У НСТУ заявили, що зробили все можливе для захисту Павла Шаройка

У НСТУ заявили, що зробили все можливе для захисту Павла Шаройка

12:30,
21 Листопада 2017
2730

У НСТУ заявили, що зробили все можливе для захисту Павла Шаройка

12:30,
21 Листопада 2017
2730
У НСТУ заявили, що зробили все можливе для захисту Павла Шаройка
У НСТУ заявили, що зробили все можливе для захисту Павла Шаройка
Національна суспільна телерадіокомпанія України заявила, що направила офіційні запити до Міністерства Закордонних Справ України, Служби Безпеки України та Консульства України в Республіці Білорусь щодо затримання свого співробітника Павла Шаройка. Далі починається компетенція держави щодо захисту громадянина України, підкреслили на Суспільному мовленні.

Про це йдеться в офіційній заяві Національної суспільної телерадіокомпанії України, опублікованій на сайті «UA: Першого».

Після звернення в різні установи «всі подальші дії НСТУ були пов’язані з допомогою дружині Павла Шаройко, Олені, чий чоловік опинився за гратами, і яка залишилась без даху над головою, з 8-річною дитиною на руках та без фінансової підтримки» зазначили у НСТУ. 

«Щодо дій відносно самого Павла Шаройко: є межа, за якою можливості НСТУ щодо захисту власкора закінчуються і починається компетенція Держави щодо захисту громадянина України», – заявили на Суспільному.

НСТУ припускає, що відсутність будь-якої офіційної реакції чи помітної активності держави в цій справі має свої резони, незрозумілі пересічним громадянам України. НСТУ разом із родиною Павла Шаройко сподівається, що найближчим часом Українська держава зробить все можливе для захисту свого громадянина та повернення його до дому. 

«Національна суспільна телерадіокомпанія України перебуває на шляху реформ. Спадщина, яка дісталась НСТУ від 32-х державних телерадіокомпаній, є дуже важкою та часто нагадує поле, нашпиговане мінами уповільненої дії. 

Але з самого початку свого створення в 2017 році НСТУ декларувала принципи, базовані на загальносвітових практиках журналістських стандартів, свободи слова та демократичних цінностях, і буде притримуватись їх за будь-яких обставин. 

Відтак, Національна суспільна телерадіокомпанія України заявляє: НСТУ не має зі спецслужбами відносин, що виходять за межі офіційних, і не співпрацює з жодною з них - завдання та місія Суспільного мовника полягають в іншому. Так буде й надалі», – підкреслили на НСТУ. 

Нагадаємо, Павла Шаройка затримали у Білорусі 25 жовтня 2017 року. За попередніми даними його звинувачують у шпигунстві.

Генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін пов’язує затримання власного кореспондента УР Павла Шаройка з професійною діяльністю. Він розповів, що Павло Шаройко робив репортажі про російсько-білоруські навчання "Захід-2017" майже на білорусько-українському кордоні та новини про викраденого ФСБ у Білорусі українця Павла Гриба. Він був проукраїнськи налаштований, стежив за долею громадян України, яких незаконно утримують в Росії. 

20 листопада стало відомо, що Павло Шаройко перебуває у слідчому ізоляторі Комітету державної безпеки Республіки Білорусь. Його звинувачують у «шпигунстві».

Того ж дня у білоруських ЗМІ з'явилася заява КДБ Білорусі. У ній йдеться, що Павло Шаройко є співробітником кадрового апарату розвідки. «Відносно Павла Шаройка порушено кримінальну справу за статтею 358 КК Білорусі "шпигунство" і прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою», – додали в КДБ.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву офіційного представника Комітету державної безпеки Республіки Білорусь Дмитра Побяржина щодо причетності власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь.

Після цього на каналі  в YouTube «АТН новости Беларуси и мира» з’явилося відео, де чоловік, схожий на власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка, зізнається, що працював під прикриттям журналіста у розвідці.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду