І Верховна Рада – теж «UA: Культура»

І Верховна Рада – теж «UA: Культура»

15:56,
20 Жовтня 2017
3381

І Верховна Рада – теж «UA: Культура»

15:56,
20 Жовтня 2017
3381
І Верховна Рада – теж «UA: Культура»
І Верховна Рада – теж «UA: Культура»
Канал «UA: Культура» міг би залишитися єдиним мовником без суспільно-політичних новин і реклами

Всеукраїнський канал «UA: Культура», який входить у структуру Національної суспільної телерадіокомпанії України, далеко не Mezzo. Та однозначно це найкультурніший канал зі всіх українських мовників. Раніше мало хто міг оцінити контент «UA: Культури». Я особисто, користуючись одним із провайдерів кабельного телебачення, не могла по телевізору подивитися «UA:Культури», при тому маючи десятки іноземних каналів. Лише з 1 січня 2017 року канал «UA: Культура» став обов'язковим у базовому пакеті послуг, які надають кабельні оператори в Україні, а також розпочав мовлення в мережі цифрового ефірного телебачення (Т2).

Член правління НСТУ Юрій Макаров в інтерв’ю сайту «Суспільне мовлення» повідомив, що наразі працює відділ, який визначає аудиторію каналів Суспільного мовлення по Україні. Очільниця дирекції програм НСТУ Наталя Завертана, яка формує сітку мовлення для трьох всеукраїнських каналів («UA: Перший», «UA: Крим» і «UA: Культура»), підтвердила, що Суспільне в процесі вивчення глядацької аудиторії каналу «UA: Культура».

Зі свого боку можу сказати, що «UA: Культуру» дивляться ті, хто втомився від політики і реклами, хто хоче подивитися концерт, дізнатися про культурні події не тільки в Києві, а й по всій Україні і світі, побачити вистави, на які не пощастило потрапити у театрі, почути діячів культури, митців. Не завадить дізнатися і про негаразди у цій сфері: конфлікти з приміщеннями (театрами, можливими центрами культури), ворогів розвитку культурних закладів, відмивання коштів під час закупівлі техніки для культурних установ. Знаю, що фанатами «UA: Культури» є вчителі української мови та літератури, сільська та міська аристократія.

І я не впевнена, що телеглядачі, які втомилися від всюдисущих у всіх ЗМІ суспільно-політичних новин, раді переглядати на  «UA: Культурі» з 17:50 по 18:35 «Новини. Світ», «Новини» та «Тему дня», де обговорюють найрезонантніші події. О 19:00 телеканал показує «Новини: Культури», які є спільним проектом «UA: Культури» та «UA: Першого», і це можна вважати чи найбільшим досягненням 2016 року, саме у серпні 2016-го їх запустили.

Звичайно, тут  можна проводити окреме дослідження, щоб з’ясувати, чи таких, як я, багато. Варто провести внутрішній рейтинг на каналі «UA: Культура», опитати глядачів тощо. Та якщо я хочу подивитися новини без жовтизни, де у кожному сюжеті розганяють зраду чи смакують криміналом, з дотриманням журналістських стандартів, а після цього послухати інтерв’ю з експертами про головні події дня, наприклад, про користь і загрози медичної реформи для простої людини, то о 17:50 я вмикаю «UA: Перший». Та коли хочу абстрагуватися від бійок у Верховній Раді чи мітингу під стінами парламенту, то я хотіла би переключитися на «UA: Культуру», де сама назва говорить про те, що там нічого, крім культури, я не побачу. 

Але зась. «Майже рік “Новини. Світ” та “Новини” синхронно виходять на двох каналах “UA: Першому” та “UA: Культурі”. Рік тому ми ввели зміни на “UA: Культурі”, оскільки вважаємо, що новини – цей той продукт, який зацікавить глядача будь-якого каналу. Раніше інформаційний блок починався о 18:25, стартував із “Новини. Світ”, тоді “Новини”, а о 19:00 – “Новини: Культура”. У новій сітці мовлення, починаючи з 2 жовтня, ми змінили час інформаційної години. Тепер старт новин о 17:50. О 18:50, після “Новин: Культури” переходимо на авторські програми», – розповіла сайту «Суспільне мовлення»  Наталя Завертана.

За її словами, у найближчому майбутньому інформаційний блок на «UA: Культурі» продовжуватимуть випускати паралельно з «UA: Першим». Скоро запустять сітку перехідного періоду, як це було на «UA: Першому», а з Нового року, якщо фінанси дозволять, запустять нові проекти. Наталя Завертана пояснила, що сьогодні, аби зробити ідеальну сітку мовлення, бракує авторських програм. І це питання не до колективу, а до відсутності належного фінансування, щоб реформа суспільного мовлення запрацювала на повну.

Тішуся, що на «UA: Культурі» теж буде новий сезон. Хотілося б побачити зміни на каналі, які з 2 жовтня крок за кроком впроваджуються на «UA: Першому». Насамперед, я за те, щоб креативну і дуже якісно зроблену програму «Культурна афіша здорової людини», яка щосереди  виходить після інформаційного боку о 19:00, показували також і на «UA: Культурі». Я також за те, щоб «UA: Культура» запозичила спільний проект телебачення і радіо «РадіоДень», тобто щоб на каналі можна було побачити трансляцію радіоефірів радіо «Культура» чи радіо «Промінь»,  де реально багато цікавих і професійних розмов. Одну з радіопрограм, яку на «UA: Культурі» можна транслювати з чистою совістю, це годинне музичне радіошоу «Промінь Живий з Євгеном Павлюковським», під час якого ведучий запрошуємузикантів у Будинок звукозапису, де у малій концертній студії упродовж години вони грають 7-8 пісень у прямому ефірі на радіо. Поміж піснями Євген Павлюковський до двох хвилин розмовляє з гостями про музику і не тільки.

Це з радісних очікувань. А з бентежних, що прийде день, і на «UA: Культурі» – єдиному всеукраїнському каналі, де на сьогодні немає реклами, вона може з’явитися. Передвісником є  протокол №15 засідання правління ПАТ «НСТУ» від 29 серпня 2017 року, опублікованому на сайті «UA: Перший». «Команда Суспільного хоче, аби українці дізнавались про українські товари та компанії й підтримували національного виробника», – повідомляють на НСТУ і оприлюднюють акційні розцінки на надання послуг з розміщення реклами. На «UA: Культурі» 1 хв реклами оцінили у розмірі 125 грн.

«UA: Культура» має 100-відсотковий потенціал стати як моїм улюбленим каналом, так і таким, як більшість всеукраїнських, з яких часто хочеться переключитися, хоча б для фону, на National Geographic чи щось у цьому роді.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду