Суспільне заперечило інформацію про «злив» лонглісту нацвідбору на «Євробачення» до офіційної публікації

Суспільне заперечило інформацію про «злив» лонглісту нацвідбору на «Євробачення» до офіційної публікації

11:20,
3 Грудня 2025
313

Суспільне заперечило інформацію про «злив» лонглісту нацвідбору на «Євробачення» до офіційної публікації

11:20,
3 Грудня 2025
313
Суспільне заперечило інформацію про «злив» лонглісту нацвідбору на «Євробачення» до офіційної публікації
Суспільне заперечило інформацію про «злив» лонглісту нацвідбору на «Євробачення» до офіційної публікації
За словами пресслужби, команда Суспільного не передавала блогерам чи медіа ексклюзивну інформацію щодо довгого списку учасників, а першими офіційними повідомленнями стали відео на ютуб-каналі «Євробачення Україна» та реліз на корпоративному сайті мовника.

Суспільне відкинуло звинувачення в поширенні довгого списку учасників національного відбору на «Євробачення-2026» до його офіційного оприлюднення. Про це йдеться у відповіді пресслужби Суспільного на запит «Детектора медіа».

24 листопада блогер Володимир Цвик опублікував на своїй інстаграм-сторінці допис, у якому звинуватив Суспільне мовлення у «зливі» лонглісту. Такий висновок він зробив після того, як побачив, що на ютуб-каналі «Ваня Рассел» вийшло відео з оглядом учасників лише через 8 хвилин після оголошення списку.

На думку Цвика, «хтось із команди Суспільного, або людей, дотичних до проведення нацвідбору» поширили повний лонгліст блогеру Івану Расселу, тож він зміг завчасно зняти відео та опублікувати його паралельно з Суспільним, або ж за 8 хвилин блогер «встиг написати сценарій для відео, зняти 8-хвилинний ролик, знайти фото всіх артистів, зробити монтаж, зарендерити відео, завантажити його на YouTube, пройти модерацію та опублікувати відео».

Володимир Цвик також висловив думку, що люди, безпосередньо дотичні до нацвідбору на «Євробачення», «зловживають своїми повноваженнями, поширюючи інформацію про учасників лонглиста до його офіційного оголошення». Він також додав, що йому неприємно через «відсутність здорової конкуренції серед творців контенту».

Сам Іван Рассел заперечив, що отримав доступ до лонглісту завчасно.  У коментарях до допису Цвика він написав, що «за 7 років навчився швидко орієнтуватися в ситуації та видавати контент, коли він актуальний». 

«Я протягом 7-ми років знімав і вивантажував відео першим на Євробачення: огляди, реакції, голоса тощо. Коли у фіналі Євробачення виступали артисти, через пару хвилин на моєму каналі виходили відео — можливо, я раніше готував в нотатках на кожного артиста заголовок, опис, теги, стоп-кадри? Ти не думав, що за 7 років я навчився швидко орієнтуватися в ситуації і видавати контент коли він актуальний? Тобі хочеться створити штучний скандал? Роби», — написав блогер.

«Детектор медіа» 25 листопада звернувся до Суспільного із запитанням, чи справді довгий список могли поширити заздалегідь, якою є позиція команди нацвідбору щодо цієї ситуації, а також чи діє на Суспільному заборона ділитися інформацією до офіційної публікації.

На це пресслужба мовника 2 грудня відповіла, що команда Суспільного офіційно не передавала блогерам чи медіа ексклюзивну інформацію щодо лонглісту нацвідбору. У них також немає підтвердження того, що хтось із команди Суспільного став джерелом такої інформації для блогерів.

«Така практика співпраці існує, однак Суспільне її не застосовувало, а всю інформацію публікує на офіційних платформах. Зокрема, першими офіційними повідомленнями про лонглист нацвідбору стали відео на ютуб-каналі "Євробачення Україна" та реліз на корпоративному сайті Суспільного мовлення», — йдеться у відповіді. 

Водночас у пресслужбі зауважили, що працівники Суспільного при оформленні на роботу підписують «Зобов’язання про нерозголошення відомостей, що становлять комерційну таємницю та конфіденційну інформацію АТ «НСТУ».

Нагадаємо, 24 листопада Суспільне оприлюднило довгий список учасників нацвідбору на «Євробачення-2026». До нього ввійшли 15 українських виконавців. Загалом на нацвідбір подалися 313 сольних виконавців та 79 гуртів. Також у переліку заявок було 30 музикантів, які свого часу були учасниками лонглісту й фіналістами нацвідборів на «Євробачення» та «Дитяче Євробачення» різних років і навіть представляли Україну. 

Дев'ятку фіналістів нацвідбору обрали під час прослуховування, їхні імена оголосили 3 грудня. Крім того, десятого учасника визначать під час рейтингового онлайн-голосування серед претендентів з лонглісту, які не потрапили до списку фіналістів за результатами прослуховувань. 

Загалом у фіналі нацвідбору, який відбудеться в лютому 2026 року, візьмуть участь до 10 виконавців. Переможця визначать за результатами голосування журі та глядачів. 

70-й, ювілейний, конкурс «Євробачення» відбудеться у Відні. Півфінали пройдуть 12 та 14 травня, грандфінал — 16 травня 2026 року на Wiener Stadthalle, найбільшій критій арені Австрії.

Фото: Суспільне

Матеріал створено за підтримки Фонду «Аскольд і Дір», що адмініструється ІСАР «Єднання» в межах проєкту «Сильне громадянське суспільство України — рушій реформ і демократії» за фінансування Норвегії та Швеції. Зміст публікації є відповідальністю ГО «Детектор медіа» та не є відображенням поглядів урядів Норвегії, Швеції або ІСАР  «Єднання». 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Ви там подуріли
12:41 / 03.12.2025
Ви хочете, щоб Євробачення на суспільному в Україні без шкандалю-срачу?
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду