Японія виділить понад 75 млн гривень на розвиток Суспільного мовлення в Україні

Японія виділить понад 75 млн гривень на розвиток Суспільного мовлення в Україні

14:01,
21 Червня 2017
5618

Японія виділить понад 75 млн гривень на розвиток Суспільного мовлення в Україні

14:01,
21 Червня 2017
5618
Японія виділить понад 75 млн гривень на розвиток Суспільного мовлення в Україні
Японія виділить понад 75 млн гривень на розвиток Суспільного мовлення в Україні
З січня 2018 року Японія та Україна розпочинають проект, спрямований на розбудову і розвиток Національної суспільної телерадіокомпанії України. Бюджет проекту – понад 75 млн. грн. Він триватиме 2, 5 роки.

Про це йшлося під час прес-конференції в ІА «Укрінформ» на тему «Технічна співпраця між Японією та Україною в рамках Проекту розвитку потенціалу Національної суспільної телекомпанії України», на якій були присутні представники Японії, Міністерства інформаційної політки та НСТУ.

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець сказав, що мова йде про технічну та експерту допомогу. «Цифра, яку я зараз можу впевнено озвучити, це більше ніж 75 млн. грн. Це близько $3 млн., з яких $1 млн. 300 тис – це технічна допомога. Решта коштів будуть витрачені на експерту допомогу. Мова йде про технічну допомогу, про допомогу у швидкості реакції на те, що відбувається в Україні та про якість роботи», – пояснив  Юрій Стець.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія додав, що у рамках проекту йдеться про контакт трохи більше за $1 млн., які будуть спрямовані на будування апаратної.

«Вона може керувати чотирма студіями, більшість з яких є пустими досі. Завдяки цьому проекту ми спробуємо налагодити картину, яку насамперед чекає глядач України. Глядач знає, що це застаріла студія, застарілий канал. Ми не маємо ані впливу, ані уваги з боку суспільства, а суспільство на це чекає», – сказав Зураб Аласанія.

Українська сторона очікує у рамках проекту на роботу з японськими експертами, які житимуть у Києві і працюватимуть на НСТУ разом із співробітниками суспільного мовлення, проводи муть тренінги для українських спеціалістів. За словами пана Аласанії, буде близько 10 експертів із суспільного мовлення Японії NHK і міжнародної агенції Японії «Джайка», які час від часу змінюватимуться.

Зураб Аласанія

Зураб Аласанія сподівається, що вже у 2018 році буде помітний результат. «Ми зможемо мовити у форматі HD. Досі ми єдиний телеканал в Україні, який мовить у форматі SD. Завдяки цьому проекту зміниться величина картинки, з 4:3 перейдемо на 16:9», – сказав голова правління НСТУ.

Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шіекі Сумі підкреслив, що Суспільне мовлення в Україні має бути відкрите, чесне та прозоре, в ефірі не має бути пропаганди тієї чи іншої думки. За його словами, Суспільне мовлення має об’єктивно інформувати про події, які дійсно є важливими та виробляти освітні і просвітницькі програми.

«Дана програма діятиме 2,5 роки. Я сподіваюся, по її завершенню українці матимуть змогу отримати суспільне мовлення, яке надаватиме об’єктивну інформацію», – сказав посол Японії в Україні.

Керівник проекту «Джайка» Кенічі Хашімото пояснив, що Японія має на меті допомогти Україні надавати в ефір ту інформацію, якав є незалежною з точки зору ринку телебачення. Він пояснив, що проект складається із трьох напрямків: технічного компоненту (обладнання), постійної підтримки якості  в процесі роботи та розділення інформаційного потоку на інформацію, яка стосується надзвичайних ситуацій, просвітницької і розважальної.

Керівник проекту «Джайка» Кенічі Хашімото

Керівник групи NHK International Ацуши Міяо розповів, що суспільне мовлення в Японії працює понад 70 років. Нині у 53 віддділенях NHK є 10 тис співробітників. NHK  є повністю незалежною від влади і приватних компаній.  Він побажав Україні, щоб НСТУ має такий коефіцієнт довіри в Україні, як NHK має в Японії. 

Нагадаємо, у січні 2017 року посол Японії в Україні Сумі Шігекі  повідомив,що Японія надасть технічне обладнання для розвитку суспільного мовлення Україні та направить на НСТУ своїх експертів. Тоді він повідомив, що програма триватиме 2,5 роки. 

На головній фотографії - Шіекі Сумі 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду