Кримська філія НСТУ відкинула закиди в причетності до можливої заміни ATR на «UA: Крим»

Кримська філія НСТУ відкинула закиди в причетності до можливої заміни ATR на «UA: Крим»

19:26,
30 Травня 2017
2359

Кримська філія НСТУ відкинула закиди в причетності до можливої заміни ATR на «UA: Крим»

19:26,
30 Травня 2017
2359
Кримська філія НСТУ відкинула закиди в причетності до можливої заміни ATR на «UA: Крим»
Кримська філія НСТУ відкинула закиди в причетності до можливої заміни ATR на «UA: Крим»
Телеканал «UA: Крим» (Кримської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України) відкинув закиди в своїй причетності до можливого виключення першого кримськотатарського телеканалу ATR із будь-яких телевізійних пакетів в Україні чи підміну телеканалів у пакетах кабельних провайдерів.

Про це йдеться на офіційній сторінці «UA: Крим» у Facebook.

У заяві зазначено, що «UA: Крим» вважає телеканали, які стали вимушеними «переселенцями» з Криму — ATR чи «Чорноморку» (Чорноморська телерадіокомпанія) колегами і партнерами в питанні роботи для громадян як на тимчасово окупованих територіях, так і на території вільної України.

При тому заступник генерального директора каналу ATR Айдер Муждабаєв переконаний, що кабельні мережі «замінюють» ATR на «UA: Крим». За його словами, людина вмикає телевізор, натискає кнопку, де мовив телеканал ATR, а там бачить нещодавно створений «суспільний канал» «UA:Крим», який «ніби теж про Крим, але це не незалежний кримськотатарський канал, вигнаний російською окупаційною владою, а інший, мабуть, такий, який потрібен комусь вже в українській владі».

Подаємо повний текст офіційної позиції щодо телеканалу «UɅ:Крим» і ATR в мережах провайдерів від Кримської філії Національної суспільної телерадіокомпанії.

«Телеканал “UɅ:Крим” є частиною новоствореного суспільного мовника України — ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України”. Згідно з рішенням Національної ради телебачення і радіомовлення від 18 травня 2017 року телеканал “UɅ:Крим” був включений до універсальної програмної послуги у всіх областях України. Тобто разом з двома іншими телеканалами (“UɅ:Перший“ та “Культура”) і трьома радіоканалами ПАТ НСТУ, а також з телеканалом “Рада”, всі провайдери програмної послуги зобов'язані включити “UɅ:Крим” до своїх пакетів.

Головна аудиторія телеканалу “UɅ:Крим” - мешканці Криму, переселенці та всі, хто цікавиться Кримом - в Україні та за кордоном. В ефірі телеканалу - найкращі програми суспільного мовника України та програми власного виробництва творчого об'єднання “UΛ: Крим”. Наша команда вже запустила щоденні випуски новин про Крим російською мовою, у найближчих планах — запуск новин та інших програм кримськотатарською та українською мовами.

Ми вважаємо нашою місією об'єднання мешканців тимчасово окупованого Криму та Севастополя з материковою Україною, повернення суверенітету України над тимчасово окупованими Кримом і Севастополем, а також інтеграція кримськотатарської, української, російської громад та громад інших національностей в єдину політичну українську націю. Ми не вважаємо телеканали, що стали вимушеними “переселенцями” з Криму — ATR чи Чорноморку, так само як і інші ЗМІ та журналістів з Криму, конкурентами. Навпаки, ми вважаємо, що ми колеги і партнери в питанні роботи для наших громадян як на тимчасово окупованих територіях, так і на території вільної України. 

Тому, звісно, ми тільки за максимальне широке представлення ATR у мережах провайдерів програмної послуги України. І ми рішуче відкидаємо спекуляції щодо причетності телеканалу “UɅ:Крим” до можливого виключення ATR з будь-яких пакетів в Україні чи підміну телеканалів у пакетах кабельних провайдерів. Також нагадуємо, що суспільний мовник (складовою якого є “UɅ:Крим”) - єдиний незалежний як від приватних власників, так і впливу влади (через прозоро сформовані наглядову раду та обране на відкритому і незалежному конкурсі правління) мовник в Україні. А питання включення чи виключення ATR з пакетів провайдерів програмної послуги — це питання господарських відносин між ATR і провайдерами, а також є предметом ліцензування (щодо переліку телеканалів з боку провайдера) з боку Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Якщо ж такий тиск з боку влади на провайдерів дійсно є, і це не є збігом обставин і непорозумінням, то ми рішуче засуджуємо такі дії і готові разом з ATR відстоювати свободу слова.

І, безсумнівно, ми переконані, що телеканал ATR, як і інші ЗМІ з Криму та Севастополя, мають бути максимально доступні громадянам України як у вільній частині країни, так і на тимчасово окупованих територіях», – зазначено в заяві.

Айдер Муждабаєв подякував на своїй сторінці у Facebook телеканалу «UA: Крим» за «підтримку» і додав, що «створюється "незалежний" кримський канал, ATR українській державі більше не потрібний».

«За негласною вказівкою зверху або за власною ініціативою, але кабельні мережі "замінюють" ATR на UA: Крим. Це те, що відбувається. Розцінюємо це як образу кримськотатарського народу, від кого б така політика не виходила», – написав  Айдер Муждабаєв.

На його думку, ситуація з заміщенням в кабельних мережах України першого кримськотатарського телеканалу ATR суспільним телеканалом «UA: Крим», хто б не був в цьому винен, є неприйнятною і образливою для кримських татар. «Вона б'є по репутації держави, по самій ідеї суспільного мовлення в нашій країні, нарешті, по свободі слова і справедливості. Цю ситуацію необхідно негайно виправляти, купірувати її на самому початку», – закликав заступник генерального директора каналу ATR.

Голова правління суспільного мовлення Зураб Аласанія відповів йому: «Абсолютно згоден. Чекаємо завтра (31 травня – Ред.) стейтмент від НацРади (звернення до кабельних операторів)».

Нагадаємо, 30 травня заступник генерального директора каналу ATR Айдер Муждабаєв заявив, що в кабельних мережах Києва ATR міняють на «UA: Крим». Він пов’язує це з тим, що українській владі нібито не подобається, як ATR висвітлює тему окупованого Криму, та просить Президента Петра Порошенка втрутитися в ситуацію.

Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський відреагував на ситуацію в коментарях під повідомленням Айдера Муждабаєва, зазначивши, що Нацрада не диктує провайдерам, які телеканали їм ретранслювати, а лише затверджує цей перелік, керуючись законом. Він додав, що причиною такої ситуації може бути відсутність договорів між провайдерами та телеканалом, і попросив заступника генерального директора каналу з’ясувати, які саме провайдери вимкнули ATR та чи були в телекомпанії договори з ними.

Зазначимо, «UA: Крим» – телеканал Кримської філії суспільного мовника – Національної телекомпанії України. Після анексії Росією кримського півострова мовлення Державної телерадіомовної компанії «Крим» і Севастопольської ДТРК було призупинено. Лише з 1 січня 2017 року вдалося відновити мовлення кримського регіонального телеканалу на супутниковій частоті. Телеканал «UА:Крим» розпочав мовлення на частоті 10.759 ГГц супутника Amos 2, де раніше мовив телеканал Перший Ukraine. «UА:Крим» також можна дивитися на офіційному сайті «UА:Крим», який  запрацював наприкінці 2016 року.

Редакція «UА: Крим» базується в Києві і не планує офіційно акредитовуватись у Криму через Міністерство закордонних справ Росії, як це зробили деякі телеканали. Наразі «UА:Крим» показує в ефірі частину програм «UA: Першого», у тому числі транслював наживо пісенний конкурс «Євробачення-2017».

18 травня 2017 року Нацрада своїм рішенням додала цей телеканал до універсальної програмної послуги по всій території України, і він став обов’язковим для ретрансляції в усіх кабельних мережах. Водночас телеканал ATR не входить до складу універсальної програмної послуги, а отже, ретранслюється провайдерами на підставі договірних відносин з каналом.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду