У соціальних мережах поширюють відео про різницю між комерційним і суспільним мовниками (ВІДЕО)

У соціальних мережах поширюють відео про різницю між комерційним і суспільним мовниками (ВІДЕО)

15:52,
22 Січня 2018
8609

У соціальних мережах поширюють відео про різницю між комерційним і суспільним мовниками (ВІДЕО)

15:52,
22 Січня 2018
8609
У соціальних мережах поширюють відео про різницю між комерційним і суспільним мовниками (ВІДЕО)
У соціальних мережах поширюють відео про різницю між комерційним і суспільним мовниками (ВІДЕО)
Національна суспільна телерадіокомпанія України (національні канали «UA: Перший», UA: Культура», «UA: Українське радіо», всеукраїнський канал «UA: Крим», київський канал «Центральний канал» та 23 філії, кожна з яких має телеканал і радіо) та комерційна телегрупа StarLightMedia (СТБ, ICTV, «Новий канал», «Оце», М1 та М2) на офіційних сторінках у соціальній мережі Facebook поширюють відео «Суспільне VS комерційне». Ведучі НСТУ разом із ведучими телеканалів, які належать StarLightMedia, розповідають про різницю і точки перетину між Суспільним та комерційним.

Після розповсюдження в соцмережах відео про комерційне і суспільне телебачення почали транслювати на трьох телеканалах «UA: Перший», «UA: Крим» і «UA: Культура». 

На відео про те, що таке Суспільне і що таке комерційне своїми думками діляться ведуча програми «Тема дня» на «UA: Першому» Ольга Сніцарчук, ведуча «Вікна-Новини» на СТБ Тетяна Висоцька, ведучий шоу «Хто зверху?» на «Новому каналі» Сергій Притула, ведуча «Фольк-music» на  «UA: Першому» Оксана Пекун, ведучий «Х-фактор»-8  на СТБ Андрій Бєдняков, автор і ведучий програми «Перша шпальта» на «UA: Першому» Олег Гавриш, ведуча проекту розслідувань «Таємний агент» на «Новому каналі» Катерина Павлюченко, телеведуча НСТУ Світлана Леонтьєва, ведучий «Свободи слова» на  ICTV Вадим Карп’як, ведучий шоу «ЧереЩур» на «UA: Першому» Майкл Щур (справжнє ім’я – Роман Вінтонів, член правління НСТУ), ведучий проекту «Ревізор» на «Новому каналі» Микола Тищенко, ведучий «Євробачення-2017» на «UA: Першому» Тімур Мірошниченко, ведуча «Ревізора» на «Новому каналі» Ганна Жижа, ведучий шоу «Лайфхак українською», генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін, ведуча «Факти тижня» на ICTV Оксана Соколова, телеведуча на Суспільному Тетяна Цимбал, ведуча «Все буде добре» на СТБ Надія Матвєєва, ведучий програми «Війна і мир» на «UA: Першому», член правління НСТУ Юрій Макаров, ведуча програми новин «Факти» ICTV на Олена Фроляк, голова правління НСТУ Зураб Аласанія, телеведучий на «UA: Першому» Геннадій Попенко.

«Є два види телебачення: комерційне і суспільне. За комерційне телебачення платять рекламодавці. Суспільне фінансується з податків кожного громадянина. Місія комерційного телебачення у всьому світі – бути соціально відповідальним бізнесом і якісним дозвіллям. Місія українського Суспільного мовлення – захищати права і свободи громадян. Реформи в Україні – це, перш за все, зміни у наших поглядах. Вони стосуються і телебачення», – йдеться  у пості до відео на сторінці у Facebook «UA: Суспільне мовлення».

У коментарі «UA: Суспільне мовлення» зазначає: «Суспільне і комерційне – це не одне й те саме. Саме для того, щоб не було плутанини в цих поняттях ми проводили прес-конференцію з цього питання, де і демонстрували цей ролик… Діяльність Суспільного регулює закон «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Суспільному не заборонено демонструвати рекламу, але на відміну від комерційних каналів, ми не показуємо «токсичну» чи відверто неправдиву рекламу. З цих міркувань, наприклад, ми відмовилися від показу політичної реклами в поза виборчий період. Відповідно до закону, Суспільне фінансують із державного бюджету. Але держава, на жаль, поки що порушує закон у частині обсягу фінансування. Проте ґрантів на виробництво програм у нас немає».

Відео було презентоване на початку дискусії «Суспільне мовлення та комерційне телебачення: публічна розмова про місії в суспільстві», яка відбулася 17 січня. Більш детально про захід можна прочитати у репортажі «Чи  потрібні Суспільному рейтинги  та чого чекає від держави комерційне ТБ?».

Управляючий партнер B2B PR, комунікаційний консультант Star Light Media Ольга Ваганова написала у себе на сторінці у Facebook, що Star Light Media і «UA: Суспільне мовлення» «почали розмову про те, що хочемо розділити комерційне та суспільне телебачення: по місіях, по сприйняттю суспільством. UA: Суспільне має стати затребуваним громадським мовником, комерційне – ефективним бізнесом».

Як вона сказала у коментарі сайту «Суспільне мовлення», це відео спільна робота НСТУ та Star Light Media. Обидві компанії спільно писали сценарій та проводили зйомки. «Від Star Light Media – монтаж, від Суспільного – звукорежисура, відеографіка, кольорокорекція», – додала вона.

Комунікаційна менеджерка «UA: Суспільне мовлення» Ольга Мельник у коментарі сайту «Суспільне мовлення» підтвердила інформацію про співпрацю. Вона сказала, що від НСТУ роботою над відео займалися відділ маркетингу і піар-департамент. За її словами, відео покликане популяризувати ідею Суспільного, показати більш широкому колу споживачів контенту на різних платформах, що таке Суспільне та його особливості, а також продемонструвати, що мовники не є конкурентами. «Ми – партнери, а не конкуренти. Ми можемо співпрацювати і доказом цього є спільне відео», –  наголосила пані Мельник і додала, що у відео немає очевидних протиріч, ведучі різних каналів кажуть, що Суспільне – надихає, комерційне – мотивує.

Вона зазначила, що відео готували упродовж двох місяців. «17 січня відбулася одна з перших спільних конференцій Суспільного та комерційних мовників. Ми запрошували взяти участь у заході представників  двох інших медіагруп Inter Media Group та «Медіа Група Україна». На жаль, вони не прийшли», – сказала Ольга Мельник. Наступні зустрічі аналогічного формату швидше за все відбуватимуться з квітня 2018 року, коли закінчиться перший етап змін у сітці мовлення та кадрових питаннях у НСТУ, додала представниця Суспільного.

Автор інтернет-проекту «PROTV.UA – ТБ» Олександр Глущенка на своєму інтернет-каналі на YouTube розмістив уривки відео «Суспільне VS комерційне» із підписом: «Кодування українських супутникових каналів. Підготовка».

Директорка департаменту зв'язків із громадськістю та ЗМІ Національної суспільної телерадіокомпанії України Вікторія Сидоренко у коментарі сайту «Суспільне мовлення» пояснила, що НСТУ не заради підготовки до кодування супутникових каналів стала співорганізатором дискусії та співавтором відео.

«На меті у нас не було такого. Домовленостей щодо лобіювання кодування за цим роликом немає. Це відео, як і дискусія, для НСТУ – змога ще раз розповісти про місії та функції, які у Суспільного і комерційного різні. І саме це хотіли донести до глядачів. Взагалі, щоб серед глядачів з‘явилось розуміння того, що є комерційне і є Суспільне», – наголосила вона.

Пані Сидоренко зазначила, що цей ролик – наглядний спосіб показати хто є хто, щоб широка аудиторія асоціювала Суспільне з конкретними обличчями ведучих, так само як і комерційне. 

Нагадаємо, «UA: Перший» має закодований сигнал на супутнику, бо транслює міжнародний пісенний конкурс «Євробачення», спортивні події та інші програми, які згідно з угодою вимагають кодування.

Під час дискусії 17 січня директор зі стратегічного розвитку телегрупи StarLightMedia Федір Гречанінов наголосив на потрібностіпереходу до кодування сигналу на супутнику. За його словами, це сприятиме розвитку ринку платного телебачення, адже в результаті кодування глядачі змушені будуть стати абонентами платних супутникових провайдерів або обрати інші види прийому сигналу – платних кабельних чи IPTV-провайдерів або безкоштовний ефірний сигнал.

Слід нагадати, що на початку листопада 2017 року чотири найбільші українські медіагрупи досягли згоди щодо кодування відкритих телеканалів на супутнику орієнтовно в травні 2018 року. Однак виявилося, що сумніви щодо кодування мали кілька членів Нацради. Від позиції Нацради залежала можливість переоформлення супутникових ліцензій телеканалів, які передбачали відкритий спосіб розповсюдження сигналу (частина телеканалів уже мала у своїх ліцензіях кодований сигнал). На початку грудня Нацрада не дозволила телеканалу СТБ змінити в супутниковій ліцензії спосіб розповсюдження сигналу з відкритого на кодований. Але місяць потому, 11 січня, Нацрада дозволила закодуватися на супутнику одразу двом телеканалам StarLightMedia – і СТБ, і ICTV. Решта каналів StarLightMedia (Новий канал, «Оце», М1 та М2) уже мали в ліцензіях кодування.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду