Суспільне для того, щоб поставити важливе в конкуренцію до популярного – Євген Глібовицький
Суспільне для того, щоб поставити важливе в конкуренцію до популярного – Євген Глібовицький
«Суспільне є для того, щоб дати можливість поставити важливе в конкуренцію до популярного. Якщо є вибір між блокбастером і важливими, але не конче цікавими дебатами, то, звісно, більша частина аудиторії обере блокбастер. А питання полягає в тому, що Суспільне має запропонувати ці нудніші дебати у прайм-тайм, аби в тих, кому важливо їх побачити, була така можливість. Інакше на телебаченні буде «суцільна кока-кола», і смерть змагальності політичного процесу», – заявив член Наглядової ради Суспільного мовлення, аналітик, громадський діяч і консультант Євген Глібовицький в інтерв’ю інтернет-виданню «Новинарня».
Він вважає, що Суспільне мовлення має працювати на різні меншини. І це не лише національні меншини чи люди з іншою ідентичністю, що спадає на думку передусім. Зараз середній клас є меншиною. Ці люди не мають інформаційного простору, який давав би їм можливості для розвитку. Вони позбавлені можливості критичного осмислення інформації.
«Питання Суспільного мовлення – це питання довіри. Це, скоріше за все, справді не найбільш рейтингові програми. Але це програми, які можна дивитися та яким можна довіряти», – констатував пан Глібовицький.
На його думку, якщо реформа перетворення державного телебачення в Суспільне з якоїсь причини буде профанована чи зупинена, «Громадське» ТБ і радіо фактично стануть суспільними мовниками. В іншому випадку Суспільне зможе їх інтегрувати всередину – «Громадські» вміють ті речі, яких немає в ДНК вчорашніх державних мовників: вони гнучкі, швидкі і сучасні.
Євген Глібовицький вважає, що важко буде обійтися без скорочень. «Якщо через п’ять років Суспільне мовлення має бути успішним, у своїй масі там працюватимуть зовсім інші люди, ніж зараз. Реформа проводиться не для того, щоб перейменувати ЦК КПСС, а щоб його більше ніколи не існувало», – зазначив він.
За його словами, станом на цей момент генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія – на своєму місці. Пан Глібовицький стверджує, що Зураб Аласанія перевиконав те, що мав зробити. «Він як таран, пробив політичний заслін. Але надалі вже не існуватиме потреби в пробиванні політичних заслонів», – додав він.
Євген Глібовицький зазначив, що Наглядова рада ухвалюватиме рішення з приводу керівника на заключному етапі. «Буде розглядатися набір кандидатів, і ми навіть наразі не знаємо, чи буде серед них Аласанія. Та минулі успіхи не означають успіхів у майбутньому, бо чим далі – тим завдання складніші. Надалі знадобляться інші вміння та спроможності. І до кожного кандидата будуть питання, як він зможе вписатися в нові вимоги щодо місії», – сказав пан Глібовицький.
Євген Глібовицький сподівається, що Суспільне мовлення в Україні буде за рік. Воно не одразу відповідатиме всім очікуванням. Це інституція, яка будується довго.
Нагадаємо, станом на 1 липня 2016 року на НТКУ та філіях скорочено 840 працівників. Це 10% скорочення тривало протягом трьох місяців.
Раніше сайт "Суспільне мовлення" писав, що важливо знати працівникам філій НТКУ про процес створення Суспільного мовлення.