«UA: Перший», «UA: Культура» і «UA: Крим» переходять на співвідношення сторін екрану 16:9

«UA: Перший», «UA: Культура» і «UA: Крим» переходять на співвідношення сторін екрану 16:9

14:12,
8 Грудня 2017
5570

«UA: Перший», «UA: Культура» і «UA: Крим» переходять на співвідношення сторін екрану 16:9

14:12,
8 Грудня 2017
5570
«UA: Перший», «UA: Культура» і «UA: Крим» переходять на співвідношення сторін екрану 16:9
«UA: Перший», «UA: Культура» і «UA: Крим» переходять на співвідношення сторін екрану 16:9
У понеділок, 11 грудня, три загальнонаціональні канали Національної суспільної телерадіокомпанії України – «UA: Перший», «UA: Культура» і «UA: Крим» – переходять на широкоекранний формат мовлення 16:9.

Про це повідомляє сайт «UA: Перший».

У компанії зазначили, що відмовляючись від формату кадру 4:3, мовники також частково оновлять і свою графіку. Такі зміни стануть ще одним кроком на шляху до переходу на мовлення Суспільного у форматі HD (High Definition).

«Для телеканалу, якому держава протягом останніх майже 6 років не виділяла грошей на техніку, – це дуже серйозний ривок вперед. Останній раз, коли ми підрахували бюджет переходу на 16:9, він був більшим 500 тисяч доларів. А втілюємо зараз цей перехід взагалі без допомоги держави. Новий бюджет вдалося зробити меншим – все стало трохи дешевше, ніж 5 років тому, ми підключили більше "мізків". Але більше за все, насправді, нам допомогла співпраця з грантодавцями. Інакше ми б не зрушили з місця в цьому напрямі. Протягом останніх двох років одразу кілька грантодавців зробили внесок в наше обладнання – це і Посольство США, і Deutsche Welle, і Рада Європи. Ось так ми поступово набрали необхідну кількість камер, які знімають у форматі 16:9»,сказав голова правління НСТУ Зураб Аласанія.

Технічний директор НСТУ Юрій Бойчук додав, як у цьому процесі допомогли колеги з Японії та проведення «Євробачення» в Україні.

«Нам довго не вистачало відеопроцесорів – обладнання, яке мало змінювати формат сигналів. Вирішити це питання нам допомогли колеги з Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) та японського суспільного мовника NHK. А завдяки Євробаченню, у нас з’явився комплекс студійних камер, який вирішив питання студійного виробництва»,пояснив пан Бойчук.

Зміна формату зазначених трьох телеканалів не є одномоментною, а мала попередній тестовий період. Спочатку, в жовтні, у формат 16:9 був переведений комплекс новин. За цей час відпрацьовувалися всі організаційні труднощі перехідного періоду. Оскільки частина матеріалів телеканалів залишається у форматі 4:3, а частина вже записана у 16:9, то дуже важливо поєднати їх вдало. Зокрема був потрібен час, щоб співробітники звикли працювати в іншому режимі, зазначили у НСТУ.

«Будь-який приймач цифрового телебачення приймає сигнали різних форматів. Щоб відобразити широкоекранний формат на телевізорі з екраном 4:3, тюнер стискає зображення до потрібних розмірів. У "цифрових" абонентів (як супутникових, так і кабельних) сигнал, який надходить від приймача в телевізор, відповідатиме обраному в налаштуваннях формату. У абонентів, які отримують сигнал аналогового телебачення, зображення переформатується приймачем головної станції кабельного провайдера», – пояснили у компанії. 

Нагадаємо, на сьогодні «UA: Перший» – єдиний всеукраїнський канал, який мовить у форматі SD зі співвідношенням сторін екрану 4:3.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія заявив у червні 2017 року на прес-конференції щодо співпраці України та Японії, що завдякиПроекту розвитку потенціалу Національної суспільної телекомпанії України на Суспільному мовленні зміниться величина картинки з 4:3 на 16:9. 

На початку листопада 2017 року, Національна суспільна телерадіокомпанія України повідомила, що на телеканалі «UA: Перший» у 2017 році ймовірно відбудеться перехід на мовлення у форматі SD зі співвідношенням сторін екрану 16:9.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду