В Україні вважають, що ЄМС під тиском Росії вимагає пустити Юлію Самойлову до Києва на «Євробачення-2017»

В Україні вважають, що ЄМС під тиском Росії вимагає пустити Юлію Самойлову до Києва на «Євробачення-2017»

12:19,
1 Квітня 2017
3709

В Україні вважають, що ЄМС під тиском Росії вимагає пустити Юлію Самойлову до Києва на «Євробачення-2017»

12:19,
1 Квітня 2017
3709
В Україні вважають, що ЄМС під тиском Росії вимагає пустити Юлію Самойлову до Києва на «Євробачення-2017»
В Україні вважають, що ЄМС під тиском Росії вимагає пустити Юлію Самойлову до Києва на «Євробачення-2017»
Генеральна директорка Європейської мовної спілки (ЄМС) Інгрід Дельтенре просить прем’єр-міністра Володимира Гройсмана забезпечити участь в «Євробаченні-2017» представниці Росії Юлії Самойлової нарівні з усіма конкурсантами. Інакше деякі країни можуть відмовитися від участі у цьогорічному конкурсі, а Україна може бути відсторонена у подальшому від «Євробачення». Українська влада поки що не дала офіційної відповіді Інгрід Дельтенре. В Україні вважають, що директорка ЄМС зробила заяву під тиском Росії

31 березня на порталі oikotimes.com (Стокгольм, Швеція) оприлюднено листа гендиректорки ЄМС Інгрід  Дельтенре до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Інгрід  Дельтенре 23 лютого 2017 року подала у відставку з цієї посади і працює у Спілці до літа 2017 року. Лист директорки ЄМС датований 23 березням, наступним днем після того, як Служба безпеки України заборонила Юлії Самойловій в'їзд на територію України терміном на три рокиРішення СБУ прийняте на підставі отриманих даних про порушення Юлією Самойловою законодавства України, зокрема про незаконне відвідування окупованого Криму у 2015 році, коли вона оминула офіційний український КПП.

Перед тим, як написати листа до представника української влади, Європейська мовна спілка заявила, що поважає закони України і не буде втручатися у рішення щодо Юлії Самойлової, яке прийме українська влада. Після того, як СБУ заборонила в’їзд на три роки, ЄМС як організатор конкурсу «Євробачення», запропонувала Юлії Самойлової організувати пряму трансляцію виступу. Таким чином, співачка могла б взяти участь у конкурсі, не перетинаючи кордону України. Проте Росія категорично відмовилася від дистанційного виступу Юлії Самойлової, а також російський «Первый канал», який делегував пані Самойлову, не розглядав варіант, що співачку можна замінити на іншого учасника, який не порушував Закон України.

Після того, як Росія наполягла на участі Юлії Самойлової  на конкурсу, директорка ЄМС Інгрід  Дельтенре та глава оргкомітету «Євробачення» Франк-Дітер Фрайлінг повідомили, що ЄМС веде переговори з Президентом України і прем’єр-міністром про те, щоб на «Євробаченні-2017» змогли виступити всі 43 учасники, у тому числі представниця від Росії. Вони запропонували Петру Порошенку видати наказ про те, щоб учасниця Росії приїхала на конкурс.

28 березня сайт швейцарської жовтої преси Blick.ch опублікував статтю, в якій посилаючись на слова Інгрід Делтенре, робить висновки, що «якщо ситуація не зміниться найближчими тижнями, то щодо України застосують санкції аж до тимчасового відсторонення від конкурсу». В ЄМС цю інформацію спростували. Організатори конкурсу заявили, що працюють над тим, щоби всі учасники взяли участь у конкурсі, а санкції проти України не готують.

Та як з’ясувалося 31 березня, Інгрід  Дельтенре ще 23 березня у листі до прем’єр-міністра написала про дві загрози для України, якщо влада не скасує заборону в’їзду в Україну Юлій Самойловій. Наявність такого листа підтвердили Deutsche Welle в ЄМС та прес-секретар прем'єр-міністра України Дмитро Столярчук.

Перша – деякі країни відмовляться від участі у цьогорічному конкурсі.

«Якщо ви підтвердите заборону в'їзду - це, безумовно, матиме великий негативний вплив на міжнародну репутацію України. Безумовно, ми також стурбовані можливими негативними наслідками, до яких призведе цей інцидент Євробачення і ЄМС. Ми отримали низку повідомлень з критикою рішення СБУ і бажанням цих країн відмовитися від участі в пісенному конкурсі цьогоріч», –  написала Володимиру Гройсману Інгрід Делентре.

На її думку, ця заборона на в'їзд російській учасниці розцінюється як неприпустима. Тож Україна може бути виключена з подальших заходів ЄМС.

«Як наслідок Національна суспільна телерадіокомпанія може бути виключена з усіх подальших заходів ЄМС», – заявила гендиректорка ЄВС.

Офіційної відповіді на листа від української влади та НСТУ станом на ранок 1 квітня не має.  Заступник генерального директора НТКУ (НСТУ), екс-виконавчий продюсер «Євробачення 2017» Олександр Харебін розповів Deutsche Welle, що взаємовідносини Національної суспільної телерадіокомпанії України з Європейською мовною спілкою ґрунтуються на двох документах – контракті мовних організацій та документі, який регулює членство в ЄМС. За його словами, в жодному з цих документів немає пункту про санкції щодо члена Європейської мовної спілки за недопуск до «Євробачення» будь-кого з учасників конкурсу.

«Немає юридичних підстав покарати Україну за недопуск когось з учасників, яка керується виключно своїми державними інтересами», – сказав Олександр Харебін.

Він пояснив, що НСТУ як член ЄМС щорічно сплачує членські внески обсягом понад сто тисяч євро. Ця сума для кожного члена різна, заважаючи на кількість глядацької аудиторії та річних фінансових показників компанії. Російський мовник сплачує в кілька разів більше. На його думку, саме через це ЄМС так болісно сприйняла відмову України пустити на «Євробачення» представницю Росії.

«Зараз Росія фактично шантажує Європейську мовну спілку, погрожуючи виходом зі Спілки та іншими речами, тому EBU робить те ж саме з Україною, так різко вимагаючи допустити російську учасницю», – DW цитує слова пана Харебіна. 

Зазначимо, що від участі в «Євробаченні» уже були відмови. 8 років тому Грузію на пісенному конкурсі мав представляти гурт Stephane and 3G з піснею We don't want to put in. Трек викликав обурення Росії через співзвучність з прізвищем тодішнього прем’єра. Європейська мовна спілка попросила Грузію змінити слова чи пісню, на що отримали відповідь про відмову грузинів від участі в конкурсі.

Додамо, що Тако Гачечіладзе, яка входила до складу Stephane and 3G, цього року представлятиме Грузію на Євробаченні-2017 у Києві

У 2012 році президент Вірменії виступив з заявою, що вірменська делегація не може приїхати до Азербайджану (Баку) через війну в Нагорному Карабасі. Європейська мовна спілка пред'явила штрафні санкції через те, що відмова була офіційно повідомлена після підтвердження країни по свої наміри брати участь у конкурсі. Вірменського мовника зобов'язали сплатити штраф та обов'язково транслювати конкурс у прямому ефірі. Якби Вірменія не виконала ці умови, країну могли б дискваліфікувати в наступному році.

Нагадаємо, виконавчий директор «Євробачення» Йон Ола Санд заявив ще 31 січня, що веде переговори з російською стороною, аби Росія вибрала учасника на конкурс, який не створює загрози національній безпеці України.

Росія останньою зі всіх 43 країн-учасниць оголосила свого представника. «Первый канал» Росії делегував Юлію Самойлову, яка з дитинства має першу групу інвалідності і пересувається на інвалідному візку, на «Євробачення-2017» у Київ. У 2015 році вона виступала в окупованому Криму, порушивши Закон України. Після численних перевірок цієї інформації 22 березня Служба безпеки України заборонила Юлії Самойловій в'їзд на територію України терміном на три роки

23 березня ЄМС запропонувала Юлії Самойлової організувати пряму трансляцію виступу. Проте російський «Первый канал» відмовився від дистанційної участі Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017» в Києві.

Після цього ЄМС висловила глибоке занепокоєння ситуацією і заявила, що працюватиме надалі над тим, щоб всі учасники виступили на конкурсі.

23 березня народний депутат від «Опозиційного блоку» Нестор Шуфрич зареєстрував відповідний проект постанови № 6226 «Про Звернення до Служби безпеки України щодо скасування рішення про заборону в'їзду на територію України громадянці Російської Федерації Юлії Самойловій терміном на три роки».

24 березня радник глави СБУ Юрій Тандіт заявив, що вони не переглядатимуть своє рішення про заборону на в'їзд до України представниці Росії на «Євробаченні» Юлії Самойлової.

62-й міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2017» пройде в Києві, у Міжнародному виставковому центрі на лівому березі Дніпра, з 9 по 13 травня. Україна стала господинею «Євробачення» завдяки перемозі Джамали на «Євробаченні-2016» у столиці Швеції, Стокгольмі.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду