 року. Наразі Севастопольська регіональна державна телерадіокомпанія не працює. Наприкінці 2016 року з телецентру на вул. Мельникова, 42 телеканал відновив мовлення на офіційному сайті «UА:Крим»,.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», у січні 2017 року «UА:Крим» розпочав мовлення на частоті 10.759 ГГц супутника Amos 2, де раніше мовив телеканал Перший Ukraine.

8 травня 2017 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення внесла супутниковий телеканал «UA: Крим» Кримської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України до складу універсальної програмної послуги для всієї території України, всіх обласних центрів, Києва, Сімферополя та Севастополі, та всіх областей і АР Крим. 

Фото: Facebook-сторінка krym.sos

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду