У День пам’яті жертв голодоморів «UА:Перший» покаже документальні фільми і спецпроекти
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У День пам’яті жертв голодоморів «UА:Перший» покаже документальні фільми і спецпроекти
У п’ятницю, 27 листопада, о 16:10 в ефірі каналу вийде фільм "Щоб почули…", у якому діти читатимуть лекцію ветеранам про найважливіші етапи української історії, серед яких і Голодомор 1932-1933 років. Будуть підняті питання небезпеки тоталітаризму, осмислення страшних подій, що відбувалися на нашій території у ХХ столітті, та необхідності формування толерантного суспільства.
Вечірній ефір напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів продовжить спеціальний випуск проекту «Перша студія» – о 21:50. Про те, як Голодомор змінив українців говоритимуть радник голови Українського інституту національної пам'яті Олександр Зінченко та директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Олеся Стасюк. Люди, які пережили періоди масових голодувань, неохоче згадують про них або взагалі відмовляються говорити: у тридцяті роки дітей відвозили на залізничні станції, тому що у містах було більше шансів вижити, люди заповідали свої тіла родичам, просто щоб врятувати їх. Наслідки ми відчуваємо і дотепер. Чи відновилися сьогодні постраждалі тоді суспільні норми? Яким був опір колективізації та розкуркуленню? У чому провина людей і чиїми руками творився голод? Про нівелювання людського життя й історії поза межами добра і зла говоритимуть у «Першій студії», повтор якої можна буде подивитися 28 листопада о 10:40.
У День пам’яті жертв голодоморів – 28 листопада о 9:00 – вийде фільм «Жернова» про події 1932 – 1933 років у Харківській області. Стрічка поєднала спогади людей, які пережили Голодомор, без коментарів, висновків та суджень, щоб глядач зміг зробити висновки сам.
Об 11:30 – прем’єра фільму документалістів «UА:Першого» «Голодомор 1932-1933 років. Постгеноцидний синдром». У стрічці йтиметься про те, як люди на Донеччині та Луганщині викреслюють з пам’яті спогади про Голодомор та до чого це приводить. Своїми поглядами на український травматичний досвід у картині ділитимуться голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович, публіцист і дослідник Голодомору на Луганщині Олександр Крамаренко та доктор історичних наук Віктор Король.
О 14:20 спеціальний ефір продовжить стрічка Аріадни Охримович «Голодомор. Голоси свідків». Режисерка записала понад сто інтерв’ю із живими свідками Голодомору 1932-1933 років, які проживають у Канаді. Історії про «голодну війну» проти українців розповідають дотепер у Вінніпезі, Едмонтоні, Ванкувері, Калгарі, Оттаві, Гамільтоні, Монреалі. Щирі спогади й навіть сльози про те, що досі пам’ятають люди, факти, підтверджені істориками по всьому світу, історичні хроніки й спогади прадідів словами їхніх нащадків, які нині живуть у Канаді можна побачити у фільмі.
Пам’ятні заходи в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» за участю перших осіб держави та глав українських церков у прямому ефірі транслюватимуться на телеканалі з 15:00. Виступ Президента України Петра Порошенка й урочиста панахида продовжаться всеукраїнською хвилиною мовчання о 16:00.
Телевізійна прем’єра стрічки «Живі» режисера Сергія Буковського відбудеться о 16:05. Фільм розповість про трагедію українського Голодомору в контексті світових перипетій – паралічу економіки у США, приходу до влади Гітлера в Німеччині. Глядачі побачать свідчення людей, яким вдалося вижити, й переконаються у правдивості їхніх слів завдяки раніше прихованим архівним документам. Фільм був показаний у майже двадцяти країнах світу..
В ефірі телеканалу також виходитимуть ролики «Люди правди», що розповідатимуть про тих, хто не боявся втратити роботу, свободу чи життя, сказавши вголос про цей злочин проти людяності.