Телеканал «UА:Крим» розпочав супутникове мовлення

Телеканал «UА:Крим» розпочав супутникове мовлення

15:04,
18 Січня 2017
4759

Телеканал «UА:Крим» розпочав супутникове мовлення

15:04,
18 Січня 2017
4759
Телеканал «UА:Крим» розпочав супутникове мовлення
Телеканал «UА:Крим» розпочав супутникове мовлення
Телеканал «UА:Крим» розпочав мовлення на частоті 10.759 ГГц супутника Amos 2, де раніше мовив телеканал Перший Ukraine.

Про це повідомила прес-служба «UA: Першого».

Телеканал «UА:Крим» також можна дивитися на офіційному сайті «UА:Крим», який  наприкінці 2016 року.

Як зазначив «UA: Перший», після анексії Росією кримського півострова мовлення Державної телерадіомовної компанії «Крим» і Севастопольської ДТРК було призупинено. Лише з 1 січня 2017 року вдалося відновити мовлення кримського регіонального телеканалу на супутниковій частоті. Таким чином було виконано Статтю 1 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».

«Кримський півострів залишався єдиною територією, яка не була охоплена українським регіональним мовленням. В законі про Суспільне Крим присутній як територія України, і у нас була єдина можливість забезпечити там мовлення – вивести телеканал на супутник. Тому наприкінці минулого року ми переліцензували наш супутниковий телеканал Перший Ukraine, який тепер мовитиме під логотипом "UА: Крим"», – розповів заступник генерального директора з координації діяльності філій НТКУ Михайло Шматов.

Пан Шматов наголосив, що «UА:Крим» не повинен сприйматися як телеканал пропаганди, агітації чи контрпропаганди мовленню російських телеканалів, а як своєрідний міст між материковою Україною та Кримом. «На території Криму мешкає 2-2,5 мільйони українців, які не зі своєї волі опинились в окупації. Місцева телекомпанія ДТРК "Крим", яка входила до складу Держкомтелерадіо, була анексована разом з усім півостровом. Але кримчани не повинні залишатися без власного регіонального мовника. Запуск "UА: Крим" – це і виконання закону, і наша відповідальність як суспільного мовника. Крим – це не спірна територія, Крим – це територія України, тому українське мовлення кримського телеканалу повинно бути. І крапка», – сказав він.

За даними НТКУ, редакція «UА: Крим» базуватиметься в Києві і не планує офіційно акредитовуватись в Криму через Міністерство закордонних справ Росії, як це зробили деякі телеканали. «Ми не робитимемо цього, оскільки не визнаємо Крим російським. Формально у нас немає співробітників у Криму, бо там зараз небезпечно працювати. Є чимало журналістів, які об’єктивно висвітлювали події. І зараз вони зазнали репресій, перебувають під арештом чи у підпіллі. Але ми знайдемо можливості, щоб надати повну інформаційну картину того, що відбувається в Криму, без брехні та маніпуляцій. І безсумнівно наш фокус буде спрямований також на події та рішення, що стосуються Криму як в материковій Україні, так і в Росії та світі загалом», – пояснив очільник «UА: Крим» Михайло Смуток.

Як повідомили у НТКУ, основна цільова аудиторія «UА: Крим» – мешканці Криму, переселенці та всі, хто цікавиться Кримом в Україні та за кордоном. В ефірі телеканалу – програми суспільного мовника України та програми власного виробництва творчого об’єднання «UА: Крим». Команда «UА: Крим» – наймолодшого телеканалу в структурі суспільного мовника – планує поступово нарощувати власне виробництво. У планах: запуск новин трьома мовами (українською, російською і кримськотатарською), нових ток-шоу на різні тематики, історичних, культорологічних, освітніх програм. Також запланований тематичний фільмопоказ. Окрім новин про Крим, в ефірі телеканалу виходитимуть загальні новини про Україну та світові події. Тобто «UА:Крим» не буде замкнений лише на кримській тематиці.

Нагадаємо, супутниковий телеканал суспільного мовника України «UA: Перший Ukraine» змінив логотип на «UA: Крим». Рішення про те, що Національна телекомпанія України переоформила одну із ліцензій на супутникове мовлення у зв’язку зі зміною логотипа, ухвалене регулятором 29 вересня.

Зазначимо, 20 жовтня 2016 року Севастопольська регіональна державна телерадіокомпанія і державна телерадіокомпанія «Крим» останніми зі всіх державних ТРК припинили реєстрації як юридичні особи в статусі ДТРК. Відповідний запис внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду