Новинам на суспільному мовленні довіряє 80 % населення Євросоюзу – дослідження TNS
Новинам на суспільному мовленні довіряє 80 % населення Євросоюзу – дослідження TNS
Про це йдеться у дослідженні на тему «Довіра до ЗМІ 2019», яке провела компанія TNS на замовлення Європейської спілки мовлення (ЄМС). Результати дослідження опубліковані на офіційному сайті ЄМС.
Опитування громадської думки проходило у 33 країнах Європейського Союзу серед населення у віці від 15 років і старше. У рамках дослідження проведено 1000 інтерв’ю.
Згідно з дослідженням, 23 із 28-ох країн ЄС (82%) мають середній рівень довіри до інформації, наданої суспільними мовниками. У п’ятьох країнах суспільний мовник входить до п'ятірки найбільш надійних за наданням інформації. Тільки для громадян Іспанії, Польщі, Угорщини, Греції та Туреччини їхні суспільні мовники не входять до п'ятірки кращих щодо подання новин.
В опитуванні одне з питань стосувалося політичного тиску на суспільний мовник їхньої країни. Результати опитування показали, що чим більше суспільні мовники сприймаються як вільні від політичного тиску, тим вищий рівень свободи ЗМІ в країні. Таким чином, незалежні суспільні мовники є ключовими для вільного і без цензури медіа-середовище.
64 % населення країн ЄС вважають, що в їхніх країнах низький політичний тиск на суспільні мовники. Лише у Греції та на Кіпрі відчувають високий політичний тиск на суспільні мовники.
Із повним текстом дослідження можна ознайомитися тут.
Нагадаємо, в Європі радіо довіряють більше, ніж телебаченню. Радіо довіряє 85 % європейських країн, телебаченню – 75%. 88 % європейських країн висловили недовіру до соціальних мереж.
Фото: скріншоти із дослідження