Забезпечення безперервності мовлення та виконання заходів щодо створення ПАТ НСТУ: процес триває

Забезпечення безперервності мовлення та виконання заходів щодо створення ПАТ НСТУ: процес триває

14:36,
30 Вересня 2015
2880

Забезпечення безперервності мовлення та виконання заходів щодо створення ПАТ НСТУ: процес триває

14:36,
30 Вересня 2015
2880
Забезпечення безперервності мовлення та виконання заходів щодо створення ПАТ НСТУ: процес триває
Забезпечення безперервності мовлення та виконання заходів щодо створення ПАТ НСТУ: процес триває
Реформування державного мовлення в суспільне має декілька відмінностей від стандартних шаблонів з реорганізації та корпоратизації юридичних осіб зазначила начальник управління внутрішнього аудиту Держкомтелерадіо Наталія Степанова на колегії Держкомтелерадіо

29 вересня колегія Державного комітету телебачення і радіомовлення розглянула питання  про стан виконання нормативних актів щодо реформування державного мовлення в суспільне. А саме Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», постанови Кабінету Міністрів від 05 серпня в цілому 2015 № 567 «Деякі питання утворення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» заходи щодо реорганізації юридичних осіб шляхом приєднання до Національної телекомпанії України та утворення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та наказів про припинення діяльності всіх обласних і регіональних державних телерадіокомпаній, Національної радіокомпанії України, державної ТРК «Культура» та української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм» шляхом приєднання до Національної телекомпанії України (НТКУ).

Зокрема колегія вирішила посилити контроль за реорганізацією телерадіокомпаній та студії «Укртелефільм» у ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Держкомтелерадіо до 30 вересня має отримати від НТКУ погоджені штатні розписи 27 філій НТКУ, які утворюються з ОДТРК.

З доповіддю з цього питання виступила начальник управління внутрішнього аудиту Держкомтелерадіо Наталя Степанова.

За її словами, у відповідності до вимог до нормативних актів, Держкомтелерадіо, як орган управління державним майном, що закріплено за підприємствами, установами і організаціями своєї сфери, 25 серпня видав наказ про припинення 29 юридичних осіб сфери телебачення і радіомовлення, на базі майна яких утворюватиметься ПАТ НСТУ, у зв’язку з проведенням їх реорганізації шляхом приєднання до НТКУ. Відповідно до цих наказів на реорганізацію відведено два з половиною місяці.

До закінчення реорганізації суб’єкти господарювання, що реорганізуються, здійснюють діяльність, яка передбачена їхніми статутами. «Це стосовно питань забезпечення виборчого процесу в місцеві органи влади. По закінченню процесу майно, права та обов’язки юридичних осіб, що перебували в стані реорганізації, переходять до правонаступника», – уточнила пані Степанова.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, у стані припинення на сьогодні перебувають Національна радіокомпанія України та 27 державних телерадіокомпаній. Натомість не виконала вимоги наказу Держкомтелерадіо студія «Укртелефільм», виконувач обов’язків директора якої Віктор Петренко самоусунувся і не забезпечив подання відповідних документів до Єдиного держреєстру, зазначила пані Степанова.

18 вересня НТКУ за наказом генерального директора Зураба Аласанії № 185 про створення філій НТКУ зареєструвала 26 регіональних і одну центральну дирекції НТКУ, керівниками яких призначено голів комісій з припинення телерадіокомпаній (фактично діючих генеральних директорів ОДТРК).

За словами Наталії Степанової, для забезпечення переведення працівників НТКУ розробила відповідні штатні розписи дирекцій, які найближчим часом мають бути в установленому порядку затверджені і доведені до комісій з реорганізації. «Поданими проектами документів передбачено збереження фактичної чисельності працівників телерадіокомпаній», – зауважила вона.

Крім того, Держкомтелерадіо видав наказ від 17 вересня № 225 «Про заходи щодо збереження державними телерадіокомпаніями мовлення для задоволення інформаційних потреб національних меншин та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях». Цим документом зобов’язано голів комісій з реорганізації Житомирської, Закарпатської, Одеської, Чернівецької, Донецької та Луганської ОДТРК вжити заходів щодо задоволення інформаційних потреб національних меншин шляхом створення та розповсюдження телерадіопрограм і передач відповідними мовами національних меншин та продовжувати роботу з інформування населення, яке проживає на тимчасово окупованих територіях, про суспільно значущі, воєнно-політичні та культурні події в Україні згідно з контрактами на виробництво і трансляцію телерадіопрограм, укладеними у 2015 році.

З моменту ухвалення постанови уряду про реорганізацію Держкомтелерадіо організував і провів заходи щодо оцінки цілісних майнових комплексів юридичних осіб, на базі яких утворюватиметься ПАТ НСТУ.

Так, наказами Комітету від 27 серпня 2015 року № 204 «Про заходи щодо утворення ПАТ НСТУ» та від 28 серпня 2015 року № 205 «Про заходи НТКУ щодо приєднання юридичних осіб та здійснення оцінки майна, на базі якого утворюватиметься ПАТ НСТУ» в НТКУ, НРКУ, інших телерадіокомпаніях та студії «Укртелефільм» створено інвентаризаційні комісії для проведення інвентаризації та оцінки майна, затверджено їх персональний склад та визначено вимоги до голів комісій. До 31 серпня вони повинні були провести попередні інвентаризації необоротних активів і подати до Держкомтелерадіо в десятиденний термін їх переліки, зведені акти та інвентаризаційні відомості для опрацювання, затвердження та складання відповідних заяв до Фонду державного майна України.

Держкомтелерадіо отримав матеріали попередніх інвентаризацій необоротних активів від 28 телерадіокомпаній. Водночас, в. о. директора студії «Укртелефільм» Віктор Петренко, за словами пані Степанової, проігнорував наказ, унаслідок чого «Укртелефільм» не надав жодного документу.

«За результатами опрацювання отриманих матеріалів Держкомтелерадіо висунув вимоги щодо доопрацювання зведених актів та відповідних переліків Харківською, Хмельницькою, Херсонською, Черкаською, Чернігівською ОДТРК та НРКУ. Після доопрацювання, в межах здійснення заходів з визначення вартості цілісних майнових комплексів та земельних ділянок, на яких вони розташовані, Держкомтелерадіо підготує відповідні заявки до Фонду держмайна з інформаціями про об’єкти оцінки для подальшого проведення конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності та визначення вартісних показників послуг», - повідомила пані Степанова.

Крім того, проводиться списання державного майна, що не використовується в діяльності телерадіокомпаній, є морально застарілим та фізично зношеним. Зокрема, 22 вересня відповідна комісія Держкомтелерадіо розглядала звернення щодо списання майна НРКУ, Миколаївської та Чернівецької ОДТРК. Перебувають на розгляді звернення та відповідні пакети документів від Новгород-Сіверської РДТРК «Сіверська», Криворізької РДТРК «Криворіжжя», Чернігівської, Закарпатської ОДТРК та інших компаній.

Також пані Степанова повідомила, що з метою упорядкування архівних матеріалів телерадіокомпаній Держкомтелерадіо підготував проект наказу про приведення опису архівних відео- та аудіоматеріалів телерадіомовників до відповідних Стандартів метаданих.

За словами доповідача, для здійснення контролю за ходом проведення реорганізації, мінімізації наявних ризиків, дотримання норм трудового законодавства, забезпечення проведення оцінки цілісних майнових комплексів тощо запроваджено регулярні щотижневі засідання, на яких заслуховуються звіти виконавців щодо створення ПАТ НСТУ та ставляться завдання щодо реорганізації.

Для максимальної ефективності в перехідний період, для допомоги і координації в Держкомтелерадіо створено координаційно-методичний центр. «Проблемні запитання, поточна ситуація в колективах аналізуються також на сторінках спеціально створеного Інформаційного бюлетеня”. Результатом такого спілкування стали скоординовані та погоджені з керівництвом, фахівцями Держкомтелерадіо та НТКУ методичні та правові рекомендації, які в паперовому та електронному вигляді оперативно надсилаються телерадіоорганізаціям для керівництва та дій. Ця форма співпраці та спілкування дасть нам можливість розпочати і ще один дуже важливий напрямок в реорганізації та створенні базових передумов запуску НСТУ. Йдеться про приведення до певних обґрунтованих показників (стандартів) нашої діяльності. Маємо ліквідувати ті значні розриви між ОДТРК, а тепер вже в регіональних дирекціях НТКУ, у показниках вартості години теле- та радіомовлення, завантаження на одного працюючого, співвідношення між кількістю журналістів та спеціалістів не журналістських професій тощо», – сказала Наталія Степанова, додавши, що у цих показниках існують досить великі розриви між ТРК.

За її словами, реформування державного мовлення в суспільне має декілька відмінностей від стандартних шаблонів з реорганізації та корпоратизації юридичних осіб, а саме:

- ліцензійний вид діяльності;

- забезпечення безперервності мовлення;

- відновлення повноцінного мовлення на окупованих територіях і при цьому виконання заходів щодо реорганізації;

- забезпечення виборчого процесу;

- неприпустимість руйнування бюджетного процесу.

«І при цьому маємо вкластися в бюджетний рік, тому всі наші кроки постійно коригуватимуться в залежності від вирішення всіх питань, які виникатимуть на шляху до створення національного суспільного мовника», – запевнила вона.

Після обговорення доповіді Наталії Степанової, колегія Держкомтелерадіо вирішила посилити контроль за реорганізацією. Також стало відомо, що Комітет може звільнити керівника «Укртелефільму», який не почав приєднання студії до НТКУ.

 

 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду