Зураб Аласанія: Юридично дирекції НТКУ у роботі з філіями не існує, допоки її не затвердить Держкомтелерадіо

Зураб Аласанія: Юридично дирекції НТКУ у роботі з філіями не існує, допоки її не затвердить Держкомтелерадіо

08:37,
15 Липня 2016
3849

Зураб Аласанія: Юридично дирекції НТКУ у роботі з філіями не існує, допоки її не затвердить Держкомтелерадіо

08:37,
15 Липня 2016
3849
Зураб Аласанія: Юридично дирекції НТКУ у роботі з філіями не існує, допоки її не затвердить Держкомтелерадіо
Зураб Аласанія: Юридично дирекції НТКУ у роботі з філіями не існує, допоки її не затвердить Держкомтелерадіо
Генеральний директор НТКУ — про причини затримки створення дирекції НТКУ у роботі з філіями

Наприкінці 2015 року всі ДТРК, яких близько тридцяти, відповідно до закону про створення суспільного мовлення, було перетворено на філії Національної телекомпанії. Згодом на базі об’єднаної НТКУ постане Публічне акціонерне товариство Національна телерадіокомпанія України (ПАТ НСТУ). Були також внесені зміни до статуту НТКУ. Раніше за роботу з ОДТРК відповідав Держкомтелерадіо (мав відповідне управління). Тепер за роботу з філіями відповідальна НТКУ, й на її адресу неодноразово лунали докори, чому керівництво компанії не створює відповідного підрозділу. Сайт «Суспільне мовлення» поцікавився в гендиректора НТКУ Зураба Аласанії, коли буде створено такий підрозділ. За його словами, керівництво компанії зробило все можливе: знайшло відповідального (Михайла Шматова) й підготувало подання про новий підрозділ, який тепер має затвердити Держкомтелерадіо.

— Пане Зурабе, наприкінці травня Михайло Шматов став заступником генерального директора Національної телекомпанії. Він має відповідати за співпрацю з філіями НТКУ (колишніми ОДТРК). Чому на сайті серед менеджерів НТКУ досі немає фотографії Михайла Шматова як вашого заступника?

— Фотографії?... Супер, я щойно від вас дізнався, що на сайті (дякувати, що хоч десь у підвалині, в так званому футері, а не зверху) є такий розділ, який раніше був «Керівництво», тільки тепер він називається «Менеджмент».

Насправді відсутність Михайла Шматова серед «фотографій менеджменту» — це найменше, що непокоїть нас обох. Факт початку роботи заступника по філіях — от що має значення.

Михайло Шматов

— На якому етапі створення дирекції у роботі з філіями НТКУ, яких майже тридцять?

— На етапі затвердження Державним комітетом телебачення і радіомовлення України (відповідальний — М. А. Білоус), а також штатного розпису НТКУ, який включає новий підрозділ.

— Чи затверджена дирекція юридично?

— Ні, з юридичного погляду нової дирекції не існує, допоки її не буде затверджено Держкомтелерадіо.

— Чому так довго триває цей процес, адже філії об’єдналися з НТКУ ще наприкінці 2015 року?

— Весь цей час обов’язки роботи з філіями були розподілені між генеральним директором та його заступниками. Мені видається, що небажання збільшувати штат, та ще й коли це стосується управлінського складу й коли НТКУ щойно завершує скорочення загального складу, можна зрозуміти.

Але з об’єднанням понад тридцяти окремих компаній в одну етичні міркування з HR-стратегії стали на заваді якісній роботі. І команда дійшла згоди щодо введення позиції ще одного заступника, який відповідав би окремо за цей напрям роботи. В травні відбір кандидатур було завершено, й ми віддали перевагу людині, яка знає систему зсередини та яку знають у філіях. Михайло Шматов за цей час увійшов у робочий процес і підготував пропозиції по структурі дирекції. Її було схвалено і введено в штатний розпис, затвердження якого наразі затримує Комітет.

— Скільки планується в дирекції людей? Чим вони займатимуться?

— Відділ ліцензування й контролю за використанням передавачів, теле- та радіомереж — чотири особи; відділ планування, обліку мовлення й трансляцій — три особи; відділ збирання, обробки інформації та контролю проходження документів — три особи; відділ оптимізації виробництва — чотири особи. Загалом 14 осіб.

— На останній колегії Держкомтелерадіо наприкінці червня йшлося про те, що треба створити якусь структуру, яка би відповідала за прикордонне мовлення. Чи можлива ситуація, що Держкомтелерадіо не узгодить створення відповідної дирекції у роботі з філіями в НТКУ й запропонує інший варіант?

Жодних листів про створення такої структури НТКУ не отримувала. Але, на мою думку, йдеться про створення не підрозділу в складі НТКУ, а надструктури, що так любить робити бюрократія, обґрунтовуючи своє існування. Щось спільне з Міністерством інформаційної політики, РНБО тощо.

Формально Комітет пов’язує затримку затвердження з іншою причиною: відсутність у новому штатному розписі уповноваженого з протидії корупції. Буцімто зміна парадигми й нова постанова Кабінету Міністрів зобов’язують ввести цю посаду на такому великому підприємстві, як НТКУ. Інша справа, що на НТКУ таку людину було призначено ще в 2014-му. І навіть якщо врахувати нову постанову Кабміну, яка ніби вимагає призначення іншої людини, то вона датується березнем, чого вони прокинулися тільки тепер — незрозуміло. Так само незрозуміло, що завадило Комітету затвердити поданий нами штатний розпис із дирекцією по філіях, а потім зобов’язати до подання наступний розпис з уповноваженим із протидії корупції.

— За вашими прогнозами, коли можна очікувати офіційного початку роботи дирекції з філій НТКУ?

— Прогнозувати дії Комітету — завдання абсолютно невдячне. Ми просто виконуємо те, чого Комітет вимагає, й терпляче очікуємо на результат. Тому що це просто бюрократичні матерії, а нам важливіша справа, яка не стоїть на місці. Михайло Шматов працює поки що сам, паралельно підбирає людей, заповнюючи органіграму дирекції з філій (від команди він отримав настанову по можливості не брати людей ззовні, а переорієнтувати працівників із наявного штату, що теж додає йому складнощів).

P.S.  Начальник управління телебачення і радіомовлення Микола Білоус повідомив сайту «Суспільне мовлення», що зробив все від нього залежне. Документ про дирекцію НТКУ у роботі з філіями найближчим часом буде затверджений Держкомтелерадіо.

«Документ візуалізований і переданий на підпис в.о. голови Комітету телебачення і радіо. Коли саме в.о. голова Комітету його підпише, не можу сказати. Все, що від мене залежало, зроблено», – зазначив  Микола Білоус

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду