НТКУ розпочала перемовини про тренінгові програми за підтримки КНР
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
НТКУ розпочала перемовини про тренінгові програми за підтримки КНР
Делегація НТКУ, до якої ввійшли перший заступник генерального директора Олександр Харебін та технічний директор Юрій Бойчук, нещодавно відвідала з візитом Китайську народну республіку. Окрім великої кількості лекцій та екскурсій, представникам України вдалося домовитися й про співпрацю НТКУ з China Intercontinental Communication Center про обмін програмами та спільне виробництво програм.
Про особисті враження від Китаю та про сум від того, що в КНР Україну вважають країною, яка розвивається, в бліц-інтерв’ю сайту «Суспільне мовлення» розповів технічний директор НТКУ Юрій Бойчук.
– Юрію, з якою метою ви їздили до Китаю? Хто організатор поїздки?
– Ми отримали запрошення від канцелярії радника з торгово-економічних питань при Посольстві Китайської народної республіки на семінар для керівників організацій сфери телебачення і радіомовлення країн, що розвиваються. Організатор – Міністерство комерції КНР.
– З ким зустрічалася українська делегація? Чи відвідали ви китайські телерадіоканали?
– Були учасниками великої кількості лекцій різноманітної тематики: характерні особливості Китаю; співробітництво між Китаєм та країнами, що розвиваються; існуюча ситуація та стратегія розвитку радіомовлення та телемовлення КНР; нові технології; використання нових медіа та ін.).
Відбулося велика кількість дуже цікавих візитів. Наприклад, до національного архіву Китаю. Дуже цікаво. Неймовірна кількість якісних програм. Приємно здивований, що архів зберігає програми у сучасних форматах (HD, 4K, програми у форматі 360, програми у форматі віртуальної реальності). Відвідали центральне телебачення Китаю CCTV (новий офіс). Неймовірна будівля. Приголомшуючий масштаб. Побували в BBEF (державна компанія інтегратор. Проектування та впровадження телевізійних комплексів. Останнє досягнення - будівництво комплексу у Мозамбік (90 000 кв. м). Також відвідали компанію Startimes group (приватна компанія – виробник кіно та телевізійної продукції); Міжнародне радіо Китаю (були приємно здивовані зустріччю з українською редакцією). Познайомилися з CNTV Китайське національне веб-телебачення (неавторизований переклад national web-based TV broadcaster). Спеціалізований мовник тільки для цифрових платформ, але як і усе в Китаї дуже масштабний проект мовлення у вебі на кількох мовах (http://english.cntv.cn).
Особисто для мене найцікавішою видалася екскурсія до виробника Dayang. Це дуже відомий виробник, якій навіть представлений в Україні своїм обладнанням (станції титрування, системи плейаутів). Також побували на China Intercontinental Communication Center. Це дуже потужний виробник документальних фільмів (www.cicc.tv).
– Якщо домовилися про співпрацю, то про яку саме?
– Найцікавіше про що домовились і про що вже можна говорити, це домовленість з China Intercontinental Communication Center про обмін програмами та спільне виробництво програм. Готується до підписання меморандум. Також розпочали перемовини про тренінгові програми за підтримки КНР.
– Які ваші особисті враження від Китаю? Там вважають Україну країною, яка розвивається, я правильно зрозуміла?
– Дуже сумно, але так, КНР вважає нас країною, яка розвивається.
Особисті враження: Китайський Великий файервол – державні обмеження по використанню інтернету та інтернет-сервісів. Не працює Google (пошта, rss, пошук), не працює Facebook, twitter, telegram. Дуже нестабільно працюють месенджери. Я читав про це напередодні поїздки, але все одно виявився не готовим до такого стресу. Порада для тих, хто їде до Китаю і хоче залишитись на зв’язку – китайський месенджер (текстові повідомлення, відео та аудіозв’язок і ще багато чого) – WeChat. Працює стабільно і в Китаї, і в Україні.
Орієнтування – неймовірна проблема. Усі електронні карти не працюють (великий китайській файервол), паперові карти тільки з китайськими назвами. Знайшов вирішення проблеми - офлайнова карта для телефону AutoNavi (чудово працює, і є всі назви англійською).
Про англійську мову. Це жахлива проблема. Дуже мало пересічних людей розмовляють англійською. В більшості випадків допомагала мова жестів, але це не дуже ефективно. Час від часу китайці пропонували спілкуватись за допомогою автоматичного перекладу, але не завжди було зрозуміло про що йдеться. Пекін – дуже технологічний. Сучасне метро. Електричні мопеди (бензиновим заборонено переміщатись по місту). Енергозберігаюче освітлення усюди.
Фото з архіву Юрія Бойчука