Датська член журі «Євробачення» стверджує, що її помилка не змінила результат

Датська член журі «Євробачення» стверджує, що її помилка не змінила результат

13:12,
17 Травня 2016
1863

Датська член журі «Євробачення» стверджує, що її помилка не змінила результат

13:12,
17 Травня 2016
1863
Датська член журі «Євробачення» стверджує, що її помилка не змінила результат
Датська член журі «Євробачення» стверджує, що її помилка не змінила результат
Член датського журі «Євробачення» Хільда Хейк підтвердила, що помилилася при голосуванні за представників України та Австралії.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook, коментуючи скандал, який здійнявся після її першої заяви з цього приводу, повідомляє «Українська правда».

У той же час вона визнала, що її помилка жодним чином не вплинула на кінцевий результат.

«Я не повинна пояснювати, що не зрозуміла систему голосування. Очевидно, я засмучена. Я отримала підтвердження від Датського радіо, що моя помилка не вплинула на порядок пісень. Європейська мовленнєва спілка підтвердила, що результат був би той же самий, незалежно від моїх балів», – написала вона.

Хільда Хейк додала, що отримала багато погроз і звинувачень у приватних повідомленнях та подякувала тим, хто поставився з розумінням до її помилки.

Нагадаємо, що член датського журі Євробачення Хільда Хейк помилилася при голосуванні за представників України та Австралії, а саме неправильно розставила оцінки за виступи австралійської і української виконавиць, але результат конкурсу це не змінює. Вона неправильно зрозуміла, як судді повинні оцінювати виступи. За правилами, найвищою оцінкою є 1, а найнижчою 26. Хейк помилково поставила 26 виконавиці з Австралії, вважаючи, що дала їй найвищу  оцінку. Про це повідомляє датське видання BT.

Як відомо, раніше повідомлення Хейк активно поширили російські ЗМІ. Багато з них написали, що мова йде про позицію всього датського журі, а не лише однієї представниці. Дехто називав Хейк головою журі, хоча вона була лише рядовим членом.

У свою чергу українське Міністерство інформаційної політики поширило повідомлення, що всі заяви у ЗМІ з цього приводу є фейком і що жодної помилки не було. Це також не відповідає дійсності.

Нагадаємо, представниця України виконавиця кримськотатарського походження Джамала (Сусанна Джамаладінова) з піснею «1944» перемогла на 61-му Міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення», фінал якого відбувся 14 травня в столиці Швеції Стокгольмі.

Загалом у конкурсі брали участь 42 країни. По 18 співаків змагалися в першому і другому півфіналах, з них по 10 пройшли до фіналу. Також, до фіналу автоматично потрапили представники 5 країн-засновників конкурсу: Велика Британія, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція; а також країна, яка приймала цього року конкурс – Швеція. Всього у фіналі виступили 26 конкурсантів.

Раніше повідомлялося, що на сервісі електронних петицій Avaaz зʼявилася онлайн-петиція з вимогою звільнити з роботи ведучу Маріан Джеймс (Marianne James), яка коментувала конкурс «Євробачення-2016» у прямому ефірі телеканалу «France 2».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду