«Євробачення» має проходити в Україні на вже на базі Суспільного мовлення - експерт
«Євробачення» має проходити в Україні на вже на базі Суспільного мовлення - експерт
За словами Галини Смірнової, команді проекту успішно працює з командою НТКУ для запуску системи суспільного мовлення. «Ми розуміємо, як вам зараз непросто, бо суспільне створюється не з нуля, а шляхом реформування державних каналів і для цього треба подолати дуже багато перешкод. Реформування державних обласних телерадіокомпаній є зобов’язанням України перед Радою Європи з 2005 року. Також, суспільне є важливим пріоритетом Плану дій Ради Європи для України на 2015 -2017 роки», – сказала Галина Смірнова.
Проект Ради Європи з початку 2016 року надає експертну допомогу для вдосконалення проекту Статуту НСТУ, який найближчими днями має бути оприлюднений на веб-сторінці Держкомтелерадіо. Також сприяє розробці проектів положень про наглядову раду, ревізійну комісію.
«Завдання інтеграції регіональних компаній в єдину систему суспільного мовлення є надзвичайно важливим і актуальним, на чому систематично наголошують експерти Ради Європи. Зокрема, Ів Саломон (Великобританія) в експертизі проекту змін до Закону “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України” підкреслювала, що “необхідно відкинути всі пропозиції щодо відокремлення радіомовлення від телебачення та місцевих/регіональних служб від національних, оскільки це матиме значний негативний вплив на ресурси. Окрім того, у періоди національної кризи будь-яка фрагментація державного суспільного мовлення буде діяти безпосередньо на користь ворожих сил та їхнього бажання «поділяти і володарювати”. Служби суспільного мовлення відіграють особливу роль у “сприянні посиленню демократії та соціальної згуртованості”, і це особливо важливо у кризові періоди. Окрім того, пропозиція зберегти зв'язок між службами суспільного мовлення та місцевою владою (через управління або фінансування) має бути відкинута як така, що суперечить принципам Ради Європи, а саме “незалежності суспільного мовлення, що має бути прямо гарантована”», – зазначила Галина Смірнова.
У семінарі взяли участь представники НТКУ, філій (колишніх ОДТРК), члени Наглядової ради, міжнародні експерти. Зокрема, колишній телевізійний директор мовника DR (Данія), колишній директор Європейської мовної спілки (EBU), радник ЄС та НТКУ, експерт Ради Європи Бйорн Еріхсен представив модель інтеграції регіональних мовників в систему суспільного мовлення.
Учасники семінару подискутували на тему «Побудова комунікацій між філіями: запити регіонів та вибір оптимальної моделі», «Стандарти подачі інформації суспільних мовників. Критерії відбору інформації для регіональних та загальнонаціональних випусків» та інші.
Фото надані Офісом Ради Європи в Україні